Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus mindig, mindent...

Ha Jézus mindig, mindent megbocsát és nem a bűnöst hanem magát a bűnt gyűlöli akkor ezen logika mentén hogyan létezhet pokol?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 31/54 Blackice75 ***** válasza:

Úgy kedves barátom, hogy az újszövetség egy Teremtő káromló pogány filozófia amiben sok esetben az Atya parancsolatai ellen megy a tanítás!

Az Atya az Ő torájában (Mózes 5 könyve) soha nem említ egy szót sem arról,hogy neki van egy fia a jobbján akit elküld a vulágba megváltóként feláldozva azt a mi bűneinkért. Ergo az ember és gyermek áldozatok utálatoaak ő előtte vagyis a parancsolatai ellen szólnak, így logikátlan, ostoba dolog azt gondolni, hogy az Atya megszegi a,saját rendeleteit olyanokkal kapcsolatban amit nekünk tilt!


3Móz 18:21 A te magzatodból ne adj, hogy oda áldozzák a Moloknak, és meg ne szentségtelenítsd a te Istenednek nevét. Én vagyok az Úr.


3Móz 20:2 Izrael fiainak pedig mondd meg: Valaki Izrael fiai közül és az Izraelben tartózkodó jövevények közül odaadja az ő magzatát a Moloknak, halállal lakoljon, a földnek népe kövezze agyon kővel.



3Móz 20:3 Én is kiontom haragomat az ilyen emberre, és kiirtom azt az ő népe közül, mivelhogy adott az ő magzatából a Moloknak, hogy megfertőztesse az én szentségemet, és megszentségtelenítse az én szent nevemet.


3Móz 20:4 Ha pedig a föld népe behunyja szemeit az ilyen ember előtt, amikor az oda adja az ő magzatát a Moloknak, és azt meg nem öli:


Továbbá tilos az Atya parancsolatai alapján más férfi menyasszonyával vagy feleségével hálni és teherbe ejteni sőt halálos főbűn! Akkor az Atya megtermékenyití József feleségét az Ő fiával megrontva az Ő parancsolatait , akiről soha egy szót sem ejt az egész torában sőt az egész tanakhban(ószövetség) hogy neki van egy fia ?



Pogány világi keresztény elhitető filozófia ami távol tart a Teremtőd megkeresésértől és mwgismerésétől!

2022. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

Kedves Blackice75!


Ne haragudj, hogy egy kérdéssel kezdek de Te egykor nem Yahuah útját jártad?


Mellesleg az Ószövetségben/Tanakhban/héber Bibliában is van utalás Jézusra és a Szentlélekre pl. Mikor a teremtésnél többes számban beszél.

2022. júl. 10. 11:22
 33/54 A kérdező kommentje:
Többes számban beszél magáról Isten. Csak, hogy pontos legyek.
2022. júl. 10. 11:22
 34/54 Blackice75 ***** válasza:

Persze benne voltam abban a gyülekezetben, de a helyzet hogy felismertem azt, hogy nem áll összefüggésben az ò tanításuk sem az Atya YAHUAH szavával!


Mutasd meg nekem azokat az igéket kedves barátom Mózes bármelyik könyvében az 5- ből ahol arra van utalás hogy Elohim nem egy hanem több van! És szintén mutasd meg nekem kérlek az Atya tanításából ahol konkrétan elmondja hogy neki van egy fia akit majd elküld megváltóként!


Mert ha létezett neki egy fia a kezdetektől aki annyira fontos lesz majd az idők végén, hogy, hogy erről nem tudott semmit sem Ábrahám, sem Mózes? Nekik ezt miért nem mondta el ?

Nem a tanakh-ból sem más könyvekből, hanem Mózes 5 könyvéből mutass konkrét igéket amik ezeket igazolják abszolút érthetően, nem pedig hogy izé szerintem ez azt jelenti vagy én úgy gondolom meg ilyenek. :)

Várom válaszodat :)

2022. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

Tehát jól értem, hogy te csak a Tórát fogadod el, mint Isten szavát?


Egyébként itt van:


Ezután ezt mondta Isten: »Alkossunk embert, aki hasonlít ránk, és olyan, mint mi. Uralkodjon a tenger halain, az ég repdeső teremtményein, a háziállatokon, az egész földön, és minden földön csúszó-mászó állaton«” 1Mózes 1:26

2022. júl. 10. 12:30
 36/54 A kérdező kommentje:
A keresztények azzal magyarázzák ezt a többes számban beszélést Isten részéről, hogy ez a Szentháromságra utal
2022. júl. 10. 12:32
 37/54 Blackice75 ***** válasza:

Pontosan ahogy írtad kedves barátom "azzal magyarázzák" vagyis úgy gondolják, vagyis emberi gondolat, keresztény filozófia


Ebben nincs semmi szentháromságra való utalás, ezt oda gondolták!



