Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia hol tesz emlitést...

A biblia hol tesz emlitést Mohamed próféta eljöveteléről?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 18:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/238 anonim ***** válasza:
28%

"Pont annyira, mint az iszlám. Mind a kettőnek zsidó-keresztény gyökerei vannak, a mormon vallásnak és az iszlámnak is, de a leglényegesebb tanításokban mind a kettő legalább olyan mértékben el is tér a kereszténységtől. A mormonizmus lényegében a modern iszlám."


Az iszlámnak kb semmi köze a keresztény valláshoz. Nincsenek zsidó keresztény gyökerei. A mai zsidó és keresztény vallás valójában az iszlám vallás meghamisítása.

Az iszlám az összes keresztény alaptanítást elutasítja és az összes keresztény szertartást is és persze a jelenlegi Bibliát is. Vannak persze személyek mint például Jézus ami közös, de kb csak a név, mert teljesen más Jézus az iszlámban mint a kereszténységben. A kereszténységben Jézus maga Isten, az iszlámban viszont ember, próféta. Gondolom látod hogy ez hatalmas különbség. Ellenben a mormon vallás egy keresztény irányzat. Elfogadják a Bibliát hitelesnek, ez a szent könyvük csak hozzáírtak még. A keresztény szertartásokat is gyakorolják egy az egyben vagy kisebb nagyobb módosításokkal.

Meg akkor a logkikád alapján a kereszténység is egy régi mormonizmus mert a kereszténység nem más mint egy eretnek zsidó szekta.

2022. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/238 anonim ***** válasza:
32%

"A koránt nem olvastam csak magáról az irányzatról. Egy keresztény irányzat még több pogány hamisítással. Lásd például a dzsinneket, a régi arab törzsi legendákból."


Ha nem olvastad akkor miért hazudod hogy a mormon könyve irodalmi szempontból jobb? Az hogy te mesékből ismered a dzsinneket, a te problémád. Nem meséket kellene olvasni.

2022. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/238 anonim ***** válasza:
100%

"Az iszlámnak kb semmi köze a keresztény valláshoz. Nincsenek zsidó keresztény gyökerei."

Tényleg nincsenek, a Korán is csak véletlenül dolgozza fel az ismert Bibliai történetek szinte teljes egészét, mert semmi köze hozzá. Mi lenne, ha még köze is lenne? :D


"A mai zsidó és keresztény vallás valójában az iszlám vallás meghamisítása."

Hát persze, mert biztos időutazók voltak a zsidók és keresztények. Mózes kézen fogva Jézussal előre utazott az időben sok évszázadot, ellesték, hogy mit tanít Mohamed, majd visszamentek, s azt meghamisítva tovább adták.


"Meg akkor a logkikád alapján a kereszténység is egy régi mormonizmus mert a kereszténység nem más mint egy eretnek zsidó szekta."

Bocsi, de ennek semmi értelme, fogalmazd meg értelmesen. Lehet megártott a pia...

2022. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/238 anonim ***** válasza:
96%

#62

Nem vetted észre, hogy pont ugyanazt írtam le szó szerint, mint te, csak Mormon könyve helyett Koránt írtam? :D

Szánalom...

2022. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/238 anonim ***** válasza:
31%

"Tényleg nincsenek, a Korán is csak véletlenül dolgozza fel az ismert Bibliai történetek szinte teljes egészét, mert semmi köze hozzá. Mi lenne, ha még köze is lenne? :D"


Akkor tisztázzuk mert el vagy tévedve. Azt írtam keresztény. A Biblia Ószövetségi része nem keresztény írás. Én kifejezetten keresztény tanításokról, szertartásokról beszélek. Ezeket mind elutasítja az iszlám.



"Hát persze, mert biztos időutazók voltak a zsidók és keresztények. Mózes kézen fogva Jézussal előre utazott az időben sok évszázadot, ellesték, hogy mit tanít Mohamed, majd visszamentek, s azt meghamisítva tovább adták."


Mivel fogalmad sincs az iszlámról, hülyeségeket beszélsz. Az iszlám az emeriséggel egy idős tehát Ádámmal kezdődött. Ádám az első próféta, Mohamed az utolsó és köztük volt sok sok próféta, és minden néphez érkeztek. Egy ezek közül a zsidó nép. A zsidók megamisították Isten üzenetét, és ebből lett a Júdeizmus. Majd Isten elküldte Jázust, akinek a tanítását a keresztények hamisították meg és ebből lett a kereszténység. Szóval az iszlám az eredeti vallás, a júdeizmus és kereszténység pedig hamis irányzatok.



