Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egyértelmű bizonyítékok...

Milyen egyértelmű bizonyítékok léteznek Isten létezésére, ha a kereszténységben is ha megkérdezek bárkit erről, csak hemeg meg habog és nem tud értelmes választ vagy valami komolyabb bizonyítékkal szolgálni (csak a kérdésre, nem kell vita)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 03:53
 61/112 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd csak, azt élvezi ha ki tudja provokálni hogy reagálj rá. Ignorálni kell, ha látja hogy senkit nem izgatnak a hazugságai, úgyse tud mit csinálni, mint főni a saját levében :)
2022. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/112 anonim ***** válasza:
50%

K: „Milyen egyértelmű bizonyítékok léteznek”


Egyértelmű, természettudományos bizonyítékról nem tudok. Viszont tudok mondani érveket, melyek alapján legalábbis egyáltalán nem alaptalan a keresztény hit.


Jézus azt mondta, Isten küldte. Ezt én is mondhatom, vagy bárki. Viszont neki megvoltak a bizonyítékai, amivel alátámasztható ez az állítása:


- kiemelkedő szellemiségűek a tanításai, és az élete összhangban volt vele

- csodákat tett (embereket feltámasztott, gyógyított, vízen járt, kenyeret szaporított stb), feltámadt a halálból

- ószövetségi szimbolikus előképeket és próféciákat teljesített be

Értelmes tervezőre, intelligenciára utal az élőlények DNS-e (mely programozottságra utal).


Jézus életéről szóló evangéliumokat hiteles dokumentumoknak fogadom el. Ehhez némileg utána kellett olvasni a dolgoknak. Az üres sír tényére és arra, hogy többen egymástól függetlenül találkoztak a feltámadott Jézussal (megtapintották, ettek vele, beszéltek vele), sőt ezen tanúságtételükért vállalták a halált is, a legjobb magyarázat az, hogy tényleg feltámadt, természetesen ha nem zárjuk eleve ki, hogy Isten képes csodákat tenni.


Az ószövetségi szimbólumoknak és próféciáknak szintén utána kell olvasni.

Ha mindezekkel kapcsolatos hasznos irodalom érdekel, tudok ajánlani.


Tudtommal Csaba testvért is az indította az istenhit felé, hogy a megnézte a teremtett világ összetettségét, szépségét. Épp ma volt a rádióban egy beszélgetés egy környezettan-biológia szakos tanárnővel, aki molekuláris biológia tanulmányai közben eszmélt rá, hogy mindezek nem lehetnek a véletlen művei.

Vajon létezik Isten? Mit mond a DNS-ünk

[link]

2022. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/112 anonim ***** válasza:
100%

Az everystudent weboldal áltudományos kijelentései éppenséggel a keresztény hitet ássák alá, hogy az egész úgy, ahogy van, megbízhatatlan. Ha valami igaz, akkor nincs szükség ferdítésre, márpedig az everystudent pontosan ezt csinálja.


Soha, egyetlen elismert tudományos-folyóiratban - gondolok itt például a Nature-ra, vagy a Science-re - nem jelent meg olyan cikk, hogy a "A tudomány rengeteg bizonyítékkal támasztja alá az istenhitet". Ez vagy egy koholmány, ahol a cikkíró megtéveszti az olvasót, vagy annyira buta a biológiához, hogy maga is elhiszi ezekez a zöldségeket, amiket összebeszél.


Ha valaki a kezébe venne egy biológia tankönyvet, amiben IGAZI TUDOMÁNY van, már abból is tudhatná, hogy semmiféle istenségre nincs bizonyíték.


A magyar biológia tananyagot 2 éve frissítették, ajánlom figyelmetekbe a NAT 2020-as biológia tankönyveket.

2022. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/112 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Hoztam 4 alap igazságot, amit azok már megtapasztaltak, akik átélték, hogy Jézus él.


János 10:27

Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem õket, és követnek.



2 Korintusi 5:14

Mert bennünket Krisztus szeretete szorongat..



1 János 4:18

A szeretetben nincsen félelem; sõt a teljes szeretet kiûzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.


János 14:27

Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!



Ha Te ezeket a változásokat megtapasztalnád a szívedben, lelkedben, akkor hogyan bizonyítanád?

