Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő vagy a világi élet jobb?

A hívő vagy a világi élet jobb?

Figyelt kérdés
Lassan 17 leszek,el kéne dönteni,mi volna jobb,de eddig semmi tapasztalat.Eléggé zárkózott tipus vagyok .Hülyeséget ne írjatok.
2022. jún. 12. 19:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha vissza kellene mennem az Isten nélküli életembe, akkor is csak Jézust keresném.

Szóval nekem az élet Jézus!

Ma is egy nappal közelebb vagyok ahhoz a naphoz, amikor végre megláthatom Őt a Mennyben és átölelhetem!

2022. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Mindkettő tele van szívással. Valójában afelől dönthetsz csak, hogy melyik keresztet választod, amit cipelhetsz az életedben és amire végül felfeszítenek.


Aki azt várja, hogy a világi élet majd sokkal könnyebb lesz a vallásoshoz képest, az csalódni fog. A világi lét nem ment meg a szenvedéstől, csak megpróbálja elfeledtetni, emiatt viszont nehezebb elviselnie. A hívő pedig megpróbál tudatosan szembenézni vele.


Az igazság az, hogy az életben szenvedni fogsz, ezt senki nem kerüli el. Valójában csak abban választhatsz, hogy a szenvedésedhez hogyan viszonyulsz.

2022. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Na... az eddigi válaszok nem voltak túl hasznosak.


Először is: te hívő vagy, vagy sem?

A hívőnek a hívő élet jobb, az ateistának meg a világi.

Ezen belül a hívőnek az a legjobb, ha talál egy olyan közösséget, ahol hozzá hasonló hívők vannak, az ateistának pedig szintén, de a világi közösségek ritkábbak és kevésbé elkötelezettek, ezért egy ateistának önállóbbnak kell lennie, és nagyrészt magának kell felépítenie az életét.

2022. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettőt tapasztaltam. Voltam konzervatív keresztény, és most világi életet élek.


A világi élet sokkal jobb. Végre szabad vagyok, azt csinálok, amit akarok. Nem szól bele senki az életembe, nincs felesleges bűntudatkeltés amiatt, hogy például szexelek a barátnőmmel, vagy nem kell elgondolkodnom azon, hogy ördögi-e a Harry Potter.


Szóval egyértelműen a világi élet, én nagyon élvezem, és nem mennék már vissza a kereszténységbe.

2022. jún. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
hát ha "eddig semmi tapasztalat", akkor még nem "kéne dönteni"
2022. jún. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem olyan hogy az egyik jobb mint a másik mert függ attól is hogy kiről van szó.


Vannak akinek az élete jobb lesz a hittől van akinek rosszabb. Rendszerint azt választják amelyiktől nekik jobb lesz az életük. Vagy legalábbis úgy gondolják hogy jobb lett tőle.

2022. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Most jobban megnézve a kérdés stílusát, már tudom, ki írta ki.


Sajnálom, hogy a többiek nem ismernek fel.


#14 voltam.

2022. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Neked kell el döntened, ahhoz hogy hívő legyél, tényleg kell hinned Istenben! Sok szerencsét, Isten legyen veled!
2022. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!