Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mormon vallást képviselők...

Mormon vallást képviselők vannak itt?Olyanok akik kiterjedt ismerettel rendelkeznek ez irányban és tapasztalatukkal és ismereteikkel tudnának tanácsul szolgálni?

Figyelt kérdés

2 hete keresztelkedtem meg náluk,de még sokat kell tanulnom annak ellenére hogy sikerült a konfirmáció és azóta rengeteg tudás és ismeret érdekel,sokat olvasok,imádkozok,szentírásokat olvasok.Járok Istentiszteletre is.Ahol nagyon jól érzem magam az ott lévőkkel,de a szentlélek hatását és közelségét még nem érzem pedig én akkor tudnék bizonyságot kapni hogy tényleg velem van Isten.

A problémám az,hogy amikor online vagy élőben találkozunk mindig kérdezik,hogy vagyok?

Én mivel depresszióval és szorongással vagyok kezelve,ezt szégyelve mindig azt mondom,jól érzem magam de ez nem így van.Pedig az alámerítés után jobb érzéseim voltak de telnek a napok és nem tudom nélkülözni a gyógyszereket ami nem a hithű és Jézus követő ember ismérve finoman szólva.Tudnak amúgy a szorongásos gondomról de elmondásuk szerint Isten megvált engem és megfoszt ettől az állapottól.

Nagy gond nálam,hogy az én hitem még nincsen még pedig szeretném végre erősen érezni a szentlelket mint meggyőző visszajelzést.Hiszek amúgy benne.

Ami a legnagyobb gond hogy nem merem azt mondani a misszionáriusoknak,hogy nem vagyok jól az ismert problémáim miatt és tudnak e valahogy segíteni nekem ebben?

Azt érzem,hogy ugyanolyan fesztelen,vidám,laza és szerető ember el fog ítélni hogy ezek szerint én még nem vagyok közéjük valók pedig már köszöntötték is a családjukban teljesen őszintén.

Szerintetek ha kérdeznek rólam,mondhatom azt hogy még mindig a depresszió és szorongás állapota uralkodik és tudnak e ebben az irányban segíteni mert ezektől megszabadulva az ő családjuk szerves része szeretnék lenni.

Szerintetek a keresztelkedéssel egyenértékűnek tartanak engem magukhoz?



2022. máj. 25. 14:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Kb. 15 évvel ezelőtt összefutottam néhány mormon misszionáriussal az utcán. Egy jót beszélgettünk, és felvettem velük a kapcsolatot. Többször is találkoztam velük, eljártam az angol óráikra, stb. Akkor eléggé beleástam magam a vallásukba, érdekelt, hogy hogyan gondolkoznak, miben hisznek.


Talán ismerős lesz a dolog, a hitük egyik alapja, hogy a Mormon könyve Istentől van, és Joseph Smith az Ő prófétája. Ennek megerősítésére pedig azt tanácsolják, hogy imádkozzunk, és kérjük Istentől, hogy adjon erre bizonyosságot. A Jakab levél elejére hivatkoznak, hogy "ha valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, aki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja, és megadatik neki...". A saját történetüknél is hasonlóról számoltak be, hogy az imádságuk után valamilyen érzelmi átélésük volt, stb... De én feltettem nekik egy keresztkérdést ezzel kapcsolatban.


Három eset lehetséges ugyanis:


1. a Mormon könyve Istentől van

2. a Mormon könyve egy emberi iromány

3. a Mormon könyve a sátántól van


Mi történik, ha imádkozunk Istenhez, hogy adjon bizonyosságot ezzel kapcsolatban? Nézzük az eseteket:


1. Istentől van, és Isten üzenete számomra, hogy imádkozzak ezért, és ő fog megerősítést adni, hogy IGEN, Tőle van ez az egész.

