Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vezetett el az aktuális...

Mi vezetett el az aktuális hitbéli meggyőződésedhez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hogyan lettél vallásos/vallástalan, mik hatottak rád, és kb. mi az, amiben tényleg hiszel is, és hogy esetleg elképzelhetőnek tartod-e, hogy ez a későbbiekben változzon.

2021. okt. 12. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
33%

Muszlim vagyok. Elolvastam a Kegyes Korànt és megszerettem a Kegyelmes Allahot.


Örömmel vagyok Uram szolgàja. Úgy érzem Allah sokszor segített nekem, kegyes volt hozzàm ezért én nagyon hálàs vagyok a Magasztosnak.


Allah meghallgatta a fohàszaimat, bàr próbàk elé is àllít engem, màr nem tudnék nem hinni Benne.


Ha akarnék se tudnék nem hinni Allahban.


Abdullah

2021. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
82%

A katolikus templomban lettem ateista, mert nekem nagyon nem jött be az a típusú vallás.

Később a természetben elkezdtem érezni istent, megtapasztaltam olyan dolgokat az életben, amikből tudom, hogy létezik valami nem anyagi természetű felsőbb hatalom. Olvastam az ősi természetvallásokról, amik nagyon megtetszettek. A magam módján hiszek, nem akarom konkrétan definiálni istent.

2021. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
40%
Ateista vagyok. Sokat olvastam a keresztes- és egyéb vallásháborúkról, elborzaszt, hogy a vallás mikre képes. Továbbá átlag vallásos embereknél is tapasztalok némi butasággal kevert fanatizmust és erőszakot, értsd mindenáron meg akarnak téríteni. Te legyél nyitott a vallásos hitre, miközben ők kézzel-lábbal tiltakoznak minden más stílustól, pl tudományok.
2021. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
56%

#3 ha nem a vallás nevében háborúztak volna egymással az emberek, akkor más okot, indokot találtak volna rá.

Egy skatulyába sorolsz minden vallásos embert, és negatívan diszkriminálod őket. Ráadásul összemosva a középkorban háborúzókkal a mai hívőket.

A negatív oldalát ragadod ki. Arra is gondolhatnál, hány ember jótékonykodik, adakozik, segít másokon a vallásnak is köszönhetően.

2021. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
58%
3.vagyok. A vallás csinálja a legnagyobb agymosát, a 2. helyen a politika áll, de mindkettő rendkívüli károkat okoz.
2021. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
36%
A csípőből lepontozásom is remekül igazolja, hogy képtelenek vagytok más emberek véleményét elfogadni. :) Ha vki nem hisz istenben, akkor az már csak rossz ember lehet. A mentalitás semmit nem változott a középkor óta. Na pontosan ezért vagyok ateista, és nem is óhajtok más lenni.
2021. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
76%

Kedves ateista! Észre se veszed, mit csinálsz. Segítek:

"minden vallásos hülye, a vallás a legkárosabb dolog". Miután lehülyéztél egy csomó rendes, jó érzésű embert, miért csodálkozol a lepontozáson.

Ha toleráns lennél, azt mondanád:

"személy szerint nem hiszek istenben, de elfogadom, hogy mások meg hisznek, amíg nem akarják rám erőltetni." Ezzel már legalább csak a terítő hajlamú hívőket ítéled el. Egyáltalán nem akar minden vallásos ember másokat megtéríteni.

2021. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként olyan is volt a történelem során, amikor az ateisták akarták erőszakkal téríteni a hívő embereket, és halomra gyilkolták őket. Ilyen volt a kommunizmus.
2021. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:

én mindannyiótokat felpontoztam.


Hasonlóan érzek mint #2, római katolikusnak lettem keresztelve, de nem vagyok vallásos annak ellenére, hogy látom a szépségét.

Sokkal inkább valamilyen természeti jelenségben veszem észre az "istenit", nem valamilyen külső személyként (pl Allah, Atya, stb.)


Az meg érdekelne, hogy a mostani meggyőződésetek körülbelül mióta "megingathatatlan", ha megingathatatlan?

2021. okt. 12. 13:09
 10/98 anonim ***** válasza:
62%

Logikusan levezettem magamnak hogy miért nem létezik lélek, túlvilág,...

Ebből kifolyólag számomra a vallások meg vannak cáfolva.


Isten léte vagy nem léte nincs megcáfolva azonban nem sokat változtat a dolgokon.


Nem tudom pontosan minek lehet ezt nevezni ha nagyon skatujázni akarjuk mert az ateistávval nem egészen egyezik meg amiatt mert istent nem létét nem jelentem ki.

2021. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!