Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 20-40 körüli nőket kérdezném,...

20-40 körüli nőket kérdezném, akik vallási meggyőződésből házasságban vesztettétek el, mit tanácsoltok, hogy lehet ellenállni a kísértésnek, ha párja van az embernek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 16. 13:22
 1/7 anonim válasza:
20%
Hát én nem házasságban vesztettem el. Remekül ellenállhatsz a kísértésnek, ha ronda és/vagy kövér vagy, és nem kellesz senkinek.
2022. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Olvasd el (vagy hallgasd meg) Paul Washernek "Az együttjárásról a Biblia mércéje szerint" című tanítását. Itt például megtalálod:


[link]

2022. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én elég sokáig vártam párkapcsolatban, nem vallási meggyőződésből, de úgy gondolom, ha ez elvi kérdés, akkor ellen lehet állni. Én egyszerűen úgy éreztem, még nem jött el az ideje, pedig nagy szerelem volt, szóval nem ezen múlt a dolog.
2022. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
89%
Az első vagyok és baromságot írtam. Elnézést, még félig aludtam.
2022. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1%

"Az együttjárásról a Biblia mércéje szerint"

Itt nagyon jól leírta a lényeget: NEM VOLT régen együttjárás.

El is ítéli a pap, ahogy kell.

Őskövület.

Nem szabad hallgatni rá, rosszat okoz neked.


Kérdező!

Ha bűnre akarnál csábulni, akkor gondolj arra, hogy Isten arra szánta a nőt, hogy a férjét és Istent szolgálja.

A kereszténységnek ez a lényege.

2022. ápr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 leszek és hát, "jártam" korábban 2 fiatalemberrel, de egyikkel sem történt meg az a hatalmas szikra, ami miatt tűrtőztetnem kellett volna magam. Fantáziáim viszont voltak olyanokkal, akiknél nem volt esélyem. Emberek vagyunk, tökéletlenek, megesik az ilyesmi. Én nem éreztem rosszul magam amiatt, mert kézenfogva sétáltam az exeimmel és hogy csókolóztunk is. Bizonyára ez mind bűn, de a mi köreinkben ezek nem számítottak tabunak, a szexhez is elég vegyes volt a hozzáállás. Szerintem praktikussági okokból kerülni kell az elcsábulás lehetőségét. Nem mentek át egymáshoz kettesben, főleg nem egymás szobájába, hogy ne történhessen semmi. A testi vágyak ellen nem sokat tudsz tenni, de helyzeteket el tudsz kerülni. Az együttélés meg egyértelműen tabu.
2022. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Manapság 35év felett mennek férjhez a lányok, volt amikor 14 évesen. Pl. Mária, bár ő már terhes volt.
2023. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!