Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnél-e úgy mint a Krisztu...

Szeretnél-e úgy mint a Krisztust, ha az életemet adnám neked? És ha az ellenségeidnek?

Figyelt kérdés
Csak azért szereted Istent a legjobban, mert hatalma van?

2022. máj. 21. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok szinten nem értem a kérdést.

1. Arra vonatkozik, hogy Istent vagy Jézust kellene-e jobban szeretni?

2. Arra vonatkozik, hogy Istent csak a hatalma miatt szeretjük, amikor pedig talán Jézus a tettei miatt szimpatikusabb?

3. Arra vonatkozik, hogy egy új messiásért elhagyná-e az ember a régi hitét?

4. Arra vonatkozik, hogy mit éreznék, ha egy új messiás az ellenségeimért lenne mártír?


Őszintén... szerintem valakiért élni mindig nehezebb, mint valakiért feláldozni magunkat.

2022. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Katolikusnam neveltek, sokáig elhittem ezeket. Ma már nem vagyok hívő, de tegyük fel, hogy létezik Isten. Nem tagadom, lehet van, de kétlem. Ha hívő is vagyok, nem szeretem istent kifejezetten. Rengeteg szenvedés van a világban, amit ő okozott, már az ősrobbanás előtt, hogy megteremtette a dolgokat. Ádámot és Évát az ördög csábítja el ugye, aki azért lett "gonosz" mert nem értett egyet azzal, hogy hogyan uralkodik a diktátor, és felszólalt ellene, amiért le lett taszítva. Szóval már csak emiatt se szimpatikus figura. Megteremti a szabad akaratot, közben pedig a legkisebb hibáért is pokolra jutunk. Mert mindenki tudja, hogy a gyónás egy álszentség, és azért csináljuk, hogy ne kínok kínja között éljük életünket. Szóval ha nem fogad el, olyannak, amilyen vagyok, akkor én se vagyok rá kíváncsi. A pokolban valószínűleg úgyis érdekesebb emberekkel találkozom majd.


Nemrég láttam a Devils advocate című filmet, Al Pacino engem meggyőzött.

2022. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
70%

Szia


Elsősorban a szeretetéért, jóságáért, könyörületéért, hosszútűréséért, nagylelkűségéért....szeretem Istent, a Teremtőmet. Bármim van, Neki köszönhetem, még a belső békémet is minden külső körülmények ellenére. Most, a háború alatt főleg kimutatja törődését.

Krisztus az életét adta értem, hogy nekem lehetőségem legyen nem sokára a Jelenések 21:3,4-et megélnem.

De hogyan jössz a képbe Te? Senkiért sem kell meghalnod,(egyetlen bűnös ember sem halhat meg a másikért) mert azon kívül, hogy elveszíted az életedet, csak a családodnak, barátaidnak okozol fájdalmat...akkor miért?

Zsoltárok 49:7–9

"senki sem válthatja meg a testvérét, nem adhat érte váltságot Istennek (az életükért(lelkükért) fizetendő váltságdíj olyan magas, hogy sosem tudják kifizetni azt), hogy örökké éljen, és ne lássa meg a sírgödröt."

2022. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Jézus nem adta az életét. Életben maradt, s tudta is, hogy ez lesz.
2022. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak ha a lelkemet is képes lennél gyógyítani, mint Jézus. Mert mit ér az élet remény nélkűl és mit ér a test lélek nélkűl?
2022. máj. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt se tudom, hogy ki vagy, hogy a világon vagy! Szerinted? Miért szeretnélek, illetve miért várnám el egy ismeretlen személytől, hogy az életét adja értem? És te miért adnád az életed egy ismeretlen emberért? Nincs benned életösztön, vagy mi? Mi ez a kérdés?
2022. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudlak se jobban, se kevésbé szeretni a végtelennél.


Nem létezik ellenség. Ez egy illúzió.

2022. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Miért pontoztatok le? Feltettek egy kérdést, ami teljesen szubjektív, és kielégítően, hosszan válaszoltam. Ezért nem vagyok már keresztény. Idióta valláskárosult barmok.
2022. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem! Nem azért szeretem mert hatalma van. ( na jó egy kicsit azért is de ne értsetej félre! Csodálom őt hogy bármit képes megtenni) De legfőképp azért mert ő is viszontszeret és képes megbocsátani. Megvéd és a szeretete végtelen. És mert Jézus életét adta értünk így meg váltott minket
2022. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!