Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mi okból vagytok...

Keresztények! Mi okból vagytok keresztények?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Mert a szüleim azt mondták.
2022. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Katolikusnak lettem keresztelve, tehát ezt a vallást ismerem (sokkal jobban, mint a többit). Nincs benne semmi olyan, amit ne tudnék elfogadni, vagy amivel azonosulni nehézséget okozna számomra.
2022. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Mert megkereszteltek de én inkább gnosztikus vagyok.
2022. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyes vagyok miért lettem lepontozva?
2022. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Olvastam, kerestem szellemi téren, és a keresés eredményeként a kereszténység mellett raktam le a voksom.


Ami miatt hiteles számomra Jézus:

- kiemelkedő szellemiség és élet

- csodák, feltámadás

- ószövetségi próféciák beteljesedése


ezek így együtt elegendőek annak alátámasztására, hogy Istentől jött, Isten Fia.

Próféciákkal kapcsolatos könyv Dér Katalin Próféciák a Messiásról

Egy másik bevezető könyv: John Maisel: Isten-e Jézus?


Egyetértek Nyikolaj Bergyajev alábbi gondolatával:

„Ha nincsen Isten, vagyis ha nem létezik szabadság, az örök és igazi élet fensőbb szférája, ha nincs menekvés a világ szükségszerűségétől, akkor nincs miért becsülni a világot és benne a mulandó életet.”

2022. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

5 vagyok, folytatva, a keleti gondolkodás és a kereszténység közötti fontos különbség, hogy előbbiben Isten nem személy, hanem maga a világtudat, a világ minden részecskéjében ott van (panteizmus). Míg a kereszténységben a teremtésétől független akarattal és cselekvőképességgel rendelkezik, egy Személy, sőt felvehető Vele a kapcsolat, Jézus tanítása szerint. A kereszténység Istene gondviselő Isten, akivel már ebben az életedben kapcsolatod lehet.

A keleti gondolkodás lelki gyakorlata pedig a meditáció, mantrázás, gondolatok kiüresítése, ebben a módosult tudatállapotban eljuthatsz annak az érzékelésére, hogy "minden egy", azaz a panteista világképhez. De Jézus semmi ilyesmiről nem tanított, tehát akik kontemplatív imáznak (kereszténységben terjed), keleti gyakorlatokat folytatnak (keresztény mázzal leöntve) és a keleti világképhez fognak eljutni. Simán a logikánkat kell használni: Jézus nem tanított ilyesmiről.

2022. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#5-6

,,A keleti gondolkodás lelki gyakorlata pedig a meditáció, mantrázás, gondolatok kiüresítése, ebben a módosult tudatállapotban eljuthatsz annak az érzékelésére, hogy "minden egy", azaz a panteista világképhez. De Jézus semmi ilyesmiről nem tanított, tehát akik kontemplatív imáznak (kereszténységben terjed), keleti gyakorlatokat folytatnak (keresztény mázzal leöntve) és a keleti világképhez fognak eljutni. Simán a logikánkat kell használni: Jézus nem tanított ilyesmiről."


Szerinted gond hogyha valaki a ,,keleti világképhez" jut el? Illetve gond ha valami olyat csinálunk amiről nem tanított Jézus?

2022. jún. 7. 23:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként azok a vallások amikben előfordul a meditáció vagy a mantrázás sok Istenkép lehetséges de a panteista a legkevésbé (bár én egy ilyet se ismerek)
2022. jún. 7. 23:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondhatjuk, hogy annak neveltek, de ez így nem teljesen igaz. Reformátusnak kereszteltek meg, jártam hittanra (de nem konfirmáltam), apámmal jártunk templomba, a katolikus anyám egyáltalán nem gyakorolja a hitét, kivéve a keresztény ünnepekkor, valamiért azokat nagyon komolyan veszi.

Középiskolás koromban agnosztikus lettem. Soha nem voltam materialista, sem ateista, illetve nem olyan értelemben mint amilyenben az ilyen új ateisták annak vallják magukat, csak nem láttam bizonyítékot Isten létezésére, de arra sem, hogy nem létezik, ezért voltam agnosztikus. De akkoriban azt gondoltam, ezt a világot, ahol háborúk vannak, meg éhezés, meg szenvedés, meg természeti katasztrófák, Isten teremtette? Miféle Isten ez?

Csak évekkel később, főiskolás koromban találtam vissza a kereszténységhez, de ez talán erős kifejezés. Valahol a teista és az agnosztikus között helyezkedem el. Hiszek a kereszténység igazságában, de valóságában hinni nehéz a mai materialista világban.

Akár van Isten, akár nincs, a léte nem attól függ, hogy te mit hiszel, vagy hogy én mit mondok. De fülembe elültetett bogártól sosem tudtam megszabadulni, mindig újra előjön a gondolat, hogy az amiben hinni akarok, talán csak mind nonszensz. Talán van Isten, talán nincs Isten, de hiszek benne, hogy nekem úgy kell élnem az életemet, mintha tudnám hogy van. Sőt, erősebb pillanataimban hiszek benne, hogy Kirsztus Urunk valóban feltámadt.

2022. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7 "Szerinted gond hogyha valaki a ,,keleti világképhez" jut el? Illetve gond ha valami olyat csinálunk amiről nem tanított Jézus?"


A kereszténység alaptanítása ugye, hogy "Én vagyok az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához csak általam". Ilyen értelemben, ha valaki keresztény világképről keleti Isten nélküli világképre tér, annak kárát vallhatja. Valahol azt írja Pál, aki túlmegy a Krisztus tanításán, annak egynek sincs Istene.


"Gond ha valami olyat csinálunk amiről em tanított Jézus?"


Trükkös a kérdés, nyilván nem tanított arról, hogy sakkozzunk vagy síeljünk, és ezeket csinálhatjuk attól. De ha az Istennel való kapcsolattartásról van szó, és ahhoz szükséges és hasznos lenne a kontemplatív ima, meditáció, arról tanított volna, hiszen épp azért jött, hogy felfedje, amit tudni kell az Atyáról. Jézus személyes Istenről tanított, amihez semmi köze a panteizmusnak.


Azért is rejt veszélyeket a mantrázás, meditáció, mert idegen entitásokkal való kapcsolatfelvételt eredményezhet.


Manapság az jött divatba, hogy "te is lehetsz Krisztus", tehát, hogy Jézus azért tudott gyógyítani stb. mert mágus volt, és a "Krisztus"-ság az egy tudatállapot, amire más is eljuthat, nem pedig egy személy, a Názáreti. Jézusra hivatkozik pl. José Silva agykontroll megalapítója.


Egy kis háttérolvasmány

Erdélyi Judit Lelki immunológia

[link]

2022. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!