Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám lényegében a zsidó...

Az iszlám lényegében a zsidó vallás (judaizmus), és a kereszténység továbbgondolása?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 11:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/198 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted melyik a logikusabb?"

Szerintem a logikusságnak semmi köze valami realitásához. Rengeteg fiktív világ a filmekben, könyvekben logikusan van felépítve, ettől még egy szó sem igaz belőlük.

Itt egyetlen egy dologról lenne mit beszélni, ha fel tudnál mutatni iszlám vallási iratokat, kőtáblákat, bármit, Mohamed előttről. Ha ilyenek nincsenek, akkor legfeljebb szeretnéd azt hinni hogy léteztek ezek az állítólagos muszlik próféták, de semmi nem szól emellett.

2022. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/198 anonim ***** válasza:
96%

#19

Mondjuk egy olyan hamis istenhez, aki dzsihádot hirdet, lehetne hasonlítani. Bár erre nem gondoltam, amikor írtam, de most teljesen logikusnak tűnik a felvetésed. A nácizmus alapjai amúgy az indiai kasztrendszerhez nyúlnak vissza, a szimbóluma is onnan van, de mindegy. Érdekesség, hogy a zsidók megjelölését nem a nácik kezdték meg, hanem a mohamedánok Jeruzsálembe, ahol a keresztények nyakába keresztet, a zsidók nyakába pedig ökörfejet tettek, őket bárki megölhette.


Egyenes választ pedig adtam a kérdésre, természetesen a kérdező kérdésére. A te ostoba logikai fejtegetésid nem érdekelnek. Majd szól, ha azokat bizonyítani is tudod történelmi forrásokkal.

2022. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/198 anonim ***** válasza:
0%

"Itt egyetlen egy dologról lenne mit beszélni, ha fel tudnál mutatni iszlám vallási iratokat, kőtáblákat, bármit, Mohamed előttről. Ha ilyenek nincsenek, akkor legfeljebb szeretnéd azt hinni hogy léteztek ezek az állítólagos muszlik próféták, de semmi nem szól emellett."


Akkor nem fogtad fel a kérdést. Azt mondtam előbb nézzük elméletben és utána gyakorlatban. Te folyamatosan a gyakorlatról beszélsz. De ha már ennyire a kézzel fogható bizonyítékok fontosak neked, mutass már nekem egy tárgyi bizonyítékot Jézus létezésre vonatkozóan. Persze csak mellékesen mondom, a fő kérdés továbbra is az hogy melyik a logikusabb.

2022. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/198 anonim ***** válasza:
96%

"Akkor nem fogtad fel a kérdést"

Dehogynem, csak rámutattam, hogy a kérdésed mindössze mellébeszélés, hisz amiről eddig beszéltünk, azon semmin nem változtat bármelyik válasz is.

2022. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/198 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk egy olyan hamis istenhez, aki dzsihádot hirdet, lehetne hasonlítani. Bár erre nem gondoltam, amikor írtam, de most teljesen logikusnak tűnik a felvetésed."


Ebből is látszik hogy keresztények gátlástalanul hazudoznak az iszlámról. A dzsihád fogalmának semmi köze ahhoz amit keresztények hazudnak róla és ellentétes is azzal. A keresztény világban mindenfelé jelenvolt és van a felsőbbrendűség téveszméje. A nácik mentek ebben a legtovább de ez egy általános jelenség a keresztény világban és a Biblia az alapja.



"Érdekesség, hogy a zsidók megjelölését nem a nácik kezdték meg, hanem a mohamedánok Jeruzsálembe, ahol a keresztények nyakába keresztet, a zsidók nyakába pedig ökörfejet tettek, őket bárki megölhette."


Ez egy újabb hazugság. Ez egyetlen uralkodóhoz köthető, már ha egyáltalán igaz, de te azt akarod behazudni hogy ez általános volt az iszlám világban. A valóságban a keresztények azok akik számtalan népirtást követtek el és ők jelölték meg a zsidókat. A nagy keresztény Magyarországról 600 ezer zsidót deportáltak akik többsége meghalt a koncentrációs táborokban összesen pedig 6 millió zsidó. Ugyanekkor a muszlim országok többszázezer zsidó életét mentették meg mert nem adták ki őket a náciknak és befogadták a menekülő zsidókat.



"Egyenes választ pedig adtam a kérdésre, természetesen a kérdező kérdésére. A te ostoba logikai fejtegetésid nem érdekelnek. Majd szól, ha azokat bizonyítani is tudod történelmi forrásokkal."


Akkor marad az hogy ennyi gerinc sincs benned hogy egyenesen válaszolj. Ugy látom ez túl nagy elvárás egy kereszténytől.

2022. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/198 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogynem, csak rámutattam, hogy a kérdésed mindössze mellébeszélés, hisz amiről eddig beszéltünk, azon semmin nem változtat bármelyik válasz is."


Ha azt feltételezzük hogy Isten igazságos, márpedig keresztények szerint is az, akkor teljesen jogos a kérdésem. Ami pedig a tárgyi bizonyítékokat illeti, akkor sorold a tárgyi bizonyítékokat amik igazolják Jézus létezését, és a többi Bibliai prófétára vonatkozóan is, hiszen te ezekhez ragaszkodsz :)))

2022. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/198 anonim ***** válasza:
98%

"Ha a judaizmusból és a kereszténységből kivesszük a pogány hamisításokat akkor mit kapunk? Tiszta egyistenhit, igazságos törvények, erkölcsös tanítások. Ez pedig nem más mint az iszlám."

Forditva. Ha az iszlamrol lehamozzuk a pogany hamisitasokat, akkor visszakapjuk a judaizmus es a keresztenyseg egy reszet.

2022. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/198 anonim ***** válasza:
98%

"A keresztény világban mindenfelé jelenvolt és van a felsőbbrendűség téveszméje. A nácik mentek ebben a legtovább de ez egy általános jelenség a keresztény világban és a Biblia az alapja."

Ez vegeredmenyben igaz, de nem csak a kereszteny vilagra, hanem altalaban a nepekre. Te is felsobbrendunek erzed magad a "megtevesztett arrogans hazudozo" keresztenyekkel szemben, ez kitunik az irasaidbol.

2022. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/198 anonim ***** válasza:
0%
Az iszlámban mi a pogány hamisítás? A tiszta egyistenhit? :) Ellenben kb minden keresztény tanítás, szertartás pogány hamisítás.
2022. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/198 anonim ***** válasza:
0%

"Ez vegeredmenyben igaz, de nem csak a kereszteny vilagra, hanem altalaban a nepekre. Te is felsobbrendunek erzed magad a "megtevesztett arrogans hazudozo" keresztenyekkel szemben, ez kitunik az irasaidbol."


Mindenhol előfordul de a keresztényekre igaz a leginkább az egész világon mert a Biblia etnikai alapú felsőbbrendűséget hirdet és a muszlimokra igaz a legkevésbé mert az iszlám azt tanítja hogy minden ember testvére a másiknak.

2022. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!