Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám lényegében a zsidó...

Az iszlám lényegében a zsidó vallás (judaizmus), és a kereszténység továbbgondolása?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 11:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/198 anonim ***** válasza:
11%

"Én zsidó vagyok. Mivel itt elsősorban keresztény és muzulmán vita folyik, nem szóltam közbe. De most már kezd az agyamra menni a muszlim hölgy vissza-visszatérő hazugsága, hogy"


Nem vagyok hölgy és nem hazudok. Az ószövetség a zsidó nép kiválasztottságát és felsőbbrendűségét hirdeti.



"Nem KIválasztottságról van szó, hanem egy konkrét feladattal való megbizásról. Nevezetesen roppant szigorú törvények megtartásáról es a Tóra megtartásáról. Pld a zsidóknak 1ö parancsolatot kell megtartaniuk, mig a nem zsidóknak csak 7-et, és akkor még nem beszéltünk a 624 mitzváról."


Kapásból milyen vallás az amiben az etnikai hovatartozásod határozza meg hogy rád milyen törvények vonatkoznak? A sokszáz oldalas Ószövetségből 7 pont foglalkozik a nem zsidókkal és minden más a zsidó néppel.

2022. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/198 anonim ***** válasza:
98%

"Na és aztán? Ha valaki előbb ír le valamit akkor neki van igaza? "

Nem éppen, de aki csak másol és hamisít a másikról, mijt Mohamed, annak aztán garantáltan nem lesz igaza.

2022. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/198 anonim ***** válasza:
18%

"Nem éppen, de aki csak másol és hamisít a másikról, mijt Mohamed, annak aztán garantáltan nem lesz igaza."


De honnan tudod nem úgy van ahogy az iszlám állítja és valójában helyreigazította az eredeti üzenetet? Meg ugye ahogy mondtam ez a másolás hazugság mert a keresztény tanításokat úgy ahogy van elutasítja az iszlám. Azt is mondtam hogy hasonlítsuk össze a Korán és a Biblia azonos történeteit. Ugyanazok a történetek de lényeges különbségekkel. A Korán szerinti minden esetben logikusabb, hihetőbb, erkölcsösebb, igazságosabb így nyilván ez az eredeti.

2022. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/198 anonim ***** válasza:
94%

"Az iszlámban mi a pogány hamisítás?"

Minden, amiben kulonbozik a Bibliatol.

2022. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/198 anonim ***** válasza:
93%

"Ez komoly kérdés? :)))"


Teljesen.


"A judeizmusban inkább a zsidók hazugságai szerepelnek tömegesen, de abban is van pogány hamisítás."


Például?


"A kereszténységben viszont kb az összes tanítás, szertartás pogány..."


Melyik keresztény szertartás pogány és konkrétan miért?


"...kezdve a szentháromság három istségével, Jézus megváltó kereszthaláláig ami egy pogány emberáldozati szertartás."


Miért pogány tanítás a szentháromság és Jézus kereszthalála?


"Ott azúrvacsora ami egy szimbólikus kannibalizmus."


Aha. Te egy kicsit gyakrabban jársz a kocsmába mint a fajtársaid, ugye?


"Kismillió szent imádata..."


Igaz, hogy sok van, de közel sem kismillió. Meg aztán a Tasawwuf irányzatban is vannak szentek.


"...ami egyenlő az ókori pogány vallások istnségeivel."


Nem egyenlő. Meg amúgy akkor a szúfi szeintek is egyenlőek az ókori pogány vallások istnségeivel szerinted?


"A pogány vallásokban mindennek volt istnsége a keresztényeknél meg mindennek van védőszentje. Ugyanaz."


Mindennek? Meg miért is ugyan az?

2022. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/198 anonim ***** válasza:
97%

"De honnan tudod nem úgy van ahogy az iszlám állítja és valójában helyreigazította az eredeti üzenetet?"

Mivel semmilyen történelmi vagy vallástörténeti lelet nem létezik, ami alátámasztaná ezt.

