Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten minden6ó akkor mi...

Ha Isten minden6ó akkor mi szükség van az angyalokra?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Hogy tudjon kiken basáskodni.
2022. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Az iszlám vallásban, a Korán szerint az angyalok Isten teremtményei, akiket azért hozott létre, hogy az üzeneteit az emberiség felé közvetítsék, mint egy "csatorna".

Mivel a próféták is szintén Isten üzenetét közvetítették, jogos lenne a következtetés, hogy akkor egy próféta angyal-e vagy fordítva. Viszont az angyaloknak nincsen tudatuk, saját gondolatuk, mint egy embernek, tehát prófétáknak.

2022. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Van egy barátom, aki bár keresztény, eléggé ki van téve a spiritualitás világának, részletekben emlékszik korábbi életeire, látható fényként mutatja a szeme az emberek auráját, sokszor a gondolataikat, néha szellemeket, néha egyéb lényeket.

Őt néha érik támadások, leginkább éjjel, néha durván ....ő ilyenkor Mindig angyalt hív segítségül, általában Mihályt, és mindig érkezik is a segítség.

Szóval azt mondanám az angyalok az ember védelmére, az embert segíteni lettek létrehozva, legalábbis részben ezért.

2022. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Istennek igazából semmire se lenne szüksége, emberekre se, mert önmagában, a Szentháromságban teljes és tökéletes közösséget alkot. Én úgy képzelem el, hogy ezt a szeretetközösséget akarta megosztani.
2022. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az angyalok gyakran Isten szószólói, követei voltak. A Bibliában sokszor olvashatunk arról, hogy Isten csodáit hajtották végre. Isten például az egyiküket Ábrahámhoz küldte, hogy áldja meg, és akadályozza meg, hogy feláldozza a fiát, Izsákot
2022. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy nagy vállalat igazgatójának is van mondjuk titkárja pedig maga is meg tudná csinálni amit a titkár
2022. jún. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekességképpen - gondoltam, ideírom, hogy az angyalok nem csak jók lehetnek (2Péter 2:4), és nem is halhatatlanok (Júdás 6).
2022. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Teremtönknek nincs szüksége angyalokra. Hanem a szeretetette indította arra, hogy megossza a lét örömét. Es ezért teremtette angyalokat, embereket.


7-es ha egy angyal nem imádja teremtőt kvázi gonoszá válik onnantól nem angyalnak hívják hanem démonak.

2022. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as válaszadó, igen, igazad van, csak ezt így nem fejtettem ki. Mennyire elgondolkodtató, hogy az angyalok, bár sosem kételkedtek Isten létezésében, mégis elfordultak tőle.
2022. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 ez szerintem nem helyes, nem elfordultak, csupán alternatív utat kínáltak, ami mellesleg szerintem helytelen út, de út.
2022. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!