Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más keresztény is érzett már...

Más keresztény is érzett már így mint én? Melyik részt ajánlanátok a Bibliából elolvasásra hogy kicsit megnyugodjak ?

Figyelt kérdés

A kereszténység a szeretetről szól.

Én ebben is járok egy ideje.Vannak hétköznapok amikor megértéssel és sajnálattal tudok fordulni olyan emberekhez akik engem bántanak..talán nekik is van valami sérelmük,vagy valami feldolgozatlan gubanc ki tudja?Fogalmazzunk úgy hogy VÉGLEGESEN (igen,ez a legjobb szó rá) tehát véglegesen nem tudok egyetérteni az emberi gonoszsággal.Szellemben kinőttem ezt a világot. Ha világot egy ruhához tudnám hasonlítani amit fel kell húzni már akkor szét szakadna rajtam amikor még csak a fejemet húztam volna bele.

Nem tudok minden nap szeretni mindenkit.Undort érzek az után a rend után h csak akkor vagy valaki ha vannak vagYontárgyait, titulusod,iskoláid.Aki pedig nem illik a sorba azt megalázzák mert az a fontos amit a két kezed közt markolsz nem az aki belül vagy.Hogy mennyire vagy gerinces senkit nem érdekel mert a lélek nem létezik.Mire jó ez hogy szórakozunk az emberek testi adottságain,próbáljuk velük elhitetni hogy betegek ha nem tetszik a véleményük vagy amit mondanak.Azt ne mondja nekem senki hogy Isten a feltétel nélküli üdvös szeretetet érzi azok utàn aki a benne hívőket bántja….Ha anya lennék és a gyerekemet bántanà valaki biztos nem ölelném meg az illetőt.Ez ilyen egyszerű.



2022. jún. 11. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kifejezetten vallásos, de tény, hogy vannak olyan dolgok a kereszténységben (is), amik kifejezetten jót tesznek az ember mentális egészségének, már ha megfelelő módon kezeljük őket. Viszont óvatosnak kell lenni ezekkel a nagyon megrögzött keresztény tanításokkal, mert könnyen átfordulhatnak káros irányba.


Először is tedd helyre magadban a fogalmakat, mert úgy látom, eléggé összemosod őket. Megbocsátani valakinek azt, hogy elkövetett valamit ellened, teljesen más dolog, mint szeretni az illetőt. Attól, hogy megbocsátasz valakinek, nem kell, hogy szeresd is őt. Az pedig teljesen irreális elvárás lenne önmagaddal szemben az, hogy mindenkit szeretned kell. A szeretetet nem lehet kierőszakolni magadból, nem tudja az ember irányítani, hogy kit szeret és kit nem. A megbocsátás, elfogadás és elengedés viszont olyan dolgok, amiket tudatosan el lehet érni a megfelelő technikákkal (ez lehet pl. imádkozás, meditálás, mindfullness vagy bármi, attól függően, miben hiszel), és ezzel nem a másik embernek vagy valamilyen természetfeletti hatalomnak, hanem saját magadnak teszel jót, mert ezek nagyon fontos lépések a traumák feldolgozásában.


Viszont az érzéseink megélése szintén nagyon fontos dolog. Ha valaki azt tanítja neked, hogy haragudni, dühösnek lenni bűn, és arra biztat, hogy ezeket az érzéseket ne éld meg, hanem fojtsd el magadban, az téved. Nem bűn haragudni arra, aki ártott neked, hanem teljesen természetes biológiai folyamat. Ha keresztény szempontból szeretnél erre bizonyítékot, akkor jusson eszedbe, hogy még Jézussal is, aki a keresztény hit szerint ugyebár bűn nélkül született és élte le az életét, előfordult, hogy dühbe gurult. A harag nem hogy gátolja, hanem kifejezetten segíti, hogy idővel eljuss a megbocsátásig és az elengedésig. Nem attól leszel rossz ember, ha szabadon megéled a negatív érzéseidet, hanem ha értelmetlenül és szánt szándékkal ártasz másoknak.

2022. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:

Szia

Mint leírtad, nem is olyan egyszerű...

Részben értek veled egyet. Miért? Mert olyan gazdag, sikeres ember mint Salamon azóta sem élt a földön, és figyeld meg mit írt az életéről, és hasonlítsd össze azzal, amit te jelenleg érzel.

