Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg olyan kevés manapság...

Tényleg olyan kevés manapság azon fiatalok száma aki megtartja a szüzességét a házasságig? Akár vallási akár személyes/erkölcsi okokból.

Figyelt kérdés

Véletlenül egy olyan kérdést olvastam el az imént, hogy mennyire ciki még 24 évesen szűznek lenni...

Hát volt valami jó érzés a kommenteket olvasni.


Vallásos római katolikusként, bennem (23/L), soha nem volt kétség, hogy a szűzességemet a házasságig megtartom. Ezzel a kérdéssel leginkább "felmérném" azt, hogy ezzel az álláspontommal lassan egyedül vagyok vagy azért vannak még akik így gondolkodnak?


2022. ápr. 19. 20:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Én is hasonlóan látom, szerintem is erényes és szép dolog a szüzességedet házastársadnak ajándékozni. Szintén katolikus vagyok.
2022. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
Én is várok. 18L De nem vagyunk valami sokan. Egyébként nekem is teljesen természetes, hogy várok. A megtérésem előtt is bennem volt már ez a gondolat.
2022. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező, kedves válaszolók! Épp a minap tettem fel egy ehhez kapcsolódó kérdést. Megtisztelnétek vele, hogy leírjátok az azzal kapcsolatos gondolataitokat (akár ott, akár itt, akár privát üzenetben)? Köszönöm!


A kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

#3

Láttam a kérdést, csak nem vagyok nő, ezért nem éreztem kompetenciát válaszolni :)

1-es voltam

2022. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
10%

Tényleg kevés. De ne a birkák után menj, jó így, sőt jobb.

Ez a te életed, senkinek nem kell megfelelned, nem is tudsz. Pár év múlva rájössz, h le se ejti senki a másikat, baromira tévedésben tartják a fiatalok egymást, bántva cikizve frusztrálva mindenkit.


Egy 39 éves ateista

2022. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%
Már relatív a szüzesség, mert ha pl. 16 évesen lepippant egy srácot a WC-ben attól az én szememben már nem szűz, hiába bizonygatja, hogy rajta van a szűzhártya. Nem beszélve arról, hogy vissza is lehet foltozni. Lehet Kelemen Anna visszarakatta a szűzhártyáját... Már a világ hazudik, manapság nem tudjuk már mi az igaz és mi nem.
2022. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Ez a kérdéskör meglehetősen ellentmondásos nézeteket tartalmaz. A dolog egyik oldala elvileg nagyon méltányolható, ugyanakkor a házasságnak alapvető gyakorlati szempontja a szexuális összepasszolás. Ez pedig olyan, mint a puding próbája, csak akkor derül ki, ha megtörténik a gyakorlatban.

Mindenesetre ajánlom, hogy olvasd el Németh László írónak az Iszony c. regényét.

2022. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólasokat. :) Szívesen várok még többet :D szerintem ez olyan téma amiről érdemes, meg kell is beszélni.

A félreértés elkerülése végett, soha nem fordult meg a fejemben, hogy a "tömeg" után menjek. Ez "a szűzesség megtartása a házasságig" amolyan alappilére az életemnek. De mindig jó olvasni, ha vannak mások is akik így vélekednek.

A legutolsó kommentre még plusszban azt reagálnám, hogyha két ember lelkileg passzol akkor nem hiszem, hogy az élet bármely más területén lehetnének meg nem oldható gondok. Lehet hogy szentimentálisnak vagy naivnak tűnhet ez, de én akkor is így gondolom :D A könyv ajánlást köszönöm, utána nézek.

2022. ápr. 19. 21:29
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én az exemmel majdnem egy éve voltam párkapcsolatban (igaz, volt egy 3 hónapos szünet az elején). Hirtelen elmélyült a hitében. 3 nappal az utolsó (általa kezdeményezett) együttlétünk után közölte, hogy "komolyabb elkötelezettségig" nincs szex (és ezzel nem a kezemet kérte meg...).

Szóval, még olyan 24 éves férfiak is vannak manapság, akik a hitük miatt áttérnek a szexmentes életre a házasságig.

2022. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

"mennyire ciki még 24 évesen szűznek lenni..."

Az a baj ezzel, kérdező, hogy régen a lányok 14 évesen (de legkésőbb 18 évesen) házasodtak.

24 évesen már VALÓBAN ciki szűznek lenni, és nem is jó dolog az egészségednek.

Régen is rettentő ritka volt az ilyen.

Azon kívül, hogy a fogamzásgátlás és a nemi betegségek hatása is teljesen más volt, valamint egy nő nem igazán tudott egyedül boldogulni, gyerekkel.


Ma már ezek teljesen másképp működnek.

Nem azt mondom, hogy hajíts el mindent - de nem jó leragadni a sok ezer éves múltban.

2022. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!