Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzem úgy, hogy tetszik...

Miért érzem úgy, hogy tetszik a római katolikus pap?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, a pap meg 52.

Tudom,hogy ez mennyire gázul hangzik, én is borzasztóan szégyellem magam emiatt.

2 éve van itt és kötődöm hozzá. Ez nem vonzalom. Igaz, hogy jóképű, de egyáltalán nem vonzódom hozzá. Mégsem tudom kiverni a fejemből. Régen mindent mentettem,hogy foglalkozzon velem. Teljesen kifordultam önmagamból. És az a legborzasztóbb, hogy úgy érzem érte járok misére.

Ez mitől lehet?

Köszönöm aki elolvassa és ír valami tanácsot, mert már nem bírom épésszel...



2022. ápr. 17. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg amolyan apa-pótlék számodra a pap, mivel a szüleiddel nem a legjobb a kapcsolatod.
2022. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert fiatal vagy, nem vak. Persze attól mert tetszik valaki még nem kell vele lefeküdni vagy feláldozni érte mindenedet. Sok ember fog tetszeni még külsőleg és belsőleg és együtt is.
2022. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

Ha üdvözülni akarsz, ne csak a papból ábránduljál ki, hanem a római katolikus egyházból, mert ez egy nem Biblián alapuló szekta!

Most nem megsértődni kell, hanem összevetni a tényeket a Bibliával!!!


Kire épült az egyház, Krisztusra vagy Péterre?


A Biblia szerint: „A lerakott alapon kívül, amely Jézus Krisztus, mást senki nem rakhat.” (1Kor 3:10) 1Pét 2:1-10; katolikus bibliafordítás lábjegyzete mondja: „Pétert választotta ki Jézus az Egyház a l a p j á n a k, de az élő kő (csak itt szerepel ez a kifejezés a Szentírásban) mégis Jézus, akit a zsidók nem ismertek el (vö.: Zsolt 118,22). Őrajta épülnek a hívők lelki házzá, tehát szerves egészet alkotnak, amelynek éltetője a Szentlélek.” Vagyis Péter az alap, de mégis Jézuson épülnek szellemi házzá a hívők. Hogy van ez? Péter tehát be van csempészve, mint alap. Ráadásul egyedül Pétert nevezi meg alapnak. Azután meg elkezdi magyarázni (amit nem tud kikerülni, főként nem tud letagadni), hogy mégiscsak Jézuson épül fel a szellemi templom, hiszen Isten már Ézsaiásnál megmondta, hogy erős alapot tesz le Sionba: „Ezért így szól az Úristen (YHVH): »Íme, leteszek alapul egy követ Sionon, kipróbált követ, értékes szegletkövet, szilárd alapot; aki hisz, nem menekül el.” (Ézsaiás 28:16, Káldi Neovulgáta ford.) A Máté 16:18-ban olvasható: „Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt.” A keresztény egyházat (ekklésiát) arra a kősziklára (petra=sziklatömb) építette Krisztus, akit Isten letett a Sionba, és Péter (petrosz=szikladarab) is Isten kijelentése folytán Isten Fiának, a Krisztusnak megvallott, és nem azt mondta (Krisztus), hogy rád (Péterre) építem az egyházamat. „amint írva van: A botlás kövét és a botrány szikláját teszem le Sionban, s nem vall szégyent, aki hisz benne.” (Róma 9:33) A fundamentum/alap tehát Jézus, akiben hinni kellett és nem Péter apostol. Tehát akire, mint kősziklára építik egyházukat az egyház tagjai, az Jézus Krisztus, mivelhogy nem Péter az, akit az építők elvetettek (apodokimadzó=elvetni, mint értéktelent), hanem Jézus: „Megvetett volt, utolsó az emberek között, a fájdalmak férfia, aki tudta, mi a szenvedés; olyan, aki elől iszonyattal eltakarjuk arcunkat, megvetett, akit bizony nem becsültünk sokra...” (Ézsaiás 53:3, katolikus ford.) Hogy nem Péterre épült az egyház, az is bizonyítja, hogy Jézus a János 2:19-21-ben azt mondta, hogy „rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt... Ő pedig az ő testének templomáról szól vala.” (Károli ford.) Vajon a templom lerontása Péternek a meggyilkolása által történt vagy Krisztus megölése által? Ha Krisztust ölték meg, és ezáltal a templom lerontatott, akkor a Krisztusra épült templom rontatott le, amit ő, mint az ő testének templomát felépítette három nap alatt, mivelhogy életre kelt a halálból. A templom pedig az egyházat jelenti, a Krisztus testét. Ha pedig az egyházat (magát Krisztust, akinek teste az egyház – vö. Efézus 1:22-23) rontották le (anélkül hogy Péterhez hozzányúltak volna), akkor nem is Péteren épült az egyház, hanem azon, akinek a megölése által lerontható volt az egyház, vagyis Jézuson. Jézus saját magára építette, a saját testén, mint kősziklán. És amikor azt mondta, hogy „a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat” - ezt azért mondhatta, mivel, - ahogy a Róma 6:9 is mondja: „Tudjuk, hogy Krisztus feltámadt a halálból, többé nem hal meg, a halál nem lesz többé úrrá rajta.” Ezáltal a pokol kapui nem diadalmaskodhatnak azon az egyházon, amely azonos Krisztus (és nem Péter) testével. Nem Péter emberek által illegitim módon választott utódai által marad fönn tehát örökké Krisztus eklézsiája, hanem Krisztus halál feletti győzelme által.

