Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikusok miért...

A római katolikusok miért imádják Máriát (Jézus anyja)?

Figyelt kérdés
Hiszen csak az Urat szabad imádni.

2022. jún. 23. 19:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/212 anonim ***** válasza:
78%

Óh te jó ég, ennyi istentelen, eretnek állítást se láttam még egy hozzászólásban, mint amennyit sikerült leírnod. Neked sürgősen meg kell térned az igaz hit világosságára, mert a sátán útját járod.

Ezen felül láthatóan nőgyűlölő is vagy. Nem csak azért mert láthatóan utálod a Szűzanyát, hanem pl e miatt is:

"És ha megházasodott volna, akkor ugyanúgy járt volna, mint Ádám. Mert Ádámot Éva vitte bűnbe."


Mintha minden gonosznak a forrása a nő lenne. De megsúgom, ha Ádám nem akarja, akkor Éva nem tudta volna bűnbe vinni...

2022. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/212 A kérdező kommentje:
Miből gondolják a katolikusok, hogy a Szent Szellem jegyese Mária?
2022. júl. 6. 12:21
 73/212 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő gyűlölő.
2022. júl. 6. 12:23
 74/212 A kérdező kommentje:
Mi az Istentelen, meg az eretnek? 🤔
2022. júl. 6. 12:24
 75/212 A kérdező kommentje:

A Sátánnak az volt a célja, hogy Jézust bűnbe vigye. Erről írnak az evangéliumok. Nyilván azért mert ha Jézus bűnt követ el akkor Ő is elkárhozik és a Sátán legyőzte volna Istent. Mivel akkor Jézus nem tud feltámadni se...stb.


Nos ha lett volna szexuális orientációja, akkor lett volna az a kísértés aminek nem tud ellent mondani. Illetve a férfinak is van havija, ami bűn. DE Ő 2. ÁDÁM!

2022. júl. 6. 12:32
 76/212 A kérdező kommentje:

71#


Szerinted a kígyó miért az asszonyhoz szólt, és miért nem Ádámhoz? Ha Ádámhoz szólt volna akkor semmit sem ért volna el.

2022. júl. 6. 13:01
 77/212 anonim ***** válasza:
84%

"Nos ha lett volna szexuális orientációja, akkor lett volna az a kísértés aminek nem tud ellent mondani. Illetve a férfinak is van havija, ami bűn. DE Ő 2. ÁDÁM!"

Attól, hogy te a szexuális dolgoknak nem tudsz ellent mondani és parázna vagy, sokan vannak, akik ellent tudnak állni és nem hozzád hasonló parázna eretnekek.


"Miből gondolják a katolikusok, hogy a Szent Szellem jegyese Mária?"

Fogalmam sincs, hogy mi az a szentszellem, de Mária azért a Szentlélek jegyese, mert a Biblia ezt írja:

"A Szentlélek száll rád, és a Magasságbeli ereje megárnyékoz téged; s ezért a Szentet, aki tőled születik"


Érdekes, hogy a Szentírás úgy fogalmaz "tőled születik", egy újabb kifejezés ami cáfolja eretnekséged. Jézus Máriától született, a Szentlélek által fogant.

2022. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/212 A kérdező kommentje:

77# Nem vagyok parázna, se eretnek.

Nincs olyan férfi aki a szexuális kísértésnek tudna ellenállni. De ha ellenállna is, ugyanúgy "vérzik" havonta, mint a nő és az bűn a Tóra szerint. Egyébként, ha nem élt házas életet Mária Józseffel akkor folyamatosan áldoznia kellett a törvény szerint, mivel tisztátalanná vált havonta, ugyanúgy József is. Tehát bűnt követett el, igaz hogy kicsit de bűnt. 3mózes15.



A Szentlelket valaki Szent Szellemnek mondja. Én a szellem kifejezést szeretem használni, mivel szerintem nem lélek, hanem szellem. A Szentlélek sok emberre rászállt, és be is töltötte (próféták, apostolok, királyok, papok, sőt maga Jézusra is rászállt és megnyugodott rajta, miután alámerítette Keresztelő János). Akkor ők mind "jegyesek"?🤔

2022. júl. 7. 00:49
 79/212 A kérdező kommentje:
#"Jézus Máriától született, és Szentlélek által fogant" - hol írtam hogy nem így van?🤨
2022. júl. 7. 00:52
 80/212 A kérdező kommentje:
Elolvastad te az eddigi írásaimat?
2022. júl. 7. 00:55
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!