Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhető, hogy vissza...

Elképzelhető, hogy vissza kellene hozni a középkori vallásos korszakot?

Figyelt kérdés

Az emberek nagyon szabadjára vannak most már engedve, nincs visszatartó erő, amitől félnének. Régen legalább féltek az Istentől, az Egyháztól. Mondatják, hogy egy társadalmat nem lehet félelemre alapozni. De ha így aludhatok nyugodtan, hát bánom is én.


Noha én magam egy agnosztikus gondolkodású törtető fiatalember vagyok, nem biztos, hogy ellenezném azt, ha a vallás és a politika a jövőben közelebb kerülne egymáshoz. Szívesen vennék aktívan részt a vallási vezetőkkel az új állami törvények kidolgozásában.


2022. máj. 25. 07:11
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Persze nem azt mondom, hogy ugyanazt kellene visszahozni, ami a középkorban volt, nem kellene máglyára küldeni senkit. De vallást kell adni az embereknek, mert a vallás visszatartó erő a bűncselekményekben. Mondom ezt úgy, hogy én az a fajta ember vagyok, aki kifizetetten harcolt a vallás ellen.


Nekem ugyan nincs szükségem vallásra, de belátom, hogy a társadalomnak szüksége van rá. Vallás nélkül egyszerűen szétesik a társadalom.

2022. máj. 25. 07:16
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Semmi értelme nem lenne, hisz akinek a törvények nem visszatartó erők a bűnözés ellen, annak akkor sem lenne az, ha a vallással karöltve hoznák meg ezeket a törvényeket.

Hátránya viszont bőven lenne, a történelmünkön végigtekintve azt látjuk, hogy hosszú távon nagyon nem lett jó vége sosem, ha bármilyen uralmi rendszert csak úgy rá akarnak kényszeríteni az enberekre.

2022. máj. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Hosszú távon azért nem lett jó vége, mert az akkori vezetőség nem volt jó, nem is csodálom, hogy összeomlott az a rendszer.


Ateista téveszme szerint az embereknek a tudományt kell adagolni, ez azonban nem igaz. Az embereknek nem kell a tudomány, - egy teljesen átlagos felnőtt ember ma az általános iskolai fizikát sem érti, a legegyszerűbb fizikai egyenletet sem tudja levezetni.


Az embereknek ami kell:


YouTube sztárok, instagram celebek, stb...


Egyre jobban épül le a nép!


Az emberek kezébe tehát vallást kell adni. Vallásossá kell tenni az embereket, akár állami rendeletek árán is.


A vallás következtében tanulnak erkölcsöt (pl. Szeresd felebatátof), illetve félnek majd az Istentől, így jól fognak viselkedni.

2022. máj. 25. 07:39
 4/41 anonim ***** válasza:
95%
ez hülyeség. régen is pont ilyenek voltak az emberek. az, hogy közben beszéltek az istenről, meg elmentek a templomba, nem akadályozta meg, hogy vétkezzenek. öltek, csaltak, bántottak, nem gondolkodtak, ugyanúgy, mint most
2022. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Az öregek is elmondják, hogy régen jobb világ volt.
2022. máj. 25. 07:47
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

"Hosszú távon azért nem lett jó vége, mert az akkori vezetőség nem volt jó, nem is csodálom, hogy összeomlott az a rendszer."

Édesmindegy milyen a vezetőség, ha a saját elveidet akarod ráerőltetni másokra, akkor az emberek láadni fognak.


"Ateista téveszme szerint az embereknek a tudományt kell adagolni"

Ateista = nem hisz egyik istenben sem. Semmi több. Ha egy szót nem fogad el semmilyen tudományos eredményből, akkor is ateistáról van szó, mivel a kritérium csak az istenhit hiányát jelenti.

2022. máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

mindig ezt mondják, de ez hülyeség. régen is csak egy része volt jobb, mint az átlag. ez most is így van. én pl. normális fiatalokat látok magam körül. mert mi így neveltük őket.

de gondold végig. azért szidják a fiatalokat, mert megváltozott a világ. amikor ők voltak fiatalok, az akkori öregek ugyanezt mondták rájuk. ez simán generációs probléma.

de ha a vallást nézed: pl. ne ölj. ehhez képest régen simán háborúzgattak, verekedhettek szankciók nélkül

ugyanúgy megcsalták egymást, és bántották a gyengébbet. mennyivel volt szerinted erkölcsileg jobb?

2022. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Kólauborkával ***** válasza:
92%
Te is azt fogod mondani öregen, hogy régen jobb világ volt…. Az enber ilyen, az agy szereti az állandóságot. Remélem a vallások többet nem lesznek olyan hatalmond, mint régen, a kedvenc szabadidös olvasnivalóm a tudománnyal kapcsolatos, a vallások erösen gátat szabtak minden ilyesfajta fejlödésnek.
2022. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az öregek is elmondják, hogy régen jobb világ volt."

Nyilván jobb volt nekik, mert akkor fiatalok voltak. Én nem tartom magamat öregnek (40 vagyok), de nekem is jobb volt 15 éve. Kevesebb pénzem volt ugyan, szarabb állásom, de rengeteg energiám volt, enyém volt a világ. Majd 80 évesen biztos nosztalgiával gondolok vissza a tavalyi, tavalyelőtti évre, hogy milyen szépen összefogott a társadalom a covid ellen, mindenki segített mindenkinek... Pedig ugye nem így volt.

2022. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
a baj az, hogy attól, hogy jobb volt, az emberek nem voltak jobbak, tehát felesleges ezt gondolni
2022. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!