Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szűz Máriáról miért gondoljá...

A szűz Máriáról miért gondolják, hogy szeplőtelenül fogantatott? Hiszen ember az apja.

Figyelt kérdés
A Názáreti Jézusról tudjuk, hogy szeplőtelenül fogant, mivel a Szentlélektől (nem embertől) fogant és szűz méhbe ugye.

2022. jún. 27. 21:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Mert Jézus bűntelenségét akarják védeni és nekik ez tűnik logikusnak. Ők úgy gondolkoznak, hogy Jézus örökölte volna a bűnt anyai ágon, ha Mária nem volt bűntelen.


Mondjuk szerintem hibás a logikájuk, de ez már csak az én véleményem.

2022. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Ki gondolja ezt? Sosem hallottam még.
2022. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
A katolikusoknál dogma az I. vatikáni zsinat óta.
2022. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%
Katolikus vagyok, és jártam is hittanra iskola végéig, de sosem mondták.
2022. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2# a katolicizmus egyik dogmája. A katolikusok szerint mária teljesen bűntelen és ezért nem is szorult megváltásra. Csak aki adámtól ered az EREDendően bűnös. Jézus pedig nem Ádàmtól ered, hanem az Atyától (Szentlélektől, mivel a Szentlélek az Atya lelke). És szűz méhbe fogant, tehát olyanba amit még senki nem tett magáévá.
2022. jún. 27. 22:01
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Most jutott eszembe, hogy talán a kérdező sem érti a "szeplőtelen fogantatás" fogalmát, így nem fogja érteni az 1. válaszomat.

Ez nem a szűztől születés. Nem azt jelenti, hogy apa nélkül szüzen fogant Mária édesanyja, hanem hogy nem örökölte Mária az áteredő bűnt. Tehát nem örökítette Jézusba sem az áteredő bűnt. Vagyis ez a tanítás az áteredő bűn tanítás problémáját akarja megoldani Jézus esetében. "Hogy lehetett Jézus bűntelen, amikor az anyjától örökölnie kellett volna az áteredő bűnt?" Erre válaszul született ez a tanítás. Mária nem örökítette, mert már eleve szeplőtelenül fogant vagyis áteredő bűn nélkül való volt.

2022. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
#5 most utánanéztem. Elég homályosan van fogalmazva. “Olyan fogantatás, amelyet Isten megőriz az áteredő bűntől.”
2022. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mert ugye Jézus NEM férfinak az indulatából vágyából fogant, mint mondjuk mi.
2022. jún. 27. 22:06
 9/23 anonim ***** válasza:
Ok. Látom, hogy tudod miről van szó Kérdező. Bár 2. válaszoló szerintem nem tudta.
2022. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9 nekünk másképp tanították. Annyit mondtak, egy szeplőtelen nőt talált az angyal (már amennyire emlékszem 40 év távlatából). Elmagyarázták, hogy a szeplőtelen a bűntől való mentességet jelenti.


Magát a szeplőtelen fogantatást csak Jézusra használták, nem szűz Máriára.

2022. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!