Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb vallásgyűlölő sok...

A legtöbb vallásgyűlölő sok esetben miért nem a vallások valódi tanításait gyűlölik, hanem a saját elképzelésüket, ami gyakran műveletlenségből fakad?

Figyelt kérdés

Erdélyi Ágoston például egyértelműen nem ismeri a vallások valódi tanítását. A saját nézeteivel egyező nézetűektől összeszedett ezt-azt, aztán kialakított egy alapot nélkülöző képet a fejében a vallásokról, illetve a világ ezzel kapcsolatos részeiről, és ezt gyűlöli. Ennek semmi köze a vallás valódiságához. Olyasmi, mint a politikai kampány. A felek célja a hamis kép kialakítása a másikról. Az oldalon is láttam néhány hasonló embert. Lófüttyöt sem tud a vallásokról, a teológiáról, a filozófiáról, valamint más tudományok ezzel kapcsolatos részeiről, kialakított egy képet magának, aztán ezt gyűlöli minden erejével. A kemény mag annyira gyűlöl, hogy már akkor is "valláskárosult, idióta, hülye" vagy, ha egyáltalán felveted, hogy meg kellene szentségteleníteni magát, és mondjuk olvasnia kellene a témában, mondjuk arról, amit olyan hevesen gyűlöl.


Miért jó ez nekik?



2022. jún. 9. 14:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%

#20.

Pont, hogy nem belül zajlik. Ezeknek az embereknek nincs hitük, így nem is lehet belülről.


Másrészről nem minden arany, ami fénylik. Nem mindenki az, aminek mondja magát. Nem lehet kereszténynek nevezni valaki olyat, aki nem Krisztust követi.


Az említett kettő személy pedig nem igazán értékelhető számomra, részben a már leírt okok miatt.

2022. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
a szcientologia nem tartja magat keresztenynek, ezt honnan vette?? semmi kozuk semmilyen mainstream vallashoz
2022. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
32%

#22.

Bár tényleg nem tartja magát közvetlenül kereszténynek, de ennek ellenére is sok részét ennek a "vallásnak" az alapító a kereszténységből (például Assisi Szent Ferenc gondolataiból, Jézus, valamint Keresztelő János tanításaiból), a buddhizmusból, a hinduizmusból, enyhén a kabbalából, valamint a szúfizmusból merítette. A szcientológusok a mai napig hivatkoznak Jézusra, Buddhára stb.

2022. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

#21


Belül zajlik, mivel az illetők bent vannak a kereszténységben. De amúgy nem csak a képmutató hívekkel van a baj, Turi Tamás sem róluk beszélt.


Ezen kívül számomra a keresztény teológiában/Bibliában is van olyan, ami számomra teljesen elfogadhatatlan. Tehát több ok miatt is vetem el ezt a vallást.


"Az említett kettő személy pedig nem igazán értékelhető számomra, részben a már leírt okok miatt."


Természetesen jogod van úgy gondolkodni.


Amúgy én nem vagyok vallásgyűlölő. Voltam az, de rájöttem, hogy a gyűlölet nem vezet sehova. Szóval agnosztikusnak tartom magam. Ettől függetlenül fenntartom a véleményemet, hogy a kereszténységgel nagyon nem értek egyet.

2022. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
47%

#24.

Persze, jogod van így meghatározni magad, viszont, ha agnosztikus vagy, akkor semelyik istenképet nem vetheted el, mivel az agnoszticizmus a tudás meg nem létére alapszik. Vagyis nem tudhatjuk, hogy van-e istenség, és hogy milyen az, ha van, ebből kifolyólag egyetlen dolgot tud, hogy valójában nem tud, hiszen az ember kevés ehhez.

2022. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

#25


Az én agnoszticizmusom inkább a végső kérdést illetve létezik (van-e teremtője a világnak?), az istenképekről határozattabb elképzelésem van.


Egyébként érdekes, hogy Richard Dawkins az Isteni téveszme című könyvében kb. úgy fogalmaz, hogy "Miért szinte bizonyos, hogy Isten nem létezik?" Dawkins-nak a "szinte" szócska beszúrása a szövegbe elárulja, hogy 100%-ban ő sem tudja az igazságot.

2022. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!