Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok errol a teoriarol?

Mit gondoltok errol a teoriarol?

Figyelt kérdés
Ezt igazabol meg csak nem reg "taltam ki" (vagy nem tudom lehet, hogy mar valaki gondolt erre elottem) szoval nem tudom, hogy ez mennyire lesz fura, de ez lenne roviden: Ha isten "letezett" a dolgok letezese elott, akkor o nem letezhet. Persze, ez nem hangzik tul vallasosan igy onmagaban, de ha megis hiszunk a "letezeseben" (most fuggetlenul akarmilyen vallastol) akkor nem leteznie kell, hanem lennie, ez pedig csak ugy lehetseges, ha nem ugy letezik mint egy kulon dolog, hanem egyszeruen csak mindenben ott van (valahogy onmagaban is). Talan ezert van tobb formaja, mert ugy mint egy dolog keptelenseg leteznie. Mit gondoltok errol?

2022. jún. 9. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Ez már sokaknak eszébe jutott, és szerintem érdekes, és még logikus is. "A teremés értelme, hogy a Teremtő megtapasztalja önmagát."


Ha "eredeti" formájában a Teremtő egyedüli, végtelen és szellemi entitás, akkor az anyagi teremtés számára ugyan egyfajta torzulás, de lehetővé teszi az önmegismerést az érzékelés, a gondolatok, az érzések, tapasztalatok stb. által.

2022. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Nézz utána a neoplatonizmusnak, és a neoplatonikus kereszténységnek, szerintem tetszeni fog, nagyon hasonló dolgokat állítanak.
2022. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia

a panteizmus is hasonlo, az abban valo hit, hogy isten maga az univerzum, es nem letezik kulonalloan

a keresztenysegnek is vannak agai, ahol azt mondjak, hogy isten nem kulonallo "dolog" vagy szemely vagy leny, nemcsak a letezteto, hanem a letezes maga

2022. jún. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így nem zárná ki azt hogy Jézus Isten fia és úgy egyéb Isteni cselekedeteket?


Legalábbis nekem a leírt gondolat arra hasonlít mintha fognánk az ateista elgondolást és amit ők fizikának és hasonlóknak neveznek azt át keresztelnénk Istenre.


De lehet félre értettem kicsit vagy csak nem ismerem elégé ezt az elgondolást.

2022. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!