Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egyértelmű bizonyítékok...

Milyen egyértelmű bizonyítékok léteznek Isten létezésére, ha a kereszténységben is ha megkérdezek bárkit erről, csak hemeg meg habog és nem tud értelmes választ vagy valami komolyabb bizonyítékkal szolgálni (csak a kérdésre, nem kell vita)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 03:53
 81/112 anonim ***** válasza:
57%

Inkább az utóbbit.

Ha viszont létezik, akkor ez egy igen fura isten. Vagy egyáltalán nem törődik az emberekkel, vagy valami más, nagyon komoly probléma van vele, és azért nem érdekli, nem helyesbíti, hogy az emberek mit gondolnak róla, és hogyan viszonyulnak hozzá.

Emiatt viszont a mennyország és a pokol képe akár teljesen fals is lehet! Lehet, hogy valami egészen más van ott, amire mi nem is számítunk. Vagy akár semmi.

2022. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
0%

arra gondoltam, hogy válaszolsz a kérdésemre, na csao

majd szólj, ha megkaptad a Nobel díjat a bizonyításodra

2022. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
57%

Ezt viszont úgy lehet NAGYON röviden kifejezni, hogy konkrétan EZ az isten - NEM létezik.

Ha valamilyen másik isten létezik helyette, annak gyakorlatilag köze nincs hozzá.

2022. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
76%

Hát... igen-igen ritka az egyenes, becsületes válasz.

Kb. ilyen: igen, látom, hogy igazad van. Legalábbis semmit nem tudok mondani rá.

Valahogy egy ilyen válasz képtelen kicsúszni egy hívő száján.

2022. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
0%

az az egyenes becsületes válasz, hogy "igen, látom, hogy igazad van, semmit nem tudok mondani rá"???


:-D


igen, te ezt szeretnéd hallani, erre vágysz, látom

2022. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:
47%

én arra lennék kíváncsi, hogy mi a poén abban, hogy rászálltok az istenhívőkre, és kigúnyoljátok meg megszívatjátok őket

milyen ember csinál ilyet?

mert ezzel egy embert az ateizmusodra át nem térítettél még

2022. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnál rá valamit mondani, akkor már mondtad volna, nem?

Innen kezdve maximum a ködösítés jön a részedről, amivel félre akarsz vezetni.


VAGY - a másik lehetőség, hogy valóban nem fogod fel, hogy mit mondok. Néhány írásodból ez látszik.

Akkor helyesbítek: ilyenkor az lenne a tisztességes válasz, hogy "Sajnos nem értem. Magyarázd el ezt és ezt - vagy: nem is szánok rá több figyelmet, és elfogadom, hogy ezt nem fogom érteni".


Na, ilyet se hallottam még hívőtől.

2022. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
31%

Most itt egy olyan értelmes istenhívő volt, akivel csaknem közös álláspontra tudtunk jutni.

Sajnos a legutolsó lépésnél ő is meghátrált, és angolosan távozott - de addig becsülettel bírta, és értelmes dolgokat is írt.

Nagyon sajnálom, hogy ennyire kevés van belőle, és azt is, hogy ez a pici, ami még kellett volna, nem jött össze neki.

2022. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:
47%

88

az elobb azt irtad, hogy sosem jon ki az a hivo szajan, hogy igen, latom igazad van, tehat ez a missziod mindig kudarcba fult

akkor minek csinalod?

olyanok vagytok, mint a legdurvabb szektas teritok, mar az elso mondatnal elfordul toletek, aki normalis, es nem hallgatja tovabb

2022. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt azért csinálom, mert örök optimista vagyok.

Mindig reménykedem, hogy valahogy javítani lehet a dolgokon.


Másrészt azt azért többször is tapasztaltam, hogy valaki elkezdett többet gondolkodni, mint előtte.

Például akivel itt, ezen a fórumon beszéltem, ő is szinte végig értelmesen gondolkodott - és biztos vagyok benne, hogy innen egy jobb, megfontoltabb emberként ment el.

Máskor is volt már hasonló: ha más nem, legalább 1-2 jó gondolat megmaradt benne.

Már leírtam: nem az a célom, hogy itt hirtelen sok ateista legyen. Egy hívő lelkű ember így rosszul érezné magát, nem találná a helyét a világban.

Én azt szeretném, hogy a mostaninál több, értelmesen gondolkodó ember legyen.

Ezért érdemes ide jönni.

2022. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!