2022. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/198 anonim ***** válasza:

"Agnosztikusként így látom az iszlámot."


Amiket felvetettél teljesen érthető. Bár én keresztény vagyok, de képes vagyok elvonatkoztatni a hitemtől és teljesen objektíven nézni a dolgokat. Ez a muszlim válaszolót zavarja is, mivel nem tud azzal mit kezdeni, hogy legtöbbször a válaszaimban, nem a kereszténységről magyarázok neki, hanem a saját vallásáról. Ez azért rossz neki, mert az iszlám eleve a többi vallással szemben határozza meg magát. Az iszlámnak az az identitása, hogy viszonyítja magát más vallásokhoz. Ezért tér el a muszlim válaszoló mindig a tárgytól és kezd el magyarázni a háromságról vagy akármiről. Mert a Korán fele arról szól, hogy mi nem tetszik neki a zsidó, keresztény és pogány arabok vallásában. Ha nem lennék keresztény, akkor is ugyanazt mondanám az iszlámról, tehát lényegében hasonlót ahhoz, amit te is írtál. Mert ezeknek a tényeknek a megállapításához nem kell hívőnek lenni. Nem szükséges egy vallás szemszögéből értelmezni a dolgokat, elég nyitottan nézni és végig gondolni.

2022. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/198 anonim ***** válasza:
4%

"Mivel semmilyen történelmi vagy vallástörténeti lelet nem létezik, ami alátámasztaná ezt."


Jézus létezését milyen bizonyíték, lelet támasztja alá? Vagy az Ószövetségi próféták létezésére milyen leletek vannak?

2022. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/198 anonim ***** válasza:
0%

"Bár én keresztény vagyok, de képes vagyok elvonatkoztatni a hitemtől és teljesen objektíven nézni a dolgokat."


Ezen jót nevettem :))) Neked közöd nincs az objektív szemlélethez, meg úgy általában a keresztényeknek. Aki behazudja hogy az iszlám szerinti minden néphez küldött próféták logikátlanok de a keresztény verzió ami szerint Isten nem foglalkozik az emberiség 99%-val logikus, arra mindent lehet mondani csak azt nem hogy objektív :)



"Ezért tér el a muszlim válaszoló mindig a tárgytól és kezd el magyarázni a háromságról vagy akármiről."


Nem én térek el a témától. Ti keresztények hazudtok be mindenfélét az iszlámról mikor a keresztény vallásról teszek fel számotokra kínos kérdéseket. Ahogy mondtam az iszlám nem lehet a kereszténység továbbgondolása mert az iszlám minden keresztény tanítást elutasít.



"Ez azért rossz neki, mert az iszlám eleve a többi vallással szemben határozza meg magát."


Ez szintén hazugság. Egyébként egy másik kérdésnél meg azt hiányoltad hogy a Korán miért nem részletezi a szentháromságot. Most meg az a problémád hogy a Korán miért ír egyáltalán a keresztény vallásról. Ebből is látszik egyrészt hogy össze vissza beszélsz következetesség nélkül, másrészt gátlástalanul hazudozol.

2022. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/198 anonim ***** válasza:
88%

"Jézus létezését milyen bizonyíték, lelet támasztja alá?"


Jaj, a jó öreg „Jézus létezésére nincs semmilyen bizonyíték” érv. Azt ugye tudod, hogy ezt vulgár materialista harcos ateisták találták ki? Fennmaradt írásos feljegyzés olyan írótól aki ismerte Jézus testvérét, Jakabot (nehéz valaki testvérének lenni aki nem is létezett), és Jézus legközelebbi tanítványát, Pétert.


https://www.youtube.com/watch?v=43mDuIN5-ww

https://www.youtube.com/watch?v=hnybQxIgfPw

https://www.youtube.com/watch?v=Rg7Ge7y9-JI

https://www.youtube.com/watch?v=SRfFLjWLybA

2022. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!