2. Emberi az egész iromány, semmi köze a természetfelettihez. Ha imádkozok, nem fog történni semmi.

3. A sátántól van, és a sátán mondja azt, hogy imádkozzak ezért, és fogok kapni megerősítést, hogy Istentől van.


Akkor most nézzük az imádság eredményének szempontjából. Tegyük fel, hogy imádkozok, és nem történik semmi. Akkor a fenti 2. eset áll fenn, a Mormon könyvének semmi köze a természetfelettihez. De mi van akkor, ha kapok egy érzelmi megerősítést arról, hogy Istentől van a Mormon könyve? 2 eset lehetséges. Az első, hogy tényleg Istentől van, és Tőle van a megerősítés. A második eset pedig a fenti 3. pont. A sátántól van a Mormon könyve, ő akarja velem elhitetni, hogy ez Istentől van, és a sátán üzenete az, hogy imádkozzak ezért, és fogok bizonyosságot kapni. De mivel a sátánnak engedelmeskedek, ezért az ő hatalma alá rendelem magam ebben a kérdésben. Isten nem fog ebbe beleszólni, nem Tőle fog az imádságra válasz jönni, hanem a sátán fogja az érzelmeimet manipulálni. Mindkét esetben, akár Istentől, akár a sátántól van a Mormon könyve, a VÁLASZ UGYANAZ LESZ, arról fogok bizonyosságot kapni, hogy IGEN, Istentől van a Mormon könyve...


Amikor a misszionáriusoknak elmondtam ezt, nem nagyon tudtak rá mit mondani. Pedig az egész életüket erre az alapra építették.


Persze, hivatkozhatunk arra, hogy Istentől kértük. Jó, rendben, de olyan nincs, hogy CSAK IGEN válasz lehetőséget várok. Honnan tudhatom, hogy NEM Istentől van a Mormon könyve? Mert az érzelmi megerősítés egy CSAK IGEN elvárt válaszra igen gyenge lábakon áll.

Imádkozok, és mi kellene, hogy történjen, ha Isten válasza az, hogy NEM? Tudod hogy? Küld hozzád valakit, az Ő szolgáját, aki elmondja neked az igazságot.


Olvasd el ezt:


[link]


Ha tudsz angolul, nézd csak meg ezt, az első látomásáról 11 különböző beszámolót hasonlít össze:


[link]


Több olyan alkalom is volt, amikor Joseph Smithnek az arany könyvvel kellett menekülnie. 6x6x8 inch méretű volt a könyv, ez kb. 4,7 dm3. 24 karátos színaranyból ez 90 kg, de ha csak 8 karátos arany, annak arany tartalma is 30 kg körül van, plusz kb. 3 dm3 egyéb fém. Nem túl hihető a sztori, hogy ilyen méretű arany könyvvel rohangált.


De ez egy apróság, sokkal nagyobb gondok is vannak.

2022. máj. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

Egy prófétának Istennel való találkozása kinyilatkoztató esemény, ugyanígy egy embernek a megtérése, az ahhoz vezető lelki élmény személyes kinyilatkoztatás. Ezeket a kinyilatkoztató élményeket csak átélni lehet, de elmesélni, leírni csak szimbólumokban, hasonlatokban, tanmesékben, példabeszédekben. Ezek olyan dolgok amelyekre nincsenek szavak.


Hívő keresztény ember nem kételkedik a szentírások üzenetének isteni jelentőségében, de ettől még nyilván nem gondolja komolyan senki (aki kicsit is tájékozott tudományos kérdésekben), hogy a szimbólumokat szó szerinti elsődleges jelentésükben is komolyan kellene vennünk. Nyilván nem gondoljuk komolyan, hogy a bűnbeesés az valami almába harapás által történt, vagy, hogy a nyelvek azért különböznek, mert egy torony építése közben azok hírtelen összezavarodtak, vagy, hogy a ma élő szárazföldi állatvilág minden tagjának ősei egy bárkából kiszabadulva népesítették be a világot, vagy, hogy a Vörös tenger egy botütés hatására úgy kettévált, ahogy a rajzfilmeken ábrázolják... A Mormon Könyvével és Joseph Smith történetével ugyanígy vannak ezek a dolgok.


