Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb vallásgyűlölő sok...

A legtöbb vallásgyűlölő sok esetben miért nem a vallások valódi tanításait gyűlölik, hanem a saját elképzelésüket, ami gyakran műveletlenségből fakad?

Figyelt kérdés

Erdélyi Ágoston például egyértelműen nem ismeri a vallások valódi tanítását. A saját nézeteivel egyező nézetűektől összeszedett ezt-azt, aztán kialakított egy alapot nélkülöző képet a fejében a vallásokról, illetve a világ ezzel kapcsolatos részeiről, és ezt gyűlöli. Ennek semmi köze a vallás valódiságához. Olyasmi, mint a politikai kampány. A felek célja a hamis kép kialakítása a másikról. Az oldalon is láttam néhány hasonló embert. Lófüttyöt sem tud a vallásokról, a teológiáról, a filozófiáról, valamint más tudományok ezzel kapcsolatos részeiről, kialakított egy képet magának, aztán ezt gyűlöli minden erejével. A kemény mag annyira gyűlöl, hogy már akkor is "valláskárosult, idióta, hülye" vagy, ha egyáltalán felveted, hogy meg kellene szentségteleníteni magát, és mondjuk olvasnia kellene a témában, mondjuk arról, amit olyan hevesen gyűlöl.


Miért jó ez nekik?



2022. jún. 9. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%
nem ismerem azt az emert akit emlitettel, de biztos hogy a gyulolet szot akartad itt hasznalni? az egyet nem ertesnek nem szinonimaja a gyulolet. ezt a vallasosok gyakran elfeletik
2022. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Vagy az ilyenek azt gyülölik, hogy a vallásosak gyülölködnek a más vallásuakra meg a vallástalanokra!!! Ezt is vedd számitásba!
2022. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Ez ugyanúgy igaz a keresztényekre is, ha más vallásokról van szó, különösen az iszlámról. A keresztényeknek van egy kép a fejükben az iszlámról ami 99%-ban hamis és ennek a nagy rész keresztények által terjesztett hazugság és ezt tekintik az igazi iszlám vallásnak aztán gyűlölik, pedig valójában semmi köze az iszlámhoz.
2022. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%

Erdélyi Ágoston szó szerint olvasott fel a Bibliából, és elemezte a történeteket, elég jó meglátásai vannak.


A vallást én sem szeretem, pedig én még erős keresztény is voltam. Nagyon rossz véleménnyel vagyok most már a vallásról, főleg a kereszténységről, de már időpocsékolás tartom a valláskritikát, ezért egyre jobban hanyagolom a témát.

2022. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Mert ilyen az emberi természet. És ez nem csak a vallásokkal van így.
2022. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

A 2-es az élő példa rá, hogy van egy kép a fejében.


A kereszténységgel eleve teljesen ellentétes a gyűlölet. Lehet, hogy neked az egyetlen "hiteles" képed a templom hátuljában pletykálkodó vénasszonyklub, akik aztán gyűlölnek mindenkit, mert a fiatalok szemtelenek, a többi idős meg unszimpatikus, a középkorúak meg lusták, közben meg mennek nagyon lelkesen áldozni, de attól még nem ennek kellene mérvadónak lenni.


Szóval kimondhatjuk ez megint egy tájékozatlanságból fakadó, ebből fakadóan helytelen érv volt.


Olvastad mondjuk Szent Ágoston, Órigenész, Szent Tamás stb. műveit? Ha nem, hogy lehetne helyen a kereszténységről a kijelentésed? Hogy lehetne helyes, ha egyébként nem olvastál keresztény teológiát, valamint filozófiát, amit segítene megismerni a kereszténységet?

2022. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%

6. vagyok.

Egyébként szerintem azért, mert kényelmesebb kialakítani egy téves, de ugyanakkor az adott hitet lejárató képet és azt "kritizálni", mint a vallásnak valóbban utána nézni, tanulni róla stb.


Utóbbihoz tanulás szükséges, előbbihez bőven elég az internet, meg a velünk hasonlóan gondolkodók véleménye.

2022. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

#3.

Mert aki kereszténynek mondja magát, az feltétlenül az is. Én meg, ha űrkutatónak mondom magam, akkor az is vagyok. Ki tagadja meg tőlem a jogot ehhez?


Az iszlám a kereszténységhez sok téren közel áll. Nem véletlenül nevezik a judaizmust, a kereszténységet és az iszlámot ábrahámi vallásoknak.


Ezen emberek szemével, ha én elmegyek kirabolni egy bankot, kirobbantok egy háborút és végigcsalom a város összes lányát, de azt mondom rá, hogy keresztény vagyok, akkor tulajdonképpen az is vagyok, sőt a tetteim is azok lesznek. Nem érdekli, hogy a kereszténység tanítása a tetteimmel gyökeresen ellentétes. Ha azt mondom rá, hogy keresztény, akkor az az is.


Ha én a kereszténység nevében gyűlölködök (ami alapvető önellentmondás) az iszlám felé, akkor tulajdonképpen az keresztényi tett.


A keresztény a görög "Christos követőjéből" ered. Miféle követője Jézusnak az, aki mindig ellentétes dolgokat csinál Jézus tanításaival?


Nevetséges és baromság.


A hívő embert nem az "ékes szavaiból" lehet felismerni, hanem a tetteiből. De az "ékes szavak" sem feltétlenül keresztényiek. Ha én ráírom a 100 HUF-os, fehér pólóra, hogy Gucci, akkor az is lesz??


És most lehet, hogy sokan kikérik maguknak a stílust, illetve lehet, hogy eléggé cinikus stílusban fogalmaztam, de feltétlenül szükséges volt, mert elég sok badarsággal találkoztam már ezen az oldalon az emberek fejében.

2022. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

#4.

Nagy Gergely volt, hogy mondatonként javította ki. Mégiscsak hitelesebb az objektív tényeket egy olyan szájából hallani, aki ezt tanulta...


Igen, valóbban olvasott fel szentiratokból, más kérdés, hogy mindig szándékosan, vagy éppen nem szándékosan, tudatlanság miatt elferdítette. Az meg szintén más kérdés, hogy nem szokás semelyik műből kisebb részeket idézni, akár a Biblia kapcsán verseket, sőt még fejezeteket sem, mivel a környezet nem mindegy.

2022. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

#9


Volt ahol kijavította, de azért az túlzás, hogy mondatonként. Másrészt Nagy Gergely sem tudott igazolni semmit. Az ő érvei is cáfolhatóak. A kereszténység igazsága mellett konkrétan egyetlen érvet sem lehet felhozni.


Azt viszont tudjuk, hogy a kereszténység miért lett sikeres. Bart Ehrman egy egész könyvet írt erről (A kereszténység diadala). De attól, hogy egy vallás sikeres, még nem lesz igaza.

2022. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!