Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni az...

Hogyan kell értelmezni az alábbi bibliai idézetet? 📖

Figyelt kérdés

43Ha a kezed megbotránkoztat téged, vágd le azt: jobb neked csonkán az életre bemenned, mint két kezeddel együtt a gyehennába jutnod, az olthatatlan tűzre.

45Ha a lábad megbotránkoztat téged, vágd le azt; jobb neked sántán az örök életre bemenned, mint ha két lábaddal együtt a gyehennára vetnek.

47Ha a szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt; jobb neked fél szemmel az Isten országába bemenned, mintha két szemmel a gyehennára vetnek, 48ahol a férgük el nem pusztul, és a tüzük ki nem alszik.


Tehát magyarul ez azt jelenti, hogyha nem csonkítom meg magam, akkor nem jutok be Isten országába?

Fogjak egy baltát és vágjam le a karomat akkor? Én ezt nem tudom másképp értelmezni....



2022. márc. 30. 00:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

"9-es, mit keresel itt, ha ateista vagy? "

10-es az hogy nem a biblia a hitem alapja nem jelenti azt hogy ateista vagyok. Nem csak ateisták vannak és bibliában hívők léteznek.


"Ha nem tudod tisztelni a másik ember világnézetét, vallását, akkor inkább inkább hallgass."

Én ezt látom és ezt tapasztalom a bibliával kapcsolatban. Sokan sokféleképpen értelmezik és sokszor úgy hogy az nekik kedvezzen vagy hogy a nézeteiket alátámassza.

Ezenfelül nem a világnézetre, vallásra tettem megjegyzést csak az értelmezésének módjára.


"A Biblia nem olyasmi, amit tetszésed szerint értelmezgethetsz."

Pedig sokan teszik ezt. De akik nem is a tetszésük szerint értelmezgetik azok sem tudnak sok mindenben egyetérteni a bibliával kapcsolatban.


"ha pedig hiszel, akkor hozzáértő teológusok értelmezését kell alapul venni."

A biblia által vázolt istenség aki jóságos, szerető, mindent tudó és egyebek az olyan bibliát csináltatna aminek az értelmezéséhez teológusok kellenek vagy olyat amit a legostobábbak is megértenek hogy nekik is legyen esélyük a mennybe kerülni?

Egyébként tudtommal a teológusok sem értenek egyet mindenben.

2022. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9-es, és most már 11-es is: azért gondolom, hogy ateista vagy, mert ha nem lennél, akkor nem állítanád, hogy a Bibliát (vagy bármely más vallás szent könyvét) a tetszésünk szerint és a céljainknak megfelelően lehet értelmezni.

Attól, hogy vannak, aki ezt teszik, még nem lesz ez helyes.

Attól, hogy a teológusok, papok sem értenek egyet mindenben, még nem ajánlott bárkinek megpróbálkoznia az értelmezéssel.

Isten fejével meg úgysem tudunk gondolkodni, azt megpróbálni is felesleges.

2022. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

10-es és 12-es

Én ezzel találkoztam hogy a bibliát sokan úgy értelmezik hogy az nekik jó legyen. Ezt pedig az teszi lehetővé hogy nem lett elég egyértelműen megalkotva. Hogy ezt szándékosan csinálták-e így vagy sem azt nem tudom.


"Attól, hogy vannak, aki ezt teszik, még nem lesz ez helyes."

Azt nem is mondtam hogy helyes cselekedet.


"Attól, hogy a teológusok, papok sem értenek egyet mindenben, még nem ajánlott bárkinek megpróbálkoznia az értelmezéssel."

" ha pedig hiszel, akkor hozzáértő teológusok értelmezését kell alapul venni."

Tehát választasz egy teológust (csak úgy hasra csapás szerűen) és annak az értelmezését követed?

Vagy össze válogatsz több értelmezést és abból rakod össze a neked tetsző értelmezést?

Vagy pontosan mi alapján is? Mert ugye szerinted is "a teológusok, papok sem értenek egyet mindenben".

2022. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ha nem helyes cselekedet, akkor miért javasoltad a kérdezőnek?
2022. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Mert az is az egyik szokás.

Ezenfelül amit mások csinálnak sem sokban különbözik tőle.

Te is valami alapján össze szedted hogy melyik értelmezést követed. Te is és mások is csak egy önkényes értelmezést követtek attól függetlenül hogy milyen céllal/indokkal választottátok pont azt az értelmezést.

2022. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A többire meg az a válaszom, hogy ugyanúgy, mint más témákban: akinek a véleményében megbízom, mert tudom, hogy ért hozzá, máskor sem csalódtam benne, szem előtt tartva persze azt is, hogy senki sem tévedhetetlen. Mivel nem vagyunk mindentudók, ez a legcélravezetőbb megoldás.
2022. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

11-es: ezt írtad: “Én ezt látom és ezt tapasztalom a bibliával kapcsolatban. Sokan sokféleképpen értelmezik és sokszor úgy hogy az nekik kedvezzen vagy hogy a nézeteiket alátámassza.”

És ha az a “sokan” így cselekszi akkor ez azt jelenti hogy ez a helyes? Ha a többség egy rossz dolgot csinál akkor az helyessé válik csak mert ők a többség? Tudod van az a bibliai vers, hogy a szoros kapun menjetek be, mert tágas az a kapu és széles az az út ami a kárhozatba visz és sokan vannak akik azon járnak, de szoros az a kapu és keskeny az az út ami az életre visz és kevesen vannak akik megtalálják azt. Ez mindent elmond arról, hogy mennyit ér a többség véleménye.

2022. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

17.

11-es vagyok

Idézek magamtól.

"Azt nem is mondtam hogy helyes cselekedet."


Ezenfelül mint írta a 16. ő csak az alapján értelmezi a bibliát hogy melyik tűnik jónak. De ez nem jelenti hogy az a jó értelmezés főleg hogy sokan mások ugyan ezen az alapon sok mást követnek.

Arról nem is beszélve hogy ez is önkényes belemagyarázás csak nincs mögötte az a konkrét haszonlesés.


Egyébként a keskeny út még nem lesz jó út.


Arról nem is beszélve hogy akkor Isten szándékosan úgy íratta meg a bibliát hogy azt minnél kevesebben tudják helyesen értelmezni.

Ennek mi az értelme? Főleg hogy elvileg egy iránymutatás a helyes út és a menny felé.


Add egy térképet de közben minden lehetséges módon kódolja azt úgy hogy több téves megoldása is legyen?

2022. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17-es: “De ez nem jelenti hogy az a jó értelmezés főleg hogy sokan mások ugyan ezen az alapon sok mást követnek.“

Ez viszont eretnekség. Nem értelmezhetjük a szöveget a saját szájízünk szerint. Nekem is van sok olyan tiltás vagy szokás ami a Biblia szerint rossz és káros de nemfogok kibúvókat keresni hogy mégis csináljam. Elfogadom hogy rossz és megpróbálom kizárni az életemből, sajnos eddig kisebb nagyobb sikerrel.

“Egyébként a keskeny út még nem lesz jó út.


Arról nem is beszélve hogy akkor Isten szándékosan úgy íratta meg a bibliát hogy azt minnél kevesebben tudják helyesen értelmezni.”

A keskeny út itt azt jelenti, hogy lemondunk a világi javakról, kéjelgésről, és szerény, visszafogott életet élünk. A többség nem ezt teszi, ők járnak a széles úton. A Biblia az előbbire tanít, miért ne tudnánk megfelelően értelmezni?

2022. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ja, 18 akart lenni, nem magamnak válaszoltam :D
2022. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!