2022. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem mondd meg neki. "Tövismadarak c. Film"
2022. ápr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez teljesen normalis. Ilyen fiatal korban (sot kesobb is), a nok kotodni tudnak olyan idosebb ferfiakhoz, akiknek valamilyen "poziciojuk" van az eletukben: pap, orvos, tanar. Vagy sztarok, filmszineszek tetszenek meg nekik nagyon.

Szerintem nem kell magadat szegyellni, ha csak magadban abrandozol. Lenyeg, hogy tudd, ebbol semmi nem valosulhat meg es jobb, ha o sem tud rola. El fog mulni.

2022. ápr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Fogalmam sincs, hogy mitől lehet, de sose a pap miatt járj, vagy éppen ne járj misére, mert a szentmisén nem a pap a lényeg, hanem a valóságosan jelenlévő Krisztus, hogy találkozz vele az Eukarisztiában.


"Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon. Ugyanis az én testem valóban étel, és az én vérem valóban ital. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az bennem marad, és én őbenne."


Ez a szentmise lényege, s nem a pap, illetve a vele kapcsolatban érzett pozitív vagy akár negatív érzelmeid.

Ettől pedig sose hagyd magad eltéríteni, mert ebben van üdvösséged, ne hallgass olyanokra (lásd 3-as), akik ez ellen beszélnek, mert őket a sátán küldte.

2022. ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Nekem a fiatal katolikus papok tetszenek. Egyszer Marosfőn voltam katolikus táborban és el kellett menjünk egy Szentmisére. Hát ott is a fiatal.szemuvveges pap tetszett meg nekem aki az idősebbek misézett. De a nagyváradi katolikus püspök is tetszik nekem, ahogy meglátom a kezeit imádom szóval belajkolom és ha látok a kéken fiatal papokat akkor azok tetszenek. Tetszik a hangjuk, ahogy kinéznek, beléjük vagyok ábrandulva. Az idősebb papok nem fognak még, kivéve a püspök, csak.a fiatalok.
2022. ápr. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. ápr. 18. 08:22
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

"ne hallgass olyanokra (lásd 3-as), akik ez ellen beszélnek, mert őket a sátán küldte.'

És azokat ki küldte, akik a jézusi szeretet nevében csak félórás kínzásokat engedtek meg, azután vagy élve elégették a Krisztushoz hűeket, vagy üstben, olajos kártányban elevenen megfőzték!

Pomponio Algierinek, aki 1531-ben született Nápolyhoz közel, a rövid és megindító élettörténete nem igazán ismert, de számos tudósnak köszönhetően, akik szorgalmasan történelmi kutatásokat végeztek, az idő homályából felbukkant. Míg a Padovai Egyetemen tanult, Algieri olyan tanárokkal és diákokkal lépett kapcsolatba, akik Európa különböző részeiről származtak, és így állítólagos eretnekeket, valamint a protestáns reformáció tantételeit ismerte meg. Az Írások iránti érdeklődése nőtt.

Kezdte elhinni, hogy egyedül csak a Biblia ihletett, és így számos katolikus tantételt utasított el, mint például a gyónást, a bérmálást, a purgatóriumot, az átlényegülést, a „szentek” közbenjárását, valamint azt a tanítást, hogy a pápa Krisztus helytartója.

Algierit letartóztatták, és a padovai inkvizíció elé állították. Inkvizítorainak a következőt mondta: „Készségesen megyek vissza a börtönbe, még akkor is, ha meg kell halnom, ha ez Isten akarata. Isten az ő ragyogása által mindenkire nagyobb fényt fog kiárasztani. Minden kínzást szívesen elviselek, mert Krisztus, a lesújtott lelkek tökéletes Vigasztalója, aki számomra világítótest és igaz fény, képes eloszlatni minden sötétséget.” A római inkvizíció ezután elérte, hogy kiadják őt neki, és halálra ítélte.

Algieri 25 éves volt, amikor meghalt. Azon a napon, amikor kivégezték Rómában, elutasította a gyónást és az áldozást. Kivégzőeszköze az átlagosnál még kegyetlenebb volt. Nem egy farakáson égették el. Ehelyett éghető anyagokkal — olajjal, szurokkal és gyantával — megtöltött nagy üstöt helyeztek a vesztőhelyre, melyet jól láthatott a tömeg. A fiatalembert megkötözték, és beleeresztették az üstbe, tartalmát pedig meggyújtották. Lassan, elevenen égették el. Lásd:

[link]


Ezeket a katolikus szörnyeket ki küldte? 1Tim 5:22 ... ne légy részes a más bűneiben; tenmagadat tisztán tartsd. - Az összes katolikus bűnrészes!!!

"a szentmisén nem a pap a lényeg, hanem a valóságosan jelenlévő Krisztus, " - Majd gyilkosok közé megy, vagy nem!??

2022. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Az írástudók és a farizeusok, azt látva, hogy a bűnösökkel és vámosokkal eszik, megkérdezték tanítványait: »Miért eszik a ti Mesteretek vámosokkal és bűnösökkel?«"
2022. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!