Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egyértelmű bizonyítékok...

Milyen egyértelmű bizonyítékok léteznek Isten létezésére, ha a kereszténységben is ha megkérdezek bárkit erről, csak hemeg meg habog és nem tud értelmes választ vagy valami komolyabb bizonyítékkal szolgálni (csak a kérdésre, nem kell vita)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 03:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
16%

igen, tehat teritesz minden arra jarot, a vilagnezetedre

meg a normal ateistak forumain is elitelnek benneteket, es azt mondjak, hogy egy beteges kisebbseg vagytok, es ne foglalkozzunk veletek


csak azert irom, hogy legyel kepben

idonkent a jehovistak is talalkoznak olyannal, aki mar majdnem, "de ez a pici, ami még kellett volna, nem jött össze neki", aki "a legutolsó lépésnél ő is meghátrált, és angolosan távozott", de azert legalabb elgondolkodott :-D


es ti rosszabbak vagytok, mert ovodas szinten omlik a szatokbol a sertegetes

2022. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos vannak annyira primitív emberek, akik - ha valamit nem értenek - automatikusan sértésnek veszik.

Te nyilván ilyen vagy.

Semmi sértőt nem mondtam az égvilágon. Sőt: olyan mérsékelt véleményem van, mint kevés embernek (aki le is írja). Olyan ember biztos sok van, aki magasról fütyül mindenki másra, de ő nem is fog ide írni.

Ha képes lennél normálisan elolvasni és MEGÉRTENI a véleményem, akkor te is ezt mondanád.


Mindenesetre én a tanulást javasolom neked.

2022. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 anonim ***** válasza:
13%

Te sem vagy okos, csak bebeszeltek neked, hogy aki ateista, az az okos "verzio". Es akkor lehet pengetni az interneten, eleg elkapni egy vallasost.

Mi van, ha pl. egy 40 eves, tobbdiplomas, kulturalt, igenyes, Nyugatot tobbszor megjart, nemzetkozileg elismert szakembernek mondod, hogy primitiv es tanuljon - csak mert eppen hisz Istenben?

Milyen eges lenne mar az neked.


En nagyon jol ertem, hogy mit mondasz, hiszen tele van veletek az internet, most olvasom szazadjara, ugyanazt. Eloszor az angol nyelvu online forumokon, egy jo ideje mar magyarul is. Semmi eredeti nincs benne.

Az "atlag" ateista fo kerese altalaban a hivokhoz az, hogy ne akarjak rajuk eroszakolni a vilagnezetuket. Te olyan ateista vagy, aki mindenkire ra akarod eroszakolni a vilagnezetedet.

Igen vagy nem?

2022. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim ***** válasza:
70%

"Mi van, ha pl. egy 40 eves, tobbdiplomas"

Ez a tekintélyre hivatkozás érvelési hibája.

Ha ez az ember butaságot mond, akkor butaságot mond. Ilyen esetben ezt meg kell mondani neki.

Például ha valaki HISZ - akkor ott, ugyanabban a témakörben NEM TUD! PONT ERRŐL szól a hit!

Éppen ezért néha nem árt KRITIKUSAN megvizsgálni a hited, hogy nincsen benne valami probléma esetleg?

Ugyanezzel a kritikával lehet vizsgálni a tudást is, csak van egy NAGYON NAGY különbség: a hitet tudással kell vizsgálni, és a tudást is tudással kell vizsgálni. Ez vezet el a valósághoz, nem más.


Ha én mondok butaságot, akkor idézd, hogy hol.

Ha sértést mondtam, akkor kérlek, hogy idézd azt.


Mint említettem: én NEM ÖRÜLNÉK, ha hirtelen mindenki az én világnézetem kezdené hirdetni, mivel már sokszor tapasztaltam, hogy ezt a hívők NEM ÉRTIK - ezért is akarnak állandóan erőszakosan téríteni sokan, mert nem tudják elképzelni, hogy nem mindenki hívő - TEHÁT akkor az én világnézetem egy hívőnek NEM JÓ világnézet!

Ezt most már harmadszor írom le, és remélem, hogy most már megérted.

De ha még mindig nem, és jóindulattal tudsz hozzáállni, szívesen magyarázok, ha VALÓBAN az a célod, hogy megértsd, amit mondok.

2022. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:
15%

"Ez a tekintélyre hivatkozás érvelési hibája.

Ha ez az ember butaságot mond, akkor butaságot mond. Ilyen esetben ezt meg kell mondani neki."

Ez igaz, de te nem azt mondod, hogy "butasagot mond" mondjuk egy olyan ember, hanem hogy "primitiv es tanuljon". Azert igy altalanositva megiscsak van jelentosege, hogy kinek mondod.