Paul Tillich szerint: A „kijelentés” (a lepel elmozdítása) a misztérium manifesztációja, a lét titkának megnyilvánulása a megismerő ész számára. A valódi titok nem mondható ki, mert meghaladja a megtapasztalás közönséges körülményeit, az észnek meg kell haladnia, túl kell lépnie önmagán (transzcende), a titok objektíven csoda, szubjektíven olyan eksztázis, mely megőrzi az ész racionális szerkezetét, de felemeli és meghaladja azt. Az eredeti kijelentés egy egyén által adatik egy csoportnak, de csak a személyes élet mélyén lehet felfogni. A kijelentés nem tájékoztatás (információ) az isteni „dolgokról”, hanem a Lét Alapjának eksztatikus megnyilatkozása eseményekben, személyekben, dolgokban. A kijelentés jegyei - a titok, csoda, eksztázis - minden igazi imádságban jelen vannak.


Jakab levele fontos üzenet és megadja a választ a Mormon Könyve tekintetében is:

Jakab 1:5-6 "Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.

De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány."

2022. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Jakab idézet mellé még egy ezzel kapcsolatos idézetet idevennék, ami Szent Pál egyik leveléből való:

"De még ha mi, vagy akár az égből egy angyal hirdetne is nektek más evangéliumot, mint amit hirdettünk nektek, kivetett legyen!"


Vagy más fordításban:

"De ha még mi magunk vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azon kívül, amelyet mi hirdettünk, átkozott legyen!"


Ezzel kapcsolódnék vissza a 11-es hozzászóló írásához, amikor feltette, hogy a 3 lehetséges válasz közül melyik. A Biblia alapján a 3. egészen egyértelműen.

2022. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

#12 A Jakab levelének semmi köze ahhoz, hogy így kellene Istentől megerősítést kapnunk a hitünk alapjában! Olvasd el a levelet, ez hívőkhöz szóló üzenet, olyanokhoz, akiknek már van valódi kapcsolatuk Istennel. Az érintett szakasz a bűneikkel küszködő, gyenge hitű hívőknek szól. Semmi köze sincs ahhoz, hogy bármilyen témában jelet kellene ezáltal kérni Istentől, és hogy erre valamilyen ÉRZELMI megerősítéssel válaszolna Isten.


Egyszer elmentem egy iszlám mecsetbe csak úgy kíváncsiságból. Beszélgettem ott az egyik hívővel, aki valami vezető vagy tanító lehetett ott. Próbált meggyőzni. Tudod, hogy mit mondott nekem? Hogy imádkozzak Allahhoz, és ő fog nekem bizonyosságot adni arról, hogy a Korán tőle van, és hogy Mohammed az ő prófétája. Nem különös? Ugyanaz a minta, csak egy másik isten, egy másik vallás.


Elmehet az ember egy médiumhoz, ott is megtapasztalhat természetfeletti dolgokat. A szellemvilág valóságos, és nagyon könnyen a hatása alá kerülhet az ember. Ez pedig sokszor úgy kezdődik, hogy, alárendeljük magunkat egy prófétának, egy tanítónak, egy gyógyítónak, médiumnak, stb. És lehetnek az embernek szellemi átélései, amikből azt gondolhatja, hogy Istentől van az egész. Pedig nem. A többségük a sátán szolgája, pedig sokan vallásos, hívő emberek. Juhok ruhájában jönnek hozzánk, de belül ragadozó farkasok.