"Bocsi, de ennek semmi értelme, fogalmazd meg értelmesen. Lehet megártott a pia..."


Én nem iszom. Te azt állítod hogy az iszlám és a mormonizmus a kereszténységből kivált hamis irányzat. Akkor a logikás alapján a kereszténység meg egy zsidó vallásból kivált hamis irányzat. A zsidók egyébként pont ezt mondják a keresztény vallásról.

2022. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/238 anonim ***** válasza:
100%

"Én kifejezetten keresztény tanításokról, szertartásokról beszélek. Ezeket mind elutasítja az iszlám."

Na ne mond... Ezt lényegében bármilyen két vallás kapcsán fel lehetne írni. A kifejezetten mohamedán tanításokat és szertartásokat elutasítja a keresztény és zsidó vallás is. Mert amit nem, az nem kifejezetten mohamedán tanítás vagy szertartás.


"Mivel fogalmad sincs az iszlámról, hülyeségeket beszélsz."

Valahol már írtam, hogy nem érdekel az iszlám hiedelemvilág. Engem jobban izgatnak a tények, a valóság. Ez alapján az iszlám egy 7. században alapult vallás.


"Te azt állítod hogy az iszlám és a mormonizmus a kereszténységből kivált hamis irányzat."

Egészen pontosan te állítottad a mormon vallásról ezt (talán hamis jelző nélkül), én csak hozzátettem, hogy akkor az iszlám is az.


"Akkor a logikás alapján a kereszténység meg egy zsidó vallásból kivált hamis irányzat."

Igen, a kereszténység a zsidó vallásból vált ki, hamisnak viszont nem tartom.

2022. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/238 anonim ***** válasza:
96%

"A Bibiát követitek persze :) Kezdjük ott hogy nincs is olyan hogy a Biblia. Az egyes keresztény irányzatok Bibliái között akár többszáz oldal különbség is lehet mert eltérő könyveket tekintenek hitelesnek. A helyzet pedig az hogy több keresztény tanítás ellentétes a Bibliával. Például a Biblia engedi a többnejűséget de a keresztény egyház tiltja."


Hol engedi a Biblia a többnejűséget?


"Aztán a Biblia előírja nők számára a kendő viselését de az egyház ezt nem tette kötelezővé. A keresztény emberek pedig ezekben a kérdésekben nem a Bibliát követik hanem az egyházat."


Sok keresztény nő hord kendőt. A gyakorló keleti-ortodox keresztény nők is hordják, ahogy Amerikában is a mélyen vallásos protestáns nők is, pl. a puritánok, az anabaptisták, a mennoniták, és még sok kvéker is.


"Ha a szentháromságban hiszel akkor bálványimádó vagy mert a szentháromság tanításából három külön istenség következik. Hiába mondod hogy te nem három istenségben hiszel. A tanítás mást mond."


Ha a tanításból 3 istenség következne, akkor lennének keresztények akik ebben hisznek, de nincs a világon egyetlen egy keresztény sem, akik szerint a szentháromság tana 3 istenséget jelent. Mindenki hülye csak te nem?


"Ezt már többször is leírtad és akkor is marhaság volt. Isten egy és oszthatatlan."


Ha Isten egy és oszthatatlan, ti mért osztjátok fel? Mert ti mondjátok, hogy Isten Szava ami örökké létezik Istenben, az nem Isten, ti mondjátok, hogy Isten Lelke nem Isten. Ti csonkítjátok meg, osztjátok fel az egy és oszthatatlan Istent.


"A kő csokolgatása nem előírás..."


Nem előírás a bálványimádat, de azért mégis csináljátok? Ne nevettess.

2022. ápr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/238 anonim ***** válasza:
100%

"Keresztény hazugság. A Korán egy szóval sem írja hogy Nagy Sándorról van szó :) Azt írja Nyugatra utazott. Itt a keresztények azt is be szokták hazudni hogy a Nap egy sáros pocsolyában merül el mert szándékosan szó szerint értelmezik ezt a metaforát."


Nem hazugság, most megfogtalak ezek szerint. A Koránben ez a kis sztori majdnem teljesen megegyezik egy arámi sztorival Nagy Sándorról:

[link]


"Ez sem marhaság hanem tudományos tény..."


Muttass nekem egy nem-laikus cikket ami alapján szerinted ez tudományos tény. Mert te laikus vagy a témában annyi biztos.

