Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia hol tesz emlitést...

A biblia hol tesz emlitést Mohamed próféta eljöveteléről?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 18:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/238 anonim ***** válasza:
96%

#40

Nem véletlenül, önmagában a Koránt értelmezni se képesek, nagyon sok minden csak a későbbi hadíszokból van. Azok jelentős többsége pedig elég kétes, jóval Mohamed után íródott, a különböző iszlám felekezetek is különböző hadíszokat fogadnak el.

2022. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/238 anonim ***** válasza:
27%

"Ez hazugság, elég sok próféta érkezett még. Például Mohamed hamis próféta előtt érkezett"


Először is azt kellene leírnod miért tekinted hamis prófétának. Az 5-ös válaszomban leírt Bibliai verseket is vedd figyelembe.



"Ez hazugság, elég sok próféta érkezett még. Például Mohamed hamis próféta előtt érkezett Mání, általa alapult meg a manicheizmus. Mání is Jézus és az ószövetségi próféták utódjának tartotta magát, pont mint Mohamed hamis próféta. Viszont mást tanított, mint a későbbi hamis. Miért ne neki kéne hinni?"


Bele lehetne menni a Mání tanításába de ha csak azt vesszük hogy a manicheizmus mint vallás eltünt a föld színéről, így nyilván nem lehetett igaz próféta.



"Mi értelme hazudni? Látod milyen könnyen cáfolható minden hazugságod?"


Mivel csáfoltad meg? Felhoztál egy kihalt vallást meg egy keresztény futóbolondot. Jó hogy nem a szomszédodra hivatkozol hogy ő is prófétának mondja magát és ezzel akarod cáfolni :)



"Aztán Mohamed után is érkeztek még próféták, például Joseph Smith."


Ő nem próféta hanem egy keresztény irányzat alapítója aki hatlamas marhaságokat tanított.



"Nem igaz, csak nektek muszlimoknak egyértelműek, mert ezt hallottátok a hazug sejkektől meg imámoktól. Nem fogok hazudni neked testvér, neked már eleget hazudtak. Eleve előfeltételezetten olvassátok a Koránt, és bele látjátok azt az értelmezést, amit a hazug sejkektől meg imámoktól hallottatok. Ti valójában nem Allahot, még csak nem is Mohamedet követitek, hanem a sok össze-vissza hazudozó imámot és sejket."


Te összekeversz minket a keresztényekkel. A keresztények azok akik nem Jézust de még csak nem is a Bibliát követik hanem a hazug egyházat. Az általam idézett versek teljesen egyértelműek.



"Nem szükségszerűen. Ez megint az előfeltételezett gondolkodásod. Ha a Korán elismeri a korábbi kinyilatkoztatásokat hitelesnek, miközben ellent mond azoknak, szerintem abból logikailag is az következik hogy a Korán nem Isten szava."


Ha értelmi fogyatékos vagy akkor nem tudok mit tenni. Nyilván a Korán szempontjából ha a Korán állít valamit ami ellentétes a Bibliával akkor nem az a Korán álláspontja hogy a Biblia igaz :) Ennyire nem lehetsz retardált te sem. Nyilván ez esetben logikailag az következik hogy a Korán hamisítottnak tekinti a Bibliát.

2022. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/238 anonim ***** válasza:
27%

"Nem véletlenül, önmagában a Koránt értelmezni se képesek, nagyon sok minden csak a későbbi hadíszokból van. Azok jelentős többsége pedig elég kétes, jóval Mohamed után íródott, a különböző iszlám felekezetek is különböző hadíszokat fogadnak el."


Ez egy tipikus kereszény hazugság. A Korán önmagában is teljesen jól értelmezhető. Nyilván sosem olvastad a Koránt. A hadiszokból a részletek derülnek ki.

2022. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/238 anonim ***** válasza:
96%

"Bele lehetne menni a Mání tanításába de ha csak azt vesszük hogy a manicheizmus mint vallás eltünt a föld színéről, így nyilván nem lehetett igaz próféta."

Nem, ezek az állítások nem következnek egymásból. Sátánizmus például jelenleg is van, akkor az lehet igaz vallás? Logikád alapján lehet.


"Ő nem próféta hanem egy keresztény irányzat alapítója aki hatlamas marhaságokat tanított."

Mint Mohamed, én nem látok különbséget, csak talán kevésbé volt sikeres és nem volt mellette hadvezér sem.


A többit nem én írtam, szóval nem tudom miért kevered ide... Szánalmas.


"A Korán önmagában is teljesen jól értelmezhető."

nyilván nem értelmezhető önmagában, vagy ha igen, az teljesen más iszlám lenne, mint ami most elterjedt. Ha nem így lenne, akkor nem lenne számtalan esetben hivatkozás a hadíszokra is.

2022. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/238 anonim ***** válasza:
16%

"Nem, ezek az állítások nem következnek egymásból. Sátánizmus például jelenleg is van, akkor az lehet igaz vallás? Logikád alapján lehet."


Akkor nem érted. Ha egy vallás rövid időn belül eltünik a föld színéről az nem lehet igaz vallás. Márpedig a manicheizmussal ez történt így Mani nem leeth igaz próféta.



"Mint Mohamed, én nem látok különbséget, csak talán kevésbé volt sikeres és nem volt mellette hadvezér sem."


