Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos embereknek miért...

A vallásos embereknek miért szenvedés a földi élet?

Figyelt kérdés

A lehető legtávolabb áll tőlem a vallás, egyáltalán nem tudok azonosulni egyik nézettel sem.

Nemrég voltam egy vallásos temetésen, ahol többek között olyanokat mondott a pap, mint:

Mostmár végre nyugalomra lel a lelke

Véget ért a szenvedése

Végre boldog lehet


Nem igazán értem. Én nem szenvedek, boldog vagyok. Ha ilyeneket mondanának a temetésemen, biztos visszajárnék kísérteni.

A vallásos embereknek szenvedés minden nap, vagy mi?


2022. jún. 26. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
A legtobb vallas arrol szol hogy a halalban talalnak megnyugvast. En pl ezert allok kozel a taoizmushoz: mert arrol szol hogy akarmilyen helyzet van te csak bekessegbe legyel magaddal es a vilaggal
2022. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem szenvedés a földi élet.

Üdvözlettel:

Egy vallásos ember

2022. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Mert ezen a vilàgon a sàtàn uralkodik,benne is van a bibliàbban,Hogy ne szeressük ezt a világot,Mert itt ö a fönök. Egy keresztény szenved ha látja ezt a sok gonoszságot.
2022. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

"Nem igazán értem. Én nem szenvedek, boldog vagyok.

A vallásos embereknek szenvedés minden nap, vagy mi?"


Nem szenvedés minden nap.

A pap úgy írja meg a beszédet, hogy előtte beszél a közvetlen hozzátartozókkal. Nem lehet, hogy beteg volt a halála előtt az elhunyt?

2022. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Igen a foldi elet szenvedes, mar korulmetelest is betiltottak nehany korhazba anelkul meg nehez udvozulni a biblia szerint

A satan egyre jobban lehetetleniti el udvozulest. Bemeritkezest is kicsufoljak (medencebe meritkezes illetve kádba a vadfolyó helyett) illetve szombatot atvaltoztattak vasarnapra persze Isten szava nem valtozik igy a szombat (shabbat) sose fog megvaltozni mert az a nyugalomnap


Pászka vagyis husvet unnepét is a világ kicsufolja csokinyuszikal pedig akkor nem szabad megtorni a paska barany csontját és csak korulmetelt ferfiak vehetnek részt rajta

2022. jún. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lenne szenvedés ha anno nem romlott volna el minden. Ha pedig le van írva hogy milyen lesz ha egyszer helyreáll minden akkor persze hogy az emberek vágyódni fognak egy jobb világ után.
2022. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez nekem nagyon elvont, hülyeség. Miért nem azt élvezik, ami a jelen? Miért kell hinni egy másik, jobb világban, mikor mi most és ebben élünk?
2022. jún. 27. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Élvezik azért, ne úgy képzeld el hogy mindenki sír minden nap hogy ez az élet miért gyötrelem. A gyerekeket, unokákat, az élet apró örömeit szabad és kell is szeretni, aki egyfolytában csak a rosszra gondol az előbb-utóbb depressziós lesz, ami nem vezet semmi jóra.
2022. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó írta le legjobban. Mi is élvezhetünk dolgokat az életben, nem csak szenvedünk végig. Arra gondolhatott inkább a pap, hogy beteg lehetett az illető és az a szenvedése szűnt meg.
2022. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem azt élvezik, ami a jelen?"

de azt élvezzük

2022. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!