A Bibliában van egy nagyon különleges eset. Azért különleges, mert Isten elküldte a Fiát erre a Földre, hogy szóljon általa. Jézus azokat mondta, amiket az Atyától hallott. Jézus itt volt a Földön, hogy szólja Isten szavát. Úgy is beszél róla János apostol, hogy Jézus Isten Igéje, Isten szava, és ez az Ige lett testté. Jézus maga Isten beszéde - a beszédével, a cselekedeteivel. Tehát itt volt Isten Igéje a Földön, és mégis Isten úgy döntött, hogy meg kell szólalnia. Jézus három legközelebbi tanítványa volt ennek szemtanúja, amikor felmentek Vele egy hegyre, és Jézus elváltozott. Megjelent Mózes is és Illés. Mózes volt Isten legnagyobb prófétája. És mit mondott az Atya Jézusról? "Ez az én szerelmes Fiam, akiben én gyönyörködöm, Őt hallgassátok!" Nem Mózest, nem Illést, nem Joseph Smitht, nem E.G.Whiteot, stb., hanem Jézust. Azzal, hogy Jézus eljött, lezárult az a korszak, hogy Isten prófétákon keresztül szól hozzánk. A próféták annó nem rohangáltak a többi prófétához, hogy hallják Isten hangját. Mert ők maguk ismerték Istent, és ők maguk hallották a hangját. És amit hallottak, azt elmondták. Olyanoknak, akik nem ismerték Istent, és akik nem hallották az Ő hangját. Prófétára alapvetően annak van szüksége, akinek nincs kapcsolata Istennel. Jézus kereszt halála és feltámadása után viszont valami megváltozott. Már az Ószövetség idején is láthatunk példát arra, hogy Isten Szelleme leszállt egyes emberekre, és prófétáltak. Pünkösdkor viszont a 120 főnyi tanítványra leszállt a Szent Szellem, és prófétáltak. Mindannyian! És utána több helyen később is láthatjuk, hogy a megtért, bemerítkezett hívőkre leszállt a Szent Szellem, és prófétáltak. Pál kifejezetten buzdította a hívőket, hogy kívánják a szellemi ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljanak. Sőt, a prófétálást meg kellett ítélnie a többieknek! Mégis, hogyan? Úgy, hogy ismerték mindannyian Jézust, és ismerték a hangját. Tudták, hogy mi az, ami Tőle van, mi az, ami nem. Jakab ilyen hívőknek címezte a levelét. Olyanoknak, akik már ismerték az Urat. Jakab bölcsesség, nem pedig jel kéréséről beszélt! Jelet a sátán is tud adni, úgyhogy az nem sok mindent bizonyít, de ezt már korábban leírtam.


Jézus az ajtó. Aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem máshonnan hág be, tolvaj az és rabló. Visszatérve arra, hogy "Ez az én Szerelmes Fiam, akiben én gyönyörködöm, Őt hallgassátok", miért a Jakab levéllel kell kezdeni, hogy imádkozzak, és fogadjak el egy "próféta" kétes történetét, és írásait?!


Jézus példázatait, tanításait végigvettük előtte?!


Aki nem az ajtón megy be...

2022. máj. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

A fenti válaszok alapján 3 olyan felvetést-félelmet látok, aminek a mormonizmus szempontjából jelentősége van (bár ezek is csak áttételesen kapcsolódnak a kérdező eredeti kérdéseihez):


1. Az első az a félelem, hogy egy őszinte imánkra a Szentlélek helyett a Sátán válaszol. Kicsit elméleti a kérdés, hiszen aki imádságos lélekkel éli a mindennapjait abban nemigen merül fel, hogy a Szentlélek által közvetített Isteni Jelenlét megtapasztalását összekeverné, a Sátáni kísértésekkel. De ettől a felvetés még jogos, érdemes válaszolni rá ezen az elméleti szinten is. Jézus használja a hasonlatot, hogy gyümölcséről ismerszik meg a fa (Lukács 6:44). Valóban. A Sátán rosszra csábít, a Szentlélek általi kinyilatkoztatás pedig teremtő erejű motivációt ad (jóra vezet). A mormonok közösségére példás családi és gyülekezeti élet jellemző, jelentős a jótékony társadalmi szerepvállalásuk napjainkban már világszerte. A Mormon Könyvének olvasásától senki sem lesz kábítószerfüggő vagy bűnöző, ellenben leszokik a dohányzásról és az alkoholról, rendeződik az életvitele, pozitív hatásokat fejt ki másokra is. Ez persze más egyházakban, sőt más vallásokban, sőt más nem vallásos közösségekben is előfordul, de kétségtelenül jó gyümölcs. Mindenki képes megkülönböztetni a jót és a rosszat (hiszen Ádám evett a jó és gonosz tudása fájának gyümölcséből, hogy ezt a szimbólumot használjam). A Sátán sugalmazásairól viszont jól tudja az is aki hajlik rá, hogy nem kellene, nem igazán jó, inkább gyengeségből enged neki, nem azért mintha ne tudná, hogy az nem helyes vagy nem igazán a legjobb választás.


