Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért csak olyanban...

Isten miért csak olyanban segít ami nem bűn a szemében? Vagy talán direkt kísértené, próbára tenné az embert esetenként? Pontosítás lent!!!

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, mintha csak olyanokban segítene meg, ami nem bűn a szemében. Ha valami bűnös dologgal kapcsolatosan imádkozok, még ha amiatt is, hogy segítsen megszabadulni attól!!!, egyszerűen semmi.

Hogy értsétek: Mindig érzem a jelenlétét, ha szükségem van, a segítségét.

Viszont történt, hogy kapcsolatban élőként, vonzalmat éreztem valaki más iránt a páromon kívül. Kértem Istent, segítsen megszabadulni az érzéstől. És nem. Sok-sok hónapon keresztül kértem, én is tettem érte, de mégsem sikerült elfelejtenem nagyon sokáig. Nem találkoztam a személlyel, nem beszéltem vele, úgy érzem mindent megtettem, hogy elfelejtsem, de nem. Sőt! Nem hogy elfelejtettem volna, mikor kezdett múlni az érzés, találkoztam valakivel, akivel szemben ismét vonzalmat kezdtem érezni! Pedig nem tettem érte, nem kerestem a lehetőséget, az alkalmat!

Miért viszi ilyen kísértésbe bele az embert Isten?!? Mi célja lehet ezzel?!?

Hisz én szeretem páromat, én páromat szeretem, nem kellene helyette senki más!

És mégis! Nem is egyszer, de folyamatos imádkozás mellett egyikből a másikba!

Kérlek ne a kapcsolatomat kezdjétek boncolgatni, azt én tudom, hogy az rendben van, hogy párom az életem párja, társa, nem más!

Azt aláírom, hogy előfordulhat egy kapcsolatban, hogy felfigyelünk másra. De ha én még segítséget is kérek, miért nem kapok, helyette miért egy másik pont olyan helyzetet kaptam?!?


2022. márc. 30. 02:22
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

vonzalmat érezni nem bűn

minden jó házasságban előfordul, csak nem kell kimutatni meg kapcsolatot kezdeni vele

ne pörgesd bele magad, ne küzdj ellene, mert annál jobban fogod érezni

2022. márc. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Isti22 ***** válasza:
32%

1) Ne próbáld másra kenni a felelősséget. A vonzalom nem a semmiből alakul ki, te akartad.

2) Fogd fel segítségként. Most tanulod meg, hogy a vonzalom nem a semmiből alakul ki, hanem te akartad. Így legközelebb könnyebb lesz ellenállni a nagyobb kísértésnek.


+1) Lehet, hogy mégsem a mostani személy életed párja és megjött a segítség a kapcsolatból kilépéshez az új személy képében :D

2022. márc. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Mindenben segít.

Az oroszlánnak is segít nap mint nap gyilkolni.

2022. márc. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
imádkozásba az is ott van hogy "ne vigy minket kisértésbe de szabadits meg a gonosztól" és ezt nem adják ingyen kisértésekkel fog próbára tenni téged életed végéig.
2022. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Igen mert Isten a szeretet. Ezért van pénzsóvár háttérhatalmi elit a hatalmon mert Isten megadta a szivük vágyát a szabadkömüveseknek is.
2022. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem tesz igy próbára senkit mert mindenki kisértetik amikor édesgeti a saját kivánsága.

Kicsit erősek benned ezek a vágyak akkor a testedet kell szolgává tenned. Nem kell aszketikusan böjtölni, de ha néha nem böjtölsz egy kicsit akkor a testi vágyak állandóan és egyre erősebben vitézkedni fognak a lelked ellen, hogy ne üdvözülj.

2022. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen mindenféle nőhöz vonzódsz akkor komolyan felmerül a kérdés hogy a pároddal mennyire szoros a kapcsolat.

Egy komoly kapcsolatnak túl kell mutatnia a testiségeken. Én rengeteg szép nőt láttam már de nem vonzódok hozzájuk. A párom sokkal több annál hogy vonzó. Ő nem csak vonzó és ez a plusz hiányzik mindenki másból. Ezért is nem foglalkozok másokkal.


Már másik kérdésnél is találkoztam vele hogy a kérdező a problémájába belekeveri Istent is ezért nem tudja megoldani a problémát.

Néha könnyebb Istentől és vallástól függetlenül vizsgálni a gondot és úgy könnyebben megoldódik.


Tudom hogy azt kérted ne ezt vesézzük ki úgy hogy bocsánat.


De ha már választ írok akkor az eredeti kérdéshez is valamit:

Mit vársz Istentől mit tegyen? Ha komolyan beléd piszkálna hogy ne vonzódj mindenkihez akkor a szabad akaratodat megsérthetné. Ezért ilyen módon nem szerintem senkinek nem segít.


A probléma forrását próbáld feltárni.

2022. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 "Nem tesz igy próbára senkit mert mindenki kisértetik amikor édesgeti a saját kivánsága."


amikor elmondod imát akkor mindig próbára fog tenni.

2022. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A párod a házastársad?
2022. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kurhvara költsék. Nyugi a pap is szokott.
2022. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!