Hanyszor fordult elo veled, hogy igy, ilyen szavakat hasznalva, mint itt, a valo eletben beszelgettel valakivel, mondjuk egy olyannal, akit leirtam?

"Ha én mondok butaságot, akkor idézd, hogy hol."

Pl. ez butasag:


"Ugyanezzel a kritikával lehet vizsgálni a tudást is, csak van egy NAGYON NAGY különbség: a hitet tudással kell vizsgálni, és a tudást is tudással kell vizsgálni. Ez vezet el a valósághoz, nem más."


"Ha sértést mondtam, akkor kérlek, hogy idézd azt."

Pl. ez sertes:


"én NEM ÖRÜLNÉK, ha hirtelen mindenki az én világnézetem kezdené hirdetni, mivel már sokszor tapasztaltam, hogy ezt a hívők NEM ÉRTIK - ezért is akarnak állandóan erőszakosan téríteni sokan, mert nem tudják elképzelni, hogy nem mindenki hívő - TEHÁT akkor az én világnézetem egy hívőnek NEM JÓ világnézet!"

a hívők nem értik a te világnézetedet? "nem tudják elképzelni, hogy nem mindenki hívő"? óó, szegény kis hívők, nem tudjak, milyen ha valaki nem hisz, de én, az ateista aztán pontosan tudom, milyen, ha valaki hívő!

2022. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
64%

A primitívet arra értettem, hogy valami miatt nem képes rendesen felfogni, amit idáig írtam. Ezek után, mivel tényleg csak annyit lát az eddigiekből, hogy sokat beszéltünk egymással, és a végén nem volt igazi megegyezés, egy olyan képzet alakul ki benne, hogy akkor ezek nyilván sértések voltak.

Ez egy primitív elme reakciója, és sajnos nem is igazán jóindulatú.

De ez nem sértés, csak ténymegállapítás. Nem minden ember egyforma. Van, aki így áll a világhoz, és van, aki másképp.


"butasag:"

Na igen... nem írtam oda, hogy igazából mi a cél?

Amit írtam, az akkor jó, ha a valóságot szeretnéd megismerni.

Ha viszont csak jól akarod érezni magad a jelenlegi helyzetedben, akkor tényleg mást kell csinálnod, nem ezt.

Neked mi a célod ebben a tekintetben?


"szegény kis hívők, nem tudjak, milyen ha valaki nem hisz"

Úgy tapasztaltam, hogy ez így van. Állandó szöveg: "az ateisták is hívők, mert...", vagy "az ateisták hisznek igazán, mert..."

Vagy te nem így képzeled? Mert nagyon sok hívő igen.

Te el tudod képzelni, hogy az ateista hogyan gondolkodik, amikor NEM HISZ? És persze nem is tagad, mert ez a másik tévhit.


"de én, az ateista aztán pontosan tudom, milyen, ha valaki hívő!"

Na, ennyire azért nem vagyok tökéletes. Jó lenne, de nem.

Viszont egész jól meg lehet érteni valakinek a hitét. Mit hisz, miért hisz... van róla szakirodalom is elég.

2022. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
23%

Én csak egyet nem értek: miért fáj az egy ateistának, ha valaki hívő? Miért akarja mindenáron megtéríteni? Miért nem tud belenyugodni, hogy vannak, akik hisznek, és hogy ez nem függ össze az intelligenciával, hiszen nagyon jól érzékelhetően mindkét táborban vannak szép számmal nagyon okosak és nagyon buták is.

Miért bír ez a kérdés számukra ekkora jelentőséggel? Már-már olyan fanatikusak, mint egyes szektások.

2022. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
70%

Ezt nagyon rosszul látod.

A legtöbb ateistának NEM fáj, ha hiszel. Nem is nagyon foglalkozik vele.

DE az viszont igen, ha erőszakosan bánsz vele! Vagy a vallásod erőszakosan bánik vele.

És bizony sajnos sok ilyen hívő van. Sokkal több, mint ilyen ateista.

2022. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 anonim ***** válasza:
18%

Én ezt vitathatnám, mert más a tapasztalatom. Régen neked adtam volna igazat, ám ma már egyre több az olyan fiatal, akinek nem elég, hogy ő nem hisz, de szükségét érzi leszólni, megalázni, megszégyeníteni a hívőket.

Te is ezek közé az ateisták közé tartozol! Ha nem így lenne, itt nem válaszoltál volna, hiszen a kérdés nem neked szól, a kérdező kifejezetten kérte is a vita mellőzését.

2022. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
31%

Nem tartozom közéjük, én normálisan próbálok viselkedni mindig.

Ha viszont tényleg így képzeled, akkor te valószínűleg üldözési mániában szenvedsz, az írásaid alapján.

Akkor pedig orvoshoz kéne menned, különben baj lehet belőle.

2022. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!