Mohamed próféta milyen marhaságokat tanított szerinted? Például hogy három istenség helyett szigorú egyistenhitet tanított? Egy kereszténynek lehet hogy marhaság, mivel a keresztények bálványimádók, így valószínüleg nem vagy képes megállapítani mi marhaság és mi igaz tanítás. Segítek egy kicsit. Például Joseph Smith szerint Isten korábban ember volt és bárkiből lehet isten. Na ez egy marhaság.



"nyilván nem értelmezhető önmagában, vagy ha igen, az teljesen más iszlám lenne, mint ami most elterjedt. Ha nem így lenne, akkor nem lenne számtalan esetben hivatkozás a hadíszokra is."


A hadiszokból a részletek derülnek ki. Továbbá a hadiszok nem lehetnek ellentétesek a Koránnal tehát marhaság hogy a hadiszok figyelembevételével más iszlámot kapunk mint ha csak a Koránt néznénk.

2022. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/238 anonim ***** válasza:
100%

“ Ő nem próféta hanem egy keresztény irányzat alapítója aki hatlamas marhaságokat tanított”


De ő saját magának prófétának vallotta, nem egyszerűen prédikátornak, és nem alapítóként hivatkozott magára, hanem azt mondta vissza állította Krisztus eredeti tanítását. Ő is azt mondta megjelent neki egy angyal. A mormon könyve pedig szintén ellentmondd a Bibliának, mégis elfogadja hitelesnek mindkettőt a mormon egyház. Igazából a Korán ugyan az a kategória mint a Mormon könyve.

2022. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/238 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a Biblia egyértelműen megjövendöli Mohamed prófétát, erre pedig ezt az igét hozod: "Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom."


Ez minden ószövetségi prófétára igaz. Vizsgáljuk meg részről-részre ezt az igét.


"Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül,"


Az atyjukfiai az izraelitákat jelenti csak. Gondolom azt gondolod, hogy hogy az atyafi az az arabokra vonatkozik, hiszen ők Iszmáeltől származnak, aki Izsák testvére volt, de az atyafi itt nem ezt jelenti. Ugyanis az Ószövetségben sosem hívták az izraeliták atyafiaknak az idegen népek embereit, csak azokat, akik Izrael 12 törzséből származtak. Abból is kiderül, hogy itt izraelitákról volt szó, hogy Mózes hozzájuk beszélt és az ő leszármazottjaikról mondta, hogy az atyjukfiai közül támad próféta. Jeremiásra illik ez a leírás például. "Jeremiásnak, Hilkiás fiának beszédei, a ki az Anatótban, Benjámin földén [lakó] papok közül vala;" Jeremiás 1:1


"olyant, mint te."


Ez nyilván több dologra is érthető.


"Az én igéimet adom a szájába,"


Ez is igaz volt az összes prófétára. "És kinyújtá az Úr az õ kezét, és megilleté számat, és monda nékem az Úr: Ímé, az én igéimet adom a te szádba!" Jeremiás 1:9


"ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok."


Ez is igaz minden prófétára. "Azután hazajöve Jeremiás Tófetbõl, a hová az Úr küldte vala õt prófétálni; megálla az Úr házának pitvarában, és szóla az egész népnek:" Jeremiás 19:14


" És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom."


Ez is igaz mindegyikre. "És monda Jeremiás próféta Hanániás prófétának: Halld csak, Hanániás! nem az Úr küldött téged, és te hazugsággal biztatod e népet. Azért így szól az Úr: Ímé, én elküldelek téged a föld színérõl, meghalsz ez esztendõben: mert pártütõleg szóltál az Úr ellen." Jeremiás 28:15-16


Nem csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása, hanem a többi prófétára is. De ha az egész Bibliát összefüggően nézzük, akkor az is igaz, hogy valószínűleg ez nem igaz Mohamed prófétára. Ezt mondjuk nem állíthatom, hiszen nem ismerem Mohamed próféta beszédeit, de amit írsz, hogy ez csak Mohamed prófétára igaz, az egyáltalán nem igaz.

2022. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/238 anonim ***** válasza:
100%

“Te összekeversz minket a keresztényekkel. A keresztények azok akik nem Jézust de még csak nem is a Bibliát követik hanem a hazug egyházat. Az általam idézett versek teljesen egyértelműek.”


Mi azt a Bibliát követjük ami nálunk van, és a szerint a Biblia szerint Krisztus meghalt és három nap múlva feltámadt. A egyházak ugyan ezt tanítják. Ugyan ebben a Bibliában szerepel, hogy aki más Jézust vagy más Evangéliumot hirdet (pont mint Mohamed), az legyen átkozott (Galata 1:8).

2022. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/238 anonim ***** válasza:
96%
Amit még az előzőhöz akartam, hogy azért idéztem mindegyiknél Jeremiástól, hogy bemutassam, hogy akkor ennyi erővel Jeremiás is lehetne Mohamed, hiszen betölti minden részét ennek a versnek, amiről te azt mondod, hogy ez csak Mohamedre vonatkozhat.
2022. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/238 anonim ***** válasza:
96%

“Mohamed próféta milyen marhaságokat tanított szerinted?”


Például, hogy a hullócsillagok lövedékek amiket Allah lő a dzsinnekre akik be akarnak szökni a Mennybe. 😂


Vagy hogy Dhu al-Qarnayn (Nagy Sándor) olyan messzire utazott Nyugatra, hogy megtalálta a helyet ahol a Nap le nyugszik.


Vagy hogy a gerinc és a bordák között termelődnek a spermium sejtek.


Vagy hogy a teve vizelet alkalmas bizonyos betegségek gyógyítására.


Soroljam még?

2022. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!