Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus mindig, mindent...

Ha Jézus mindig, mindent megbocsát és nem a bűnöst hanem magát a bűnt gyűlöli akkor ezen logika mentén hogyan létezhet pokol?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
És tényleg. Pedig azt hittem, hogy elég sok mindent tudok Jehova Tanúiról. Úgy látszik mégsem.
2022. jún. 7. 00:23
 12/54 A kérdező kommentje:

De hogyha most elhagyjuk Jehova Tanúit akkor úgy átlagban a keresztény felekezetek (katolikus, evangélikus, református, baptista) hogyan vélekednek a pokolról? (egy olyan helyről ahol az idők végezetéig szenvednek akinek nincs hitük Jézusban)

A pokolnak vagy a gyehennának a léte nem megcáfolná Isten szeretetét és végtelen megbocsátását?

2022. jún. 7. 00:29
 13/54 anonim ***** válasza:
Igen a hit. Én is protestáns vagyok. De a hit nincs cselekedet nélkül. Szóval ha valaki megkérdi, hogy mutasssam meg a hitem a cselekedeteimből akkor kell legyen valami különben csak öncsalás az egész. Ez a baj klasszikus protestantizmussal, hogy túlhangsúlyoznak néha valamit. Heti egyszeri misére járás vagy összejövetelre menés az nem keresztény életmód. Annak meg kell mutatkoznia akkor is amikor senki nem látja, illetve Isten szemében főleg akkor mutatkozik meg. A reformátusok úgy tudom nem tagadják az örök szenvedést. Ez inkább Adventista meg Jehova Tanui műfaj. Erről a kettőről tudom, hogy tagadják a pokolban való szenvedést. Ne de, olvasd el Lukács evangélium 16. fejezetét ahol a gazdag pokolba került a halála után majd ott szenvedett tűzben és beszélni is tudott Ábrahámmal aki egy más részen vigasztalta a szegény Lázárt. Ábrahám az elkárhozott gazdagnak is azt mondta, hogy ha a rokonai nem hallgatnak a prófétákra meg Mózesre, azaz ha az irásokat megvetik akkor más sem győzi meg őket. Ez a jelenet a pokolban történt mert a gyehennában még nincs senki. Lehet az még meg sincs gyújtva nem tudom. A pokol az egy köztes fogvatartóhely. Olyan mint az előzetes börtön amig ki nem mondják a jogerős itéletet és akkor jön a gyehenna. A tűznek a tava.
2022. jún. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:

"A pokolnak vagy a gyehennának a léte nem megcáfolná Isten szeretetét és végtelen megbocsátását?"


A pokol csak egy köztes hely, a gyehennát meg a sátánnak és a bukott angyaloknak teremtette Isten. Hitem szerint azok kerülnek majd oda akik oda is valók mert Isten igazságos. Lesz majd külső sötétség is, meg lesz olyan hely is ahol pogányok fognak élni akik nem mehetnek majd be Isten városába. Szóval nem univerzális büntetés lesz hanem igazságosságon fog alapulni minden. A feltámadáskor bünösként is könnyebb dolga lesz majd egyiknek mint másiknak, erre Jézus is utalt.

Isten szeretetétől távol áll a büntetés és az itélkezés ezért tart pl hatezer éve az emberiség bünös kálváriája. Isten szentsége miatt soha nem élhet mellette bünös teremtmény. A bűnre Istennek a pokol és a gyehenna volt a megoldása. A "B" terve pedig az ettől megmentő keze. Krisztus áldozata hirdeti a szeretetét, hogy az nem egy szentimentális dolog hanem a legnagyobb árat fizette értünk. A megbocsájtása sem alapulhat a semmin hanem a mennyben a trón előtt van Jézus vére és ezen a véren keresztül látja a hivőket. Aki nem fogadja el Krisztus áldozatát ott nem látja a vért hanem ott csak a törvényt látja ami be van irva minden ember lelkiismeretébe. A törvény pedig haragot nemz.

2022. jún. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem is létezik.

A bűnt sem gyűlöli, csak sajnálja. Valamint nem megbocsájt, mert sose juthatsz a megértésén kívül, így nem tud megbocsájtani/nem megbocsájtani.

2022. jún. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
87%

"Az ember láthatatlan része a szelleme és lelke örökkévaló. Számára a halál csak valami örök állapot lehet, azaz az örök szenvedés. Ennek a helye a gyehenna a tűztó. Ezt elkerülni csak az evangéliumban való hittel és megtéréssel lehet."


Meg riogatással és pánik keltéssel???

2022. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:

Szerintem azt nem tanította sehol Jézus, hogy a valamikor már nem lehet az ő űtjára lépni (azaz "megtérni"). Bele érteve a "poklot" is.


Nincs értelme találgatni, hogy Isten miért így vagy úgy, ezt vagy azt...

Amit istenről gondolunk, az csupán az mi képünk róla. A mi kivetítésünk, elképzelésünk arról, hogy mi a helyes. Csak hogy mi emberek gyarlóak vagyunk. Magunkat jónak tartjuk, Jézus követőjének és Krisztushoz méltónak, miközben mások bűnén csámcsogunk, és örülünk, hogy valakiben nagyobb hibát találunk...a sajátunkata meg fel sem ismerjók ("más szemében a szálká")


Nem a szeretet törvénye és a pokol között van az ellentmondás.

A Jézus tanítását nem megértő ember az, aki magának teremti az "örök szenvedést", azzal, hogy a szeretet istenéről is azt feltételezi, hogy képtelen a megbocsátásra.

Bennünk nincs igazi Krisztusi szeretet.. és amíg nincs addig van szenvedés.

2022. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:

#14

Tehát szerinted egy ateista (ilyen értelemben pogány) vagy más vallásban hívő joggal kerülhet örök szenvedésre? Ez elég abszurd. Egy jó ember, aki csupa pozitív dolgot tett az életben csak azért kerüljön pokolra, mert úgy gondolta, hogy a (keresztény) Isten nem létezik? Egy gonosz, negatív ember pedig csak azért kerüljön a mennyországba, mert keresztény?

2022. jún. 7. 14:53
 19/54 A kérdező kommentje:

#16

Én is pontosan így látom. Ráadásul Jézus volt mindig aki azt hangoztatta, hogy ne féljünk.

2022. jún. 7. 14:56
 20/54 anonim ***** válasza:
Úgy létezhet tisztítótűz, hogy egy idő után megbocsát, azoknak akik ott vannak és megbocsátva kiszabadítja Krisztus a lelkeket.
2022. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!