2022. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/238 anonim ***** válasza:
32%

"Na ne mond... Ezt lényegében bármilyen két vallás kapcsán fel lehetne írni. A kifejezetten mohamedán tanításokat és szertartásokat elutasítja a keresztény és zsidó vallás is. Mert amit nem, az nem kifejezetten mohamedán tanítás vagy szertartás."


Nincs olyan hogy mohamedán vallás. Iszlám a vallás neve. Az állítás pedig az volt részedről hogy az iszlám a kereszténységről lett másolva. Erre mondtam hogy az iszlám minden keresztény tanítást és szertartást elutasít.



"Valahol már írtam, hogy nem érdekel az iszlám hiedelemvilág. Engem jobban izgatnak a tények, a valóság. Ez alapján az iszlám egy 7. században alapult vallás."


Ha nem érdekel és nem értesz hzzá minek szólsz bele? A tények az hogy az iszlám tanításai sok más világvallásban fellelhetőek.



"Egészen pontosan te állítottad a mormon vallásról ezt (talán hamis jelző nélkül), én csak hozzátettem, hogy akkor az iszlám is az."


Te nem értesz magyarul? :) A mormon vallás egy keresztény irányzat. Ezen mit nem értesz? A Bibliát tekintik szent könyvüknek és betartják a keresztény tanításokat. Ezért mondom hogy keresztény irányzat.Az iszlámr ez egyáltalán nem igaz.



"Igen, a kereszténység a zsidó vallásból vált ki, hamisnak viszont nem tartom."


Kit érdekel hogy minek tartod. A zsidók szerint a kerszténység egy zsidó vallásból kivált eretnek hamis irányzat.

2022. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/238 anonim ***** válasza:
32%

"Hol engedi a Biblia a többnejűséget?"


Nincs semmi tiltás. Az Ószövetségben számtalanszor írja hogy sokaknak több felesége volt. Az Újszövetségbben pedig azok esetében tiltja a többnejűséget akik egyházi tisztéget töltenek be. Ebből az következik hogy az átlag ember számára megengedett. Szóval a Biblia engedi de a kersztények szerint tilos. Ez a Biblia megtagdása, meghamisítása.



"Sok keresztény nő hord kendőt. A gyakorló keleti-ortodox keresztény nők is hordják, ahogy Amerikában is a mélyen vallásos protestáns nők is, pl. a puritánok, az anabaptisták, a mennoniták, és még sok kvéker is."


Ők saját egyéni döntésük alapján hordanak kendőt vagy kisebb irányzatok írják elő. A főbb keresztény irányzatok és a keresztény nők nagy többsége nem tekinti kötelezőnek.



"Ha a tanításból 3 istenség következne, akkor lennének keresztények akik ebben hisznek, de nincs a világon egyetlen egy keresztény sem, akik szerint a szentháromság tana 3 istenséget jelent. Mindenki hülye csak te nem?"


Kérdezz bármilyen valódi egyistenhívőt a világon, legyen az zsidó, keresztény vagy muszlim. Azt fogják mondani hogy a szentháromság tanításából 3 istenség következik és bálványimádás. Szóval nem csak én mondom hanem minden egyistenhívő.



"Ha Isten egy és oszthatatlan, ti mért osztjátok fel? Mert ti mondjátok, hogy Isten Szava ami örökké létezik Istenben, az nem Isten, ti mondjátok, hogy Isten Lelke nem Isten. Ti csonkítjátok meg, osztjátok fel az egy és oszthatatlan Istent."


Nem mi osztjuk fel hanem ti. Ti keresztények mondjátok hogy Jézus a Fiú aki Isten, és a szentlélek is Isten aik külön személyek. Közöttük a Biblia szerint alá fölé rendeltségi viszony van mert Jézus is azt mondta az Atya nagyobb nála. Ez a pogány vallásokra jellemző. Van egy főisten és neki alárendelt istenségek.



"Nem előírás a bálványimádat, de azért mégis csináljátok? Ne nevettess."


Ha te csókolgatsz valamit akkor bálványként imádod? :) Például ha anyádat csókolod meg az akkor bálványimádat? Még ha van is olyan aki megcsókolja azt a követ az nem bálványimádat mert az iszlám szerint az a kő nem Isten és isteni erőt sem tulajdonítanak neki. Ez a kő maradt meg az eredeti Kába épületéből. Ennyi a jelentősége.

2022. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!