Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egyértelmű bizonyítékok...

Milyen egyértelmű bizonyítékok léteznek Isten létezésére, ha a kereszténységben is ha megkérdezek bárkit erről, csak hemeg meg habog és nem tud értelmes választ vagy valami komolyabb bizonyítékkal szolgálni (csak a kérdésre, nem kell vita)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 03:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/112 anonim ***** válasza:
53%
Csak a 97,99 voltam én. Te viszont már kommentek során át hirdetted, hogy buták a hívők. De a benyomásaimat nem csak az itt, hanem a másutt olvasottak is erősítették. Pedig nem keresem ezeket a témákat, csak véletlenül futok beléjük.
2022. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/112 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem összekeversz valakivel.

Én nem tartom a hívőket eleve butának, bár mondjuk tényleg kevés okos akad itt. De az életben több van, csak jó részük nem ír ide.

2022. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/112 anonim válasza:
16%
Valaha Istenbizonyítékként a katolikus teológián tanultunk arról is többek között, hogy logikusabb, hogy nem a semmiből lesz valami, hanem, hogy Valaki megteremtette. De sok ilyen van. Ami számomra bizonyíték, az a sok imameghallgatás.
2022. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/112 anonim ***** válasza:
83%

"Valaha Istenbizonyítékként a katolikus teológián tanultunk arról is többek között, hogy logikusabb, hogy nem a semmiből lesz valami, hanem, hogy Valaki megteremtette."


Nyilván, a semmiből sosem lesz valami, tehát eleve egy lehetetlen dolog, egy értelmetlen hülyeség volt felvázolva alternatívaként a teremtés mellett. A baj annyi ezzel az érveléssel, hogy soha senki sem állította azt, hogy a semmiből lett volna valami, tehát ez egy hazugság.

Én szép történetnek tartom a teremtéstörténetet, de hinni nem tudok benne, részben pont az ilyen jellegű érvelés taszít el tőle. Aki hazugsággal próbál érvelni az hazudik. Engem pedig hazug ember nem tud arról meggyőzni, hogy neki van igaza, hogy ő járja az igaz utat.

2022. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/112 anonim válasza:
95%
104 Nekem is tanították, nekem is logikusnak tűnik, de a hitem alapja az személyes imameghallgatásra épül. Nem vagyok hazug ember, és nem kell miattam hinnie senkinek. Amúgy vannak hazug emberek az egyházban, tanultam sok olyat, amit nem látok megvalósulni a gyakorlatban, engem ez zavar. az elméletek nem zavarnak. Én pl sok esetben segítettem másokon, ahogy tanultam, s mikor én kerültem bajba, egyedül maradtam lényegében, talán 1-2 igazi hívővel ha találkoztam. Már templomba sem megyek, de hiszem, hogy Isten van, legfejjebb vele is hasonlóan bántak sajnos.
2022. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/112 anonim ***** válasza:

104

Hanem mit allit az, aki szerint a vilag nem teremtve van (valami termeszetfeletti altal)? Hogyan, mibol alakult ki?

(Igazi kerdes.)

2022. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/112 anonim ***** válasza:
91%

Sok istenérvet ismerek, de egyik sem a semmiből való teremtésből indul ki.


Aquinói egyenesen úgy gondolta (De aeternitate mundi), hogy a semmiből való teremtést csak elhinni lehet, a filozófiai módszereivel nem lehet bebizonyítani.

2022. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/112 anonim ***** válasza:
14%
Van rá bizonyíték. Feltámasztotta a Názáreti Jézust a halálból. Izrael Istene az igazi élő Isten.
2022. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/112 anonim ***** válasza:

107

ez nekem, a 106-nak irt valasz?

2022. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/112 anonim ***** válasza:
21%

Nincs megcáfolhatatlan bizonyíték sem Isten létére sem pedig a nemlétére. Hit van Barátom. Bizalom van Barátom. Ezután pedig megértés van Barátom.

Isten mérhetetlen, ám én hiszem, hogy létezik. Rá mertem bízni magam pár éve és még mindig létezem. Pár év leforgása után pedig számomra megcáfolhatatlan Isten létezése. Mert ez így működik. mert Istennek úgy tetszett, hogy ez így működjön. Én örülök, hogy bizonyíthatatlan a létezése, hiszen így csak ártatlanok képesek hinni benne és nincs ember a földön, aki hátsó szándékkal közelíthetné meg a Mindenhatót.

Sicsőség Istennek, akikben képtelenek hinni az ateisták! dicsőség neki, hogy így alkotta meg a kapcsolatot, ami Isten és ember között létezik. Megronthatatlan kapocs ez, amit csak az vesz észre, aki a szívében tiszta vagy pedig hit által megtisztult. Na ez az igazi végtelen bölcsesség amit csak azok érthetnek meg, akiket ez a világ lenéz, kitaszít és cserben hagy. Ti többiek pedig szabadon hihettek önmagatokban. Hát nem csodálatos ez? Végtelenűl igazságos. Nézzenek de ne lássanak, halljanak, de ne értsenek. Ezek ti lennétek kételkedők. És ti mind újra keresztre feszítenétek Jézust, ha ezután soha többé nem kellene hallani felőle, mert azoknak a leszármazottjai vagytok ti mind ateisták, akik valaha keresztre feszítettetek egy bűntelen embert. És ti pedig hívők mind azok leszármazottjai vagytok, akikkel Krisztus csodát tett és akik követték őt.

Szerintem ez így van. Szerintem :)

2022. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!