Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia hol tesz emlitést...

A biblia hol tesz emlitést Mohamed próféta eljöveteléről?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 18:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/238 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez inkább Pállra illik, mint Mohamedre:


János Evangéliuma:14:16

És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

János Evangéliuma:14:26

Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek.

János Evangéliuma:15:26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, akit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

János Evangéliuma:16:7

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.



Ez talán inkább Mohamedre, aztán ki tudja!?:

,,Akkor, ha valaki azt mondja: Íme, itt a Krisztus vagy amott! – ne higgyétek. Álpróféták és álkrisztusok fognak fellépni, és nagy jeleket és csodákat visznek végbe, hogy megtévesszék, ha lehet, még a választottakat is. Lám, előre megmondtam nektek. Ha tehát azt mondják nektek, hogy kinn van a pusztában, ne menjetek ki; hogy a házban rejtőzködik, ne higgyétek el! Amint a villám napkeleten támad és napnyugatig látszik, olyan lesz az Emberfiának eljövetele is. Ahol a hulla van, oda gyűlnek a keselyűk."

2022. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/238 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, hogy igy erzek, de szerintem a muszlimok szemtelensege egetvero!
2022. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/238 anonim ***** válasza:
26%

"Bocsi, hogy igy erzek, de szerintem a muszlimok szemtelensege egetvero!"


Amint látod a Bibliából idéztem olyan verseket amik igazolják hogy Mohamed próféta. Szerintem elég baj ha keresztények inkább a saját Bibliájukat is megtagadjék csak hogy ne kelljen az iszlámnak igazat adni.

2022. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/238 anonim ***** válasza:
100%

#13

Persze, hogy próféta, ezt senki se tagadja, viszont hamis próféta, tehát rossz próféta, aki nem Isten igéjét hirdeti, hanem legjobb esetben is sajátját.

2022. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/238 anonim ***** válasza:
26%

#14


Az 5-ös válaszomban Bibliai versekkel igazoltam hogy Mohamed igazi próféta. Te mivel igazoltad azt hogy hamis próféta? Ha nem tudod cáfolni, akkor a saját Bibliádat tagod meg.

2022. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/238 anonim ***** válasza:
100%
Már itt is cáfoltam, lásd korábbi válaszom.
2022. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/238 anonim ***** válasza:
92%

#15 mohamedán fórumozó ezt írtad az 5-ös hozzászólásodban:


"A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt,"


Ezzel akartad volna igazolni, hogy a Jézus Krisztus által tanított Pártfogó az nem a Szent Lélek, hanem szerinted az arab pedofil kereskedő.


A Biblia ezt írja:


"Aki hisz én bennem, amint az írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből.


Ezt pedig mondja vala a Lélekről, amelyet veendők valának az ő benne hívők: mert még nem vala Szent Lélek; mivelhogy Jézus még nem dicsőítteték meg."


Jézus megdicsőülése előtt nem tudta elküldeni a Szent Lelket, hanem csak a megdicsőülése után. Egyébként tanította is Jézus, hogy a Lelket/Szellemet küldi el, nem egy szélhámos és pedofil arab kereskedőt.


7

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

8

És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

9

Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

10

És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;

11

Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

12

Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok.

13

De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.



Ki az aki eljön Jézus tanítása szerint az ő halála után? Egy szélhámos arab kereskedő? Vagy pedig az igazságnak Lelke? Nagyon nehéz kérdés, komolyan. Egy kis iskolás is tudja erre a választ, aki tud olvasni. Az igazság Lelke jött el, nem egy hat éves kislányokra vadászó öreg arab pedofil!

2022. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/238 anonim ***** válasza:
79%

Pontosítva eljött a Jézus Krisztus által ígért Pártfogó, az igazság Lelke, a Szent Lélek is Jézus Krisztus halála és feltámadása, megdicsőülése után 40 nappal, és 6-700 év múlva eljött egy pedofil arab kereskedő is, akinek egy gonosz angyal megjelent, és hamis próféta lett. Erre mondja a Biblia, hogy


"sok hamis próféta támad, akik sokakat elhitetnek."

Mohamed hamis próféta nagyon sok embert elhitetett az általa alapított hamis vallással, a mohamedán/muszlim vallással.

2022. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/238 anonim ***** válasza:
26%

"Ezzel akartad volna igazolni, hogy a Jézus Krisztus által tanított Pártfogó az nem a Szent Lélek, hanem szerinted az arab pedofil kereskedő."


Látom a szektás keresztény agyad nem képes felfogni. Jézus azt mondja a Pártfogó csak akkor jön ha Jézus elmegy. A Bibliából viszont tudjuk hogy Jézus előtt és alatt is jelen volt a Szentlélek, tehát nem lehet az akit Jézus mejövendől. A pedofilia pedig egy aljas keresztény rágalom. Ha pedofilokat keresel nézz szét a keresztény papok között. Bőven fogsz találni.



"Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall,"


Keresztények szerint a Szentlélek maga Isten. Szerinted Istenre igaz hogy csak azt mondja amit hall? Ti keresztények egy olyan istenségben hisztek aki cask azt tudja mondani amit hall ? :) Ez a vers egy prófétára igaz. A próféták mondják amit hallottak Istentől.

2022. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/238 anonim ***** válasza:
64%

A Koránban azt mondja Gábriel angyal, hogy allahnak nincsen fia, a Bibliában Gábriel angyal pont az ellenkezőjét mondja:Luk 1:26 A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába, amelynek neve Názáret, Luk 1:27 Egy szűzhöz, aki a Dávid házából való József nevű férfiúnak volt eljegyezve. A szűznek neve pedig Mária.

Luk 1:28 És bemenvén az angyal ő hozzá, monda neki: Örülj, kegyelembe fogadott! Az Úr veled van, áldott vagy te az asszonyok között.

Luk 1:29 Az pedig látván, megdöbbene az ő beszédén, és elgondolkodék, [hogy] micsoda köszöntés ez?! Luk 1:30 És monda neki az angyal: Ne félj Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél. Luk 1:31 És íme fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az ő nevét JÉZUSNAK. Luk 1:32 Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és neki adja az Úr Isten a Dávidnak, az ő atyjának, királyi székét; Luk 1:33 És uralkodik a Jákób házán mindörökké; és az ő királyságának vége nem lészen!

Ha nem látod a különbséget démoni meg isteni tanítás között, az az üdvösségedbe fog kerülni. Amikor a római pápa megcsókolta a Koránt, beutalta magát a gyehennára!!! [De nem csak emiatt, sok másban is a Krisztus árulója!]

2022. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!