"Elhatároztam, hogy kipróbálom, milyen, ha az ember sok bort iszik, persze úgy, hogy közben bölcs maradok. Még bolondságra is adtam a fejem, hogy lássam, mit a legjobb tennie az ég alatt az embernek életének néhány napján. Nagy munkákba fogtam: Házakat építettem és szőlőket ültettem magamnak. Kerteket és ligeteket alakítottam ki magamnak, és mindenféle gyümölcsfát ültettem beléjük. Készítettem magamnak tavakat, hogy öntözzem velük a ligetet, melyben virágzó fák nőnek. Lettek szolgáim és szolgálólányaim. Olyan szolgáim is vannak, akik nálam születtek. Ezenkívül sok állatom is lett, marháim és juhaim, több, mint bármelyik elődömnek Jeruzsálemben. Gyűjtöttem ezüstöt és aranyat is magamnak, királyok és tartományok kincseit. Lettek férfi és női énekeseim, valamint megnyertem magamnak azt is, ami nagy örömet ad az embereknek: egy asszonyt, sőt, sok asszonyt. Naggyá lettem, és felülmúltam mindenkit, aki előttem volt Jeruzsálemben. Eközben bölcs maradtam.

Semmit sem tagadtam meg magamtól, amire vágytam. Nem tagadtam meg magamtól semmilyen élvezetet sem, ugyanis a szívemet öröm töltötte el azért, mert keményen dolgoztam, és ez volt a jutalma a kemény munkámnak. De amikor azon gondolkodtam, hogy mi mindent vittem véghez, és hogy milyen keményen dolgoztam azon, hogy megvalósítsam mindezt, azt láttam, hogy minden hiábavalóság és szélkergetés. Semminek sincs igazán haszna a nap alatt. Prédikátor 1:3-11

De érdemes az 1-es fejezetet is elolvasni.

Szóval nem vagy egyedül az érzéseiddel.....

De hogy legyen számodra vigasztaló is, Zsoltárok 94:19

"Amikor eluralkodtak rajtam aggodalmaim, te megvigasztaltál és megnyugtattál engem."

Példabeszédek 3:5, 6

"Bízzál Jehovában+ teljes szívedből, és ne a saját értelmedre támaszkodj!

Bármihez fogsz is, vedd figyelembe őt, és akkor egyengetni fogja az utadat."

Ézsaiás 41:10

„Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel”

2022. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van az 1-nek. (Foleg a 2. mondataban.)

Az embertarsaid szeretete es a megbocsatas nem azt jelenti, hogy a koznapi ertelemben szeretned kell, hanem hogy lehetoseg szerint nem akarsz nekik szandekosan szenvedest okozni. Nem jelenti azt, hogy el kell fogadnod, egyet kell ertened azzal, amit csinalnak.


Minden kereszteny szembenez idonkent azzal, hogy nem tud megbocsatani valaki(k)nek. Termeszetes emberi reakcio - a megbocsatashoz ido kell. Ne felj, Isten tudja, hogy miert nem megy. Kerj Istentol bocsanatot amiatt, hogy nem tudsz megbocsatni, bizd ra a dolgot, es ha itt lesz az ideje, eljutsz majd oda.


Probalom elkepzelni, milyen lelkiallapotban vagy - ugy altalaban zavarnak mostanaban a dolgok, az emberek, a sok veszekedes, parttalan vita, taborokra szakadas, vak vadaskodas, es nagyon osszegyult? Vagy tortent valami konkretan, megbantott valaki?

"Azt ne mondja nekem senki hogy Isten a feltétel nélküli üdvös szeretetet érzi azok utàn aki a benne hívőket bántja…."

Ez megint nehez helyzet. Mind ateltuk mar szerintem, nagyon fel tud menni az emberben a pumpa az igazsagtalansag es a felreertesek miatt. Azt hallottam valakitol, hogy a "banto ateistakat" is Isten teremtette, sajat kepmasara, ezert ovatosan banjunk az elitelesukkel. Konnyu mondani, tudom... En sem tudok erre gondolni, ha eppen valaki felrantja az agyam. Raadasul az ilyen ateistak vissza is elnek azzal, hogy allitolag mi nem haragudhatunk rajuk. Ha lehetoseged van ra, lepj ki ezekbol a helyzetekbol. Ha a neten volt, ne menj olyan oldalakra. Ha a valo eletben, probald elkerulni a temat, vagy mondd azt, hogy nem akarsz rola beszelni.