2. A második az a félelem, hogy a Mormonizmus tanítása „más evangélium” lenne. Hát ez attól függ mihez képest más. Igaz keresztény az, aki megvallja, hogy Jézus a Krisztus, Ő a megváltó és szabadító. Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza ezt a tantételt hirdeti. Hogy másképpen, mint más keresztény egyházak? Hát igen, a Globális Keresztény Tanulmányok Központja (CSGC) szerint 41000 féle keresztény felekezet (egyház, kisegyház, denomináció) van a világon, ezek mindegyike többé-kevésbé másképp hirdeti ugyanazon Jézus ugyanazon Evangéliumát. A Kereszténynek elismert felekezetek jelentősen különböznek teológiai tanításaik számos vonatkozásában, életmódjukban, vallásgyakorlatukban, de még az általuk elismert bibliai könyvek számában is (hiszen például a protestáns kánon 66, a katolikus 74, az etióp pedig 83 könyvből áll, de még más verziók is bőven vannak). Annyi tény, hogy a mormonok nem fogadják el a Nícea-Konstantinápolyi hitvallást, ahogyan az unitáriusok sem, a monofiziták sem, a nesztoránusok sem, az ariánusok sem, hogy mait is, történelmit is említsek példaként. Megjegyzem, hogy Jézus és a 12 apostola sem ismerte ezt a hitvallást, tehát ilyen alapon Ők sem lennének keresztények.


3. A harmadik félelem azzal kapcsolatos, hogy állítólag Jézus eljöttével lezárult volna az a korszak, ahol Isten prófétákon keresztül szól hozzánk. Hát ez szörnyű lenne, ha így lenne, de szerencsére nincs így. Megjegyzem, hogy az Újszövetség összes könyve Jézus után született és bizony Isteni Kinyilatkoztatás által. A Jelenések Könyvét Kr.u. 98-ban írta Pathmosi János, a negyedik evangélium pedig egy-két évvel ez után íródott (János apostol Kr. u. 100-ig még biztosan élt). Aki a Jelenések Könyvét olvasta az nem mondhat olyan, hogy János ne lenne/lett volna próféta. Ha pedig Jézus halálával nem zárult le a kinyilatkoztatás, akkor vajon milyen ennél is nagyobb üdvtörténeti esemény zárhatta volna azt le, 100 évvel később?! Nyilván semmi. Születtek is apokrif szentírások bőven utána is, csak azt a Constantinusi birodalmi államvallás nem kanonizálta. Na, de nekünk itt a 21. században mi közünk lenne, holmi ókori római birodalmi politikához?! És ha ránk még hatályos is lenne valamilyen jogi ügyeskedés révén, hát Isten-t magát biztosan nem korlátozhatja, ahogyan későbbi zsinati szavazások eredménye sem.

2022. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

#15


1. Gyümölcséről lehet megismerni a fákat. De mi a gyümölcs? Minden egyháznak más és más. Mindenki arra helyezi a hangsúlyt, ami az ő erősségük. Amiket felsoroltál jó gyülölcsöket, szinte minden egyháznál megtalálható valamilyen mértékben, mégsem mondjátok rá, hogy elfogadjátok a másik felekezetet. Tehát ez egy elég gyenge érv arra, hogy miért ti hirdetitek az igazságot. Bármelyik felekezet felsorolhatja az ő jó gyümölcseit, de ennek semmi köze sincs ahhoz, hogy az igazságot hirdetné.


