Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg olyan kevés manapság...

Tényleg olyan kevés manapság azon fiatalok száma aki megtartja a szüzességét a házasságig? Akár vallási akár személyes/erkölcsi okokból.

Figyelt kérdés

Véletlenül egy olyan kérdést olvastam el az imént, hogy mennyire ciki még 24 évesen szűznek lenni...

Hát volt valami jó érzés a kommenteket olvasni.


Vallásos római katolikusként, bennem (23/L), soha nem volt kétség, hogy a szűzességemet a házasságig megtartom. Ezzel a kérdéssel leginkább "felmérném" azt, hogy ezzel az álláspontommal lassan egyedül vagyok vagy azért vannak még akik így gondolkodnak?


2022. ápr. 19. 20:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

"hogyha két ember lelkileg passzol akkor nem hiszem, hogy az élet bármely más területén lehetnének meg nem oldható gondok"

Pedig lehetnek.

Jó, nem túl gyakori.

De az se jó, ha egy olyan társsal kerülsz össze, akivel gyengén megy a szex.

AZUTÁN is gyengén megy, hogy már összeszoktatok.

Akkor mit csinálsz?

2022. ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

"hogyha két ember lelkileg passzol akkor nem hiszem, hogy az élet bármely más területén lehetnének meg nem oldható gondok"


De-de!

Plane ha ket olyan fiatal probalkozik, akik mindketten teljesen tapasztalatlanok. Sot, ha a vallas eloirasait kovetik, még onkielegiteni sem szabad soha, tehat a sajat testukrol sem lesz fogalmuk sem. Azt sem tudjak, mirol van szo. Egeszen odaig, 25-30 eves korukig elfojtottak a szexualitasukat, es azt hiszik, hogy ez a psziches reflex majd hirtelen levalik roluk az eskuvo napjan? Persze, hogy az egyhaz becsomagolja ezt, hogy ugy hangzik, hogy ez igy lesz magatol, sot igy lesz az igazi.

Plusz azt is tudod, hogy a katolikusok a fogamzasgatlast hazassagban is tiltjak (kiveve onmegtartoztatas), tehat sok ido gyakorolni meg osszerazodni sem lesz, ha gyorsan megfogan a kisbaba. Akar az elso honapban. Szules utan ugyanez. Azt is vedd hozza, hogy elvalni sem szabad, kulonben nem jarulhatnak a szentsegekhez, tehat oriasi zsakbamacska a szexualitas egesz eletukre. Illetve szerintem eljon az a pillanat, amikor valahol meg kell huzni a hatart.

Persze neked kell eldonteni es neked kell a felelosseget is vallalni. Testi problemakat, szexualis diszfunkciokat nem mindig lehet lelkileg megoldani. En ismerek olyat, akik vallasi okokbol vartak (mindketten), vallasi okokbol nem vedekeztek es azonnal megfogant a baba, kb. ket szuz embernel - aztan 3 gyerek utan megis elvaltak.

A legtobb kereszteny nem tartja mar ezt be, kivanom, hogy te legyel a kivetel es talalj hozza partnert!

2022. ápr. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%

24 évesen elég ciki szűznek lenni.

De ez semmi ahhoz képest, hogy 48 évesen milyen ciki szűznek lenni.

Viszont ami még ennél is rosszabb: 84 évesen, szüzen meghalni.

8 macska között.

2022. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Régen nem volt nagyon szex. Főleg nem tulajdonítottak ennek jelentőséget. Berakta a fickó a házasságban, egyből elment és jöttek a gyerekek. Ez volt az élet, főleg parasztországban.
2022. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Erdekes megfigyelni, hogyan írnak azok, akik várnak:

"bennem soha nem volt kétség"

"nekem is teljesen természetes, hogy várok"

"soha nem fordult meg a fejemben"

Vagyis ez alapján ez nem olyasmi, amit átgondoltak, és érett, önálló döntést hoztak. Egyszerűen eszükbe sem jut még az sem, hogy gondolkodjanak rajta. Ez nem az ő felnőtt, szuverén döntésük. EZ az, ami 23 évesen már gond. Ez ahhoz túlságosan fontos területe az életnek, hogy teljesen rábízzuk a döntés felelősségét másra.

Az se lenne mindegy, hogy van-e ennek a kérdezőnek partnere. Ha van, és egy stabil kapcsolat, ahol az illető szintén benne van ebben a tervben, és akár házasságra is sor kerülhet, az megnyugtatóbb lenne. De ha valaki ezzel az életprogrammal még keres, ott nálam már csörögne a vészcsengő.

Egyébként keresztény nő vagyok, és nem szűzen mentem férjhez. 2-3 párt leszámítva nem is ismerek olyat, aki várt volna, pedig lelkész házaspárok is vannak köztük. Olyat sem ismerek, aki közülük megbánta volna, hogy nem várt. Illetve olyat ismerek, akik abszolút mindent csináltak előtte, csak "azt" nem.

2022. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

14

Hát igen. :-) Csak régen "a fickó" igazából nem várt a házasságig. Egy érettebb asszonnyal, vagy prostituálttal szerzett tapasztalatot, vagy teherbeejtett egy szerencsétlen parasztlányt és otthagyta.

Ennek a házasságig várásnak addig volt értelme, amíg nem volt megbízható fogamzásgátlás.

2022. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Hmm de... Ez az én felnőtt szuverén döntésem. Alaposan belegondoltam a másik oldalba is. 🤷🏻‍♀️ Te viszont becsapod magad, hogy Krisztust követed mégis azt nézed hogyan csinálják mások.
2022. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

Dávid királynak többszáz felesége és ugyanennyi ágyasa (!) volt, Isten mégis úgy hivatkozik rá, mint "szíve szerint való férfiú". De engem nyilván a kénköves pokolra vet, ha többhavi komoly együttjárás után lefekszem a szerelmemmel. Teljesen logikus.


És senki ne jöjjön azzal, hogy "azok más idők voltak". Ezek is más idők. Kulturált körökben itt egyetlen lány sem házasodik 14 évesen, de még 24 is fiatalkának számít. Ráadásul ezer meg egy fogamzásgátló módszer létezik, a nemi betegségek elkerülhetőek és van apasági teszt. Tehát a kismillió hártány mellett egyetlen funkcionális előnye sincs a házasságig történő önmegtartóztatásnak, kivéve persze a magas ló. De ennyi mondjuk ki is jár szegényeknek. :D

2022. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%

#18

Valószínűleg nem akkor hivatkozott rá így Isten, amikor már számtalan felesége és ágyasa volt, hanem fiatal korában, amikor nem mérgezte meg tudatát a dicsőség.

2022. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%

Utána Salamonnak 1000 nője volt.

Valami itt azért nem kerek.

2022. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!