Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ennyire kell a pénz?

Ennyire kell a pénz?

Figyelt kérdés

Hagyták hogy az annyira nem régen felújított Veszprémi Bazilikát kimeszeljék és ezzel tönkre tegyenek rengeteg festményt. A rózsa ablakokról már nem is beszélve.


Nem volt már honnan pénzt lopni? Még az egyház is hagyja hogy tönkre tegyenek egy gyönyörű templomot a pénz miatt.



2022. jún. 11. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami linket küldenél erről mert érdekel
2022. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs link. Jártam ott már régebben is amikor még nem tették tönkre. Aztán nem rég megint vissza mentem és akkor láttam.
2022. jún. 11. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Értelmetlen a kérdésed. Ha valamit fehérre festenek, abból hogy következik, hogy nagyon kell a pénz? Egyáltalán kinek kell, mire kell? A meszelésből lopják a pénzt?

Az pedig szubjektív, hogy kinek mi a szép, neked nem tetszik, másnak lehet igen.


Okos ember pedig véleményt akkor mond, amikor már kész a felújítás, nem pedig közben.

2022. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"A meszelésből lopják a pénzt?"

A meszelés az állítólagos felújításnak a része.


Kezdjük ott hogy nem kéne felújítani egy templomot amit nem olyan régóta újítottak fel. Ez már kapásból gyanús.

Aztán a Veszprém kulturális hülyeség címszóval (nem két filléres beruházás) kiválasztják a legolcsóbb műveletet hogy a értéket képviselő festményeket tönkre tegyék, rózsa ablakokat eltüntessék.


"Az pedig szubjektív, hogy kinek mi a szép, neked nem tetszik, másnak lehet igen."

Nem az a lényeg hogy nekem mi a szép. Az az épület úgy volt értékes ahogyan volt.

A Mona Lisara is mondhatnánk hogy ha átfestjük fehérre akkor valakinek jobban fog tetszeni. De akkor is elpusztítanánk egy értékes képet.

A kommunikált céllal a lehető legellentétesebb és legolcsóbb megoldást választották.


Magyarországon az ilyen fajta lopkodás népszokás már. Az azonban hogy az egyház is ilyen nyíltan csinálja.

Lenne egy két keresetlen szavam a drágalátos püspök úrhoz.

2022. jún. 12. 08:26
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Ok, a Veszprémi Székesegyház átalakítása valóban kimeríti a barbarizmus fogalmát.

De nem gondolom, hogy ez csak a pénz. Inkább a silány "korszellem", no meg hogy odajutottunk, hogy Magyarországon gyakorlatilag már nincs műemlékvédelem.

2022. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Kezdjük ott hogy nem kéne felújítani egy templomot amit nem olyan régóta újítottak fel. Ez már kapásból gyanús."

Kicsit utána olvastam, mielőtt ki tudja milyen szándékból becsapnál másokat. 2005-ben elsősorban a tornyot újították fel, majd az ezt követő években teljes külső felújítást hajtottak végre, például új tetőt kapott.

Tudomásom szerint most ezeket nem nagyon érinti a felújítás.


"hogy a értéket képviselő festményeket tönkre tegyék, rózsa ablakokat eltüntessék"

Attól, hogy a templomban van egy festmény, még nem biztos, hogy értéket képvisel. A rózsaablak sem biztos, hogy képvisel értéket, tucatáru.


"Nem az a lényeg hogy nekem mi a szép. Az az épület úgy volt értékes ahogyan volt."

Ki szerint? Újra az jön elő, hogy szerinted. De ez senkit se érdekel, hidd el nekem. Senki se törődik egy noname fórumozó véleményével, mert a véleményének értéke 0.


"A kommunikált céllal a lehető legellentétesebb és legolcsóbb megoldást választották."

Mivel kivételesen erre van rálátásom, hidd el, nem olcsó megoldások lesznek.


"Magyarországon az ilyen fajta lopkodás népszokás már. Az azonban hogy az egyház is ilyen nyíltan csinálja."

Ez pedig hazug rágalom. Az egyház egy adott munkára kap pénz keretet. Tehát nem pénzt kap, csak egy keretet. Tudom, hogy ezt neked valószínűleg nehéz felfogni, de akkor se kap pénzt konkrétan. Ilyenkor van egy lehívható keret és annyit lehet lehívni egy összeghatárig, amennyi munkát ténylegesen megcsináltak.


"Lenne egy két keresetlen szavam a drágalátos püspök úrhoz."

Miért ki vagy te? Vagy kinek képzeled magad, mi közöd az egészhez egyáltalán? Neked a püspök beleszól, hogy újítod fel a házad, milyen színű lesz a fal, ablak bármi?

2022. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"van egy lehívható keret és annyit lehet lehívni egy összeghatárig, amennyi munkát ténylegesen megcsináltak."


Ez melyik ország?

2022. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

#7

Sose csináltál még nagyobb pályázatot? Gondolod, hogy boldog boldogtalannak odaadja az állam a milliókat, milliárdokat, hogy abból kedve szerint gazdálkodjon?

2022. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
#8 Pont volt alkalmam megvalósításban részt venni elégszer ahhoz, hogy lássam, tipikusan hány százalék a különbség a ténylegesen oda hordott anyag és munkadíj, meg a család körüli vállalkozások által kiszámlázottak közt. Gyakorlatilag közmunkások osztályon aluli anyagokból tákolnak valamit, valaki pénzért megfelelőnek találja, közeli építőcég kiszámlázza a munkát, meg persze beszerzi ugyanazokat az anyagokat jobb minőségben otthonra, a melléképülethez. De azért köszi, hogy tanítani próbálsz, biztos te látod jól.
2022. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!