Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Dávid-csillag" a fenevadat...

"Dávid-csillag" a fenevadat bélyege vagy csak "véletlen" egybeesés?

Figyelt kérdés

David - csillag vagyis hexagram nem egy zsidó szimbólum. Már a legősibb pogány kultúrákban is gyakran előfordult Egyiptomtól Indiáig. A Bibliában nem találhatunk semmiféle olyan utalást, ami ezt a szimbólumot bármi módon is Dávid Királyhoz, vagy Izrael igazaihoz kötné. Ezt a vallási szimbólumot a 14. században írt zsidó misztikus szövegekben kezdték a zsidó vallással összekapcsolni. Vagyis engem ezért a kérdésért semmilyen gyűlöletkeltésel vagy antiszemitizmussal nem lehet vádolni.


Maga a hexagram 6 szögből, 6 háromszögből és 6 vonalból áll, vagy tevődik össze. De bárhogy is nézzük ezt a 666-os számot kapjuk meg.


A fenevad bélyege:


"Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek; És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma. Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat. (Jelenések 13,16 - 18)


A fenevadnak neve van, ez a név pedig egy szám: 666.

A hatos szám Isten ellenségeivel kapcsoltos, a tökélletlenséget szemlélteti. Nabukonodozor felállitott egy arany állóképet, amely 6 könyöknyi széles és 60 könyöknyi magas volt, hogy egyetlen imádatban egyesitse politikai tisztviselőit. Amikor Isten szolgái megtagadták a képmás imádatát, a király a tűzes kemencébe vetette őket. (Daniel 3:1-23) A hatos szám kevesebb a hetesnél, amely az Isteni teljesség jelképe. Tehát a 666-os szám három tökélletlen földi formát jelkepez, amelyek távol állnak Isten tervetől és nem egyeztethetőek össze szándékával.



2022. ápr. 20. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom mit szívsz, de én is kérek.
2022. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem véletlen.
2022. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
XDDDD
2022. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 20. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

A hexagramnak 6 csúcsa és 12 szöge van. Szög =/= csúcs, ha konkáv síkidomról beszélünk. És nem 6 háromszögből áll, hanem kettőből. (Ha meg önkényesen tovább osztjuk, akkor nyilván akármennyiből.)


Amúgy meg: tökéletlen, NEM 'tökélletlen'.

2022. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

6 ága van a csillagnak (egyszerűség kedvéért írtam 6 (kicsi) háromszögnek)


Két háromszögből áll azaz 6 vonalból (3X3=6)


És belül van egy hatszög.

2022. ápr. 20. 19:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi nem jól írtam a zárójeles résznél 2x3 nem 3x3
2022. ápr. 20. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

A hexagramnak semmi köze Dávidhoz. Egy ősi okkult szimbólum a Bibliában romfa csillagaként is említik. Itt egy érdekes cikk róla:


[link]


Egyébként a 666 sok jelképben, névben, logóban megtalálható, akik az antikrisztus eljövetelét epekedve várják és útját előkészítik. Párat pelda :

Www.- héber abc ben a értéke 6


[link]


[link]


[link]


Rengeteg példát lehetne hozni. Ilyen még a pápa címének megnevezése latinul.


Mindez azt jelenti, hogy e világ vezetői mind a sátánt szolgálják TUDATOSAN. És e világ fejedelme mindenhol otthagyja a kézjegyét. Hogy hexagram formájú lesz e a fenevad bélyege, azt nem tudom, szerintem inkább az internettel való folyamatos összeköttetéssel lesz kapcsolatban. (Csak azon keresztül lehet fizetni stb)

2022. ápr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!