Nem ez a jó gyümölcs! Ha a Máté 7 végét elolvasod, Jézus szoros kapuról, és kesekny útról beszélt, ami az életre vezet. Közvetlenül ezután a legelső dolog, amit megemlített, hogy őrízkedjünk a hamis prófétáktól, aki juhok ruhájában jönnek hozzánk, de ragadozó farkasok.


A hamis próféta hasonlít az igazira. Úgy beszél, mintha Isten szavát, az ő üzenetét közvetítené, és hirdetné. Sok igazságot el fog mondani. Viszont van egy nagyon aljas célja. Hogy ne találd meg a szoros kaput, illetve ne járjál a keskeny úton. A 41000 felekezet, akiket említettél, sajnos szinte mind ilyen.


A hamis prófétákról való intelem után Jézus azt mondta, hogy a gyümölcseikről meg lehet őket ismerni. De mi a gyümölcs? Sajnos nem az, amiket felsoroltál. Jézus elmondja, hogy mi a gyümölcs, csak kicsit tovább kell olvasni a szavait. Ezzel folytatja ugyanis:


"Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."


Nem "mi a gyümölcs", hanem "ki a gyümölcs"! Jézus hívő emberekről beszélt. Megtévesztett, becsapott emberekről. A hamis próféták áldozatairól. Olyanokról, akik azt gondolták, hogy ismerik Jézust, jó úton járnak, stb.


Ezután, lezárva a szoros kapu - keskeny út példázatát, Jézus az Ő beszédének a megtartásáról tanított, a házépítés példázatával szemléltetve. Hívők két csoportjáról beszélt, mindkettő hallja Jézus szavait. Az egyik nem cselekszi meg az Ő beszédét, a másik megteszi. Az elsőnek a háza összedől, mert homokra épült, a másodiké nem dől össze, mert kősziklára épült.


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem a saját felekezetünk tanításainak megtartásáról beszélt Jézus, hanem az Ő beszédének a megtartásáról! Ez egy keskeny út, amit kevesen találnak meg.


2. A 41000 különböző keresztény felekezet, a különbözö tanításaikkal totál irreleváns abból a szempontból, hogy ti mit hirdettek. Amit az előbb kifejtettem, az a mérvadó.


3. Azalatt, hogy lezárult a prófétai kijelentés korszaka azt értem - ezt próbáltam is kifejteni -, hogy most már bármelyik hívő, aki megkapta Isten Szent Szellemét, prófétálhat! Már nem vagyunk rászorulva arra, hogy próféták közvetítsenek nekünk, mert valódi, személyes kapcsolatunk lehet Istennel. Akinek ez megvan, ő is prófétálhat! Sőt, ő maga is meg tud ítélni próféciákat.


Joseph Smith erről mikor tanított? Mikor vezette el bármelyik követőjét igazi Isten ismeretre? Soha, mert ő maga sem ismerte Istent, és akik őt követik zörgetni fognak majd az utolsó napon...

2022. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

A 16. válaszoló nagyon jól kiemelte Joseph Smith tanításának a lényegét (a mormonizmus két fontos alaptételét).


1. Az első, hogy más egyházak is teremnek jó gyümölcsöt, sőt más vallások is, sőt nemcsak más vallások, hanem a tudomány a művészetek a filozófia is, ezek a jó gyümölcsök mind az evangélium teljességének a részei, mert minden igazság az evangéliumhoz tartozik mindegy, hogy ki hirdeti. (John Taylor a mormon egyház időrendben 3. prófétája fejti ki ezt legrészletesebben, lásd az egyház elnökeinek tanításai sorozat megfelelő kötetét). Egyébként már maga Joseph Smith is kiemelte a vallásszabadságról szóló 11. hittételben, hogy mindenkinek megadjuk az a kiváltságot amire magunk is igényt tartunk.


