Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért ennyire szívtelen...

Isten miért ennyire szívtelen és gonosz?

Figyelt kérdés
Megteremt minket hogy egy életen át szenvedjünk. De tényleg, iszonyat sok ember szenvedi végig a gyerekkorát, aztán pedig a mások miatt depressziós élete szörnyű véget ér. Sok ártatlan lélek csak boldog szeretne lenni, egy boldog életet szeretne mégis szenvednek. Rengeteg helyen látok depressziót szomorúságot azok között akik boldogságot érdemelnek. Más suttyó gonosz parasztok meg még jóízűen belerugdosnak az ilyen szerencsétlen szomorú ártatlanokba. Isten pedig csak boldogan nézi azon röhögve hogy majd amikor véget ér szegény ártatlanok élete majd a pokolba küldi őket mert egyszer kimondták ok nélkül a nevét. Hiába szeretnék abban hinni hogy ő jó, nem az. Le kellene az egekből tépni és vele is úgy bánni mint azokkal akiket azért teremt meg hogy szenvedjenek. Engem már nem is érdekel hogy az én sorsom mi lesz, én csak azt szeretném hogy körülöttem és mindenhol aki boldogságot érdemel az boldog legyen. Iszonyat szörnyű azt látni hogy a szeretteim depresszióba esnek emiatt a szörnyű világ miatt. Azok meg akik másokat az öngyilkosságba kergetnek jó életük van és boldogok...

2022. márc. 22. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
28%
Isten nem gonosz. Csak az emberek azok.
2022. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 A kérdező kommentje:
Isten hagyja hogy az ártatlan emberek szenvedjenek. Ő az Isten bármit megtehet. Hagyja hogy megszülessen valaki és végigszenvedje az életét. Ha pedig nem szereti Istent azok után hogy az egész életében szenvedett lekerül a pokolba hogy örökre szenvedjen. Ez neked nem gonosz?
2022. márc. 22. 07:34
 3/91 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Mivel az ember saját akaratot kapott.
2022. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 A kérdező kommentje:
Igen. Ő úgy döntött hogy hagyja az embereket szenvedni. Hagyja hogy az egyik öngyilkosságba kergesse a másikat. Hagyja hogy éhezzenek, szomorúak legyenek, meghaljanak azok akik a boldogságot érdemelnék. Ez nem egy jó Isten. Egy jóságos szerető Isten egyik gyermekét sem hagyná szenvedni. Főleg nem egy életen át.
2022. márc. 22. 07:42
 5/91 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos az emberek elfordultak Istentől. Nem imádkoznak, nem járnak templomba, nem tartják a parancsokat. Csak paráználkodnak, és lopnak. Persze ha baj van, akkor Istent okolják.
2022. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 A kérdező kommentje:
És ez indok arra hogy Isten szenvedni hagyjon mindenkit? Ez mind amit felsoroltál Isten miatt létezik. Szerinted ha Isten jó lenne hagyná az ártatlan lelkeket szenvedni csakmert "szabad akaratot" adott? Ez inkább nem törődés és nem is érdekli őt az ha valaki depressziós vagy öngyilkos lesz. Vagy még nevet is rajta. Sőt, ráadásul le is küldi a pokolba mert az öngyilkosság "bűn". Isten szín tiszta gonoszság.
2022. márc. 22. 07:56
 7/91 A kérdező kommentje:
És nem szeretnék egy olyan Istennel jóban lenni aki hagyja a barátaimat és embertársaimat folyamatosan szenvedni.
2022. márc. 22. 07:57
 8/91 anonim ***** válasza:
17%
Az öngyilkosság bűn. De az az emberek döntése. Előbb az ember dordult el Istentől, Isten csak tudomásul vette, hogy az ember nem kér belőle.
2022. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 Prókátor ***** válasza:
63%

Ismerem amiről beszélsz, magam is gyakran éltem és élek át hasonló gondolatokat. Úgyhogy nem is kezdem bizonygatni, hogy a sátán és az ember milyen gonosz, az Isten meg mennyire végtelenül szerető és jóságos és stb stb bla bla bla. Csak 2 dolog van, amibe próbálj meg belegondolni, és próbáld meg megérteni a lényegét: 1) Istennek nagyobb, szélesebb a látótere az emberénél, mind térben mind időben. Tehát amit most rossznak érzékelsz, az a későbbiekben egy sokkal jobb dolog alapja lehet neked, vagy másnak. 2) a földi életünk a teljes éltünknek csak egy kicsi töredéke, ha az örök életet is beleszámolod!

A szenvedés: Azt mondják, hogy a szenvedés tanít. Ha jobban belegondolsz, ebben van is valami! Gondold csak el, ha egy kisgyereknek csak mondják, hogy ne nyúljon bele a tűzbe, de sosem találkozik tűzzel... mekkora az esélye, hogy az első találkozásnál belenyúl? Ha viszont elmondják neki kiskorában, hogy nem szabad belenyúlnia, és nem óvják attól hogy találkozzon a tűzzel, akkor belenyúl, és a fájdalomból tudni fogja, hogy a tűzzel hogyan kell bánnia. Ez persze nem magyarázza azt, amikor az ember szüntelen és elviselhetetlen méretű szenvedést kap, ami épp csak nem öli meg azonnal és látványosan, viszont folyamatosan és lassan kiszívja az ember minden erejét, hitét és reményét. Az ilyen szenvedés idelyén lép közbe a hit: ha az ember hiszi Istent és az ő milyenségét és erejét, akkor elviselheti az ilyen értelmetlen szenvedést amiatt, mert az esetlegesen hosszabb távon értelmet nyerhet, még ha emberként nem is látja lehetőségét, és főleg nem látja az örök éltre gyakorolt hatását ennek a szenvedésnek.

2022. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig láttam, aztán sokáig próbáltam jónak látni az Istent. És ez hogy a földi életünk a teljes életünk töredéke.. Már ezt sem tudom másképp látni, csak úgy hogy ha nem szeretjük az Istent azok után a gyötrelmek után amiken keresztülmennek egyesek a földi életük során "jutalomképp" örökre szenvedhetnek a pokolban. Senki nem kérte hogy megszülessen. Mire fel tesztel minket az Isten? Miért kellene nekünk elviselni ezt a sok szenvedést amit ő hagy velünk megtörténni, és ezek után miért kellene őt szeretni? Annyi kérdés válaszok pedig alig...
2022. márc. 22. 08:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!