2022. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/112 anonim ***** válasza:
0%
#63 veled ellentétben vannak olyanok, mint a biológia-környezettan tanárnő, akit említettem, az ateista filozófus Dr. Antony Flew a cikkben, vagy én, akik számára Istenre, értelmes tervező intelligenciára utal a DNS. Pont.
2022. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/112 anonim ***** válasza:
35%

... ha nem tetszik a konkrét cikk, kutass google-n: "DNA, intelligent design" címszavakra, pl.


[link]

2022. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/112 anonim ***** válasza:
53%

Akik hisznek, mindannyian egyetértenek valószínűleg alábbi gondolattal:


„Ha nincsen Isten, vagyis ha nem létezik szabadság, az örök és igazi élet fensőbb szférája, ha nincs menekvés a világ szükségszerűségétől, akkor nincs miért becsülni a világot és benne a mulandó életet.”

Nyikolaj Bergyajev (Önmegismerés)


Hisznek a jóban és az igazságban, még ha ez jelen világban nem is látszik.

(természet törvénye: erős megeszi a gyengét, emberekről nem is beszélve)


és jött valaki (Jézus), aki reményt adott, hogy létezik egy Atya, aki szeretet.

2022. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/112 anonim ***** válasza:
100%

"#63 veled ellentétben vannak olyanok, mint a biológia-környezettan tanárnő, akit említettem, az ateista filozófus Dr. Antony Flew a cikkben, vagy én, akik számára Istenre, értelmes tervező intelligenciára utal a DNS. Pont."


----------------


Nem vonom kétségbe azt, hogy vannak olyan emberek akik értelmes tervezőt gondolnak tudományosan, csak a szakma ezeket az embereket nem tartja hitelesnek.


Az Értlemes tervezettséget (Inteligent design - ID) áltudománynak tartják:


[link]


Magyarországon is van egy ilyen közösség, az Értlemes tervezettség mozgalom (ÉRTEM), akit a Magyar Tudományos Akadémia áltudománynak mindősített:


[link]


Az ÉRTEM-esek amúgy vitáztak a Szkeptikus társasággal. Nézd meg, mi lett a vége:


[link]


Ha Dr. Antony Flew azt akarta mondani, hogy van Isten, akkor nem ateista. De még abban sem vagyok biztos, hogy Flew-et egyáltalán helyesen idézték, vagy ha igen, akkor vajon a bővebb szövegkörnyezetben, azt akarta mondani, amit a kereszténység hallani akar? Tudod, én sem zárom ki, hogy van Isten, de az nem a kereszténység istene. Ebben az esetben a kereszténység nem tud mit kezdeni a kijelentésemmel.


Ajanlom az alábbi interjút neked, ahol Michael Martin professzorral beszélgetnek az "Ateizmus - filozófiai igazolás" című könyvéről:


[link]

2022. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/112 anonim ***** válasza:
90%

38


Válaszolok én is erre a filozófiai gondolatra, amely szerinted bizonyítja, hogy a keresztény isten nem létezik.

"Tehát elfogadtad, hogy a világunk nem tökéletes, viszont a keresztények istenének egyértelműen annak kell lennie.

Ebből egyértelműen következik, hogy ezt a világot ő nem teremthette."


Nem következik, mert egy tökéletes lény dönthet úgy, hogy nem tökéletes világot alkot.


Kérdező,

Az a probléma, hogy ha valaki nem hisz istenben amiatt, hogy nincs rá bizonyíték: akkor még mindig csak azt határozza meg, hogy miben nem hisz. Ha gondolja, ne álljon meg félúton, és tegye hozzá, hogy akkor mi a világnézete, ha a teizmus nem. Olyan nagyon sok változat nincs: panteizmus, materializmus, tudományos materializmus, más nem nagyon. Ezekre szintén nincs olyan bizonyíték, Kérdező, amit te kérsz. Tehát a világnézetedet nem tudod csak abból eldönteni, hogy isten létére van-e bizonyíték - van-e valamilyen más világnézetre egyértelmű vagy természettudományos bizonyíték?

Szerintem nincs. Tehát bármilyen világnézetet, hitet választasz, inkább a megérzésedre kell támaszkodnod.

2022. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/112 anonim ***** válasza:
100%

"Nem következik, mert egy tökéletes lény dönthet úgy, hogy nem tökéletes világot alkot."

Akkor az a lény nem tökéletes, hisz az kapásból egy hiba, ha valamit megalkothatnál sokkal jobban is, de te direkt rosszat alkotsz inkább.

2022. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!