2. Bizony Joseph Smith legalapvetőbb tanítása pont a folyamatos és a személyes kinyilatkoztatások tantétele. Ami egyrészt azt mondja ki, hogy a kinyilatkoztatások nem zárultak le és soha nem is fognak (ameddig mai formájában létezik az emberiség) és, hogy a kinyilatkoztatások mindenki számára személyesen és közvetlenül elérhetők a Szentlélek által. Mindenki arra az élethelyzetre kap kinyilatkoztatást amelyben van, így volt ez az ószövetségi próféták korában is és így van ez ma is minden őszintén imádkozó embernél. A szülő szülői feladataihoz, az orvos gyógyító feladataihoz, a politikus politikai döntéseihez, az egyházi vezető pedig egyházi feladataihoz kap kinyilatkoztatást ha kéri és befogadja. Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházában az egyház mindenkori elnökét azért hívják prófétának, mert Ő az aki az egyház vezetésének tekintetében az egész világra nézve kap kinyilatkoztatást, ahogy a templomelnök a saját templomára nézve, a cövekelnök a saját cövekére nézve, a gyülekezeti elnök a saját gyülekezetére nézve, az egyháztag saját elhívására nézve, az érdeklődő a saját keresztelkedésére és személyes életének minden egyéb területére nézve.


Joseph Smith jól ismerte Istent, de mindenki más ugyanúgy közvetlenül ismerheti, mint ő. Bizony "szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt". De minden tiszta szívű ember megtalálhatja ezt az egyetlen igaz ösvényt amely Jézus Krisztus evangéliumán keresztül vezet Istenhez (mert Ő az út az igazság és az élet) és ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy valakit a Védák, a buddhista tanítások, a taoizmus, az iszlám, a judaizmus vagy a 41000 keresztény felekezet (köztük a mormon egyház) melyike vezeti rá (szellemi és lelki fejlődésének alkalmas pillanatában) erre az egyetlen szűk és keskeny ösvényre. Ez az ösvény a hit, a remény és a szeretet ösvénye és a bizony a Szentlélek sugalmazásai vezetnek errefelé (bárhonnan induljon is az ember). Ezért vannak a mormon templomi szertartások is (többek között), hiszen az Isten Országa mindenki előtt nyitva áll aki (bármilyen kanyagós út után) végül visszatér hozzá saját szabad akaratából és önrendelkezése által, de sokak és Isten segítségével.

2022. máj. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Én is kaptam kinyilatkoztatást korábban, arról szólt, hogy a mormon szekta egy átverés.
2022. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 18. válaszoló!


1. Ha őszintén imádkoztál és világosan felismerted a Szentlélek sugalmazását akkor ez az üzenet azt jelenti, abban a szituációban amelyben Te akkor voltál ilyen kinyilatkoztatást kellett kapnod, mert ez vezet arra az útra amely a lelki fejlődésedet szolgálja.


2. Persze az is kérdés, hogy pontosan melyik mormon szektáról imádkoztál. Számos olyan van közöttük amelyik valóban átverés. De még a szekták, kisegyházak közül sem mind az.


3. Én a mormon szekták közül csak az történelmieket ismerem alaposabban, azok nagyon változatosak, sokfélék, érdekesek. Magam egyikkel sem tartok kapcsolatot mivel az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházának papságviselője vagyok, amely a legnagyobb mormon egyház, kb. 15 millió tagjával a világ minden kontinensén jelen van szervezett formában. A mi (becenevén "mormon") Egyházunk számos területen együttműködik más keresztény egyházakkal valamint vallási és humanitárius világszervezetekkel. Egyetemet, kórházat, iskolákat tart fenn, világszintű humanitárius programokat vezet. A második legnagyobb "mormon" (Joseph Smith által alapított gyökerű) egyház a Krisztus Közössége pedig többek között az Egyházak Világtanácsának is tagja.

2022. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

Elnézést, félreérthető voltam. Én az egész mormonizmust tartom egy nagy szektának. Tehát az egészre vonatkozóan kaptam.


"Egyetemet, kórházat, iskolákat tart fenn, világszintű humanitárius programokat vezet."

Ilyet pogányok is csinálnak, sőt ateisták is.

2022. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!