"Tehát jól értem, hogy te csak a Tórát fogadod el, mint Isten szavát?"


A Tora ahz Ő parancsolatai ami által él az ember ha azt cselekszi, vagyis az életvitelét az Atya parancsolatai határozzák meg. Ezt nem én találom ki, ezt a Teremtönk mondja sokszor is. Figyelmeztet erre minket, csak ki vagyunk olyan balgák, hogy mindenre figyelünk, minden ostobaságot cselekszünk mindent elhiszünk csak azt nem amit Ő megadott a parancsolataiban, sőt minden világi bűnös ostoba cselekedetünket kimagyarázzuk azzal hogy az Atya szava szerint élünk!


3Móz 18:5 Tartsátok meg azért az én rendeleteimet és az én végzéseimet, amelyeket ha megcselekszik az ember, él azok által. Én vagyok az Úr.


De ha te kedves barátom , esetleg ugy gondolod, hogy az Atya szavát parancsolatait megkerülve létezik más is ami által elnyerjük Atyánktól az örök életet, és azt au Atya Yahuah elfogadja, és ezt bizonyítani tudod az Ő tanításaiból, akkor én ehhez kívánok sok szerencsét kedves felebarátom :)


Én azt mondom minden olyan tanítás hiteltelen a bibliából is ami eltér az Atya parancsolataitól, vagy azt tanítsa, hogy az Atya parancsolatai már nincsenek érvényben , meg törölve lettek meg stb.. az már régen rossz, és a világ zöme ebben a hitben van felnevelve generációról generációra.


Miden apokrif irat tartalmaz igazságot,de nem csak azt, így az Atyánk szavának határain túl merészkedni már veszélyes azoknak akik már megtértek úgymond.


"Alkossunk embert, aki hasonlít ránk, és olyan, mint mi."

Az Atya előbb a mennyek országát teremtette meg annak összes seregével, értsd angyalokkal, főangyalokkal és egyebekkel, akik neki szolgálnak , és nekik mondta ezt,ami abban az igében elhangzik.


Hós 13:4 Pedig én vagyok az Úr, a te Istened Egyiptom földétől fogva. Nem ismerhetsz más Istent kívülem, és rajtam kívül nincs [más] szabadító!


Akkor hogy is van ez a Jézus krisztus dolog?


5Móz 4:30 Mikor nyomorúságban leéndesz, és utolérnek téged mindezek az utolsó időkben, és megtérsz az Úrhoz, a te Istenedhez, és hallgatsz az ő szavára:


Mit mond 5Móz 4:30-ban? - hogy az utolsó időkben is hozzá kell megtérni, egyszerűen úgy hogy hallgatsz az Ő szavára(Tora), nem beszél semmilyen elküldtem fiamról és tőle különálló karakterről mint megmentő, sőt kijelenti hogy nincs rajta kívűl más szabadító: Hós 13:4


5Móz 4:31 (Mert irgalmas Isten az Úr, a te Istened), nem hagy el téged, sem el nem veszít, sem el nem felejtkezik a te atyáidnak szövetségéről, amely felől megesküdt nekik.


Az Ábrahámmal kötött örök szövetségről van szó a fenti igében, ami még az idők végén is érvényben van, tehát nincs úgynevezett új szövetség amiben eltörlik az Ő parancsolatait amik az örök életre visznek,ha cselekedjük azokat!


HalleluYah

2022. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 Blackice75 ***** válasza:
A szentháromság nincs benne a Torában sem a tanakhban(ótestamentum), sőt nincs benne az egész bibliában, mert az egy világi teológiai fogalom, vagyis pogány filozófia!
2022. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

Hát megmondom őszintén nem nagyon értelek akkor miben különbözik annyira a hited a Yahuah útját követőéknél de legyen hited szerint.

Egyébként miből gondolod, hogy a Tóra Isten szava?


Ami engem illet agnosztikzs vagyok úgyhogy kimaradok ebből a Biblia értelmezősdiből.

2022. júl. 10. 14:23
 40/54 A kérdező kommentje:
Agnosztikus
2022. júl. 10. 14:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!