A Bibliabol olvasni a Zsoltarokat ajanlom. Vannak hires "duhongo" zsoltarok, amik bemutatjak, mennyire nem baj duhosnek lenni - amig nem okozol tettekkel erdemben kart. Pl. a 12. vagy akar a 109. Duhongj Istennek is batran.

Arra, hogy egy kicsit megnyugodj: 4. zsoltar.


"Ha felindultok is, ne vétkezzetek! Gondolkozzatok el fekvőhelyeteken, és csillapodjatok le!

Nagyobb örömöt adsz szívembe azokénál, akiknek bőven van búzájuk és boruk.

Békében fekszem le, és el is alszom, mert csak te adod meg, URam, hogy biztonságban élhessek!"


vagy a katolikus forditas:

"Nyugovóra térvén teremtsetek csendet és elmélkedjetek!

Te örömmel töltöd el szívemet, sokkal inkább, mintha bor és búza bőségben volna.

Lefekszem hát és békében alszom, hiszen te biztonságot adsz nekem, Uram!"


Tehat ahogy az 1-es is irja: elmelkedj, imadkozz, relaxalj este, probalj lecsillapodni. Adj magadnak idot es minden rendben lesz! Elmulik ez a rossz idoszak.

2022. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt amit ideirtál úgy lehet egy szóval összefoglalni, hogy kiégés.

Ilyenkor amennyire lehet csökkenteni kell a világgal való kontaktot és Jézushoz kell menni. Ő hivja ilyenkor a megfáradtakat, hogy megnyugossza és tanitsa őket.

Mindenki érez ilyen-olyan nyomásokat. Ez a világ állandóan újratermeli ezeket. Mindenki megfárad néha. "Boldogoknak mondjuk a tűrni tudókat..."

2022. jún. 12. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen a keresztény szeretet nem a dédelgetett szeretetet jelenti hanem kizárólag azt ami jót tesz felebarátodnak és vele jó útra kerül.


Ez óriási különbség. Figyeld Jézust. Az volt a célja hogy Ustrn háza körül megörzösjön az istrn tistrlet, de kurátor lepték el.


Ha dédelgetett szeretetteljes szóval egyesével beszélt volna velük, semmilyen eredmény nem lett volna. Így felborogatta az asztalokat elkergette Isten nevében a kufárokat. És ez is szeretet, mert a kufárok rájöttek nem lehet Isten templomát elleni ott, ahol Idten imádatnak kellene folyni hamis kereskedési megtölteni.


Ez a fajta szeretet a gyümölcséröl ismerkedik meg, igen, aminek jó a hatása az a keresztényi szeretet, és ami nem hoz eredményt az nem jó keresztényi szeretet.

2022. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem vagyok keresztény, de szerintem nem is kell mindenkit teljes szívedből szeretned.

Sajnos vannak gonosz,személyiségzavaros emberek, akik beléd rúgnak bármit is teszel, ezzel együtt kell élni és nem kell rájuk energiát szentelni. Azt hiszem, van valami olyasmi rész, ige a Bibliában hogy “Ne szórd a disznók elé a gyöngyeidet.”

Tartogasd a legforróbb szereteted azoknak, akik megérdemlik


A szeretetnek több szintje van. Gondolj a gonosz emberekre úgy, mint pl. egy ragadozó állatra. A komodói varánuszgyík pl. veszélyes az emberekre, de ezért nem utáljuk, mert ő ilyen. Ki kell találni a védekezési módot ellenük.

De lehet szeretni is ezt az állatot, de nem úgy, mint pl. szülőd, szerelmed, hanem egész távolról csodálva a szépségét és tisztelve a lényét. Biztonságos kerítés mögül szemlélve, és nem mászunk be hozzá hogy megcirógassuk, hátha a mindent elárasztó krisztusi szeretetemmel kiskutyává sikerül változtatni. Nem, mert csak felzabál.


Na kb így állj a gonosz emberekhez.

2022. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!