Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élhetünk dualizmusban? Létezhe...

Élhetünk dualizmusban? Létezhet abszolút jó és abszolút rossz? Végső soron minden rosszban van valami jó és minden jóban van valami rossz.

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a jó az relatív. Még a nagyon rossz dolog is lehet jó ha oda helyezzük. A gyilkosság is l, gondolj bele az amerikai katonák a második világháborúban öltek és romboltak mégis hősként kezeljük őket. Még a vallásos keresztények is.
2022. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez így van.

A minden relatív dolgot azért nem említettem mert a legtöbb vallás direkt ezért fogalmazza meg, hogy mi a jó és mi a rossz és úgy már nem relatív. Megvan mondva x a jó y a rossz.

2022. júl. 2. 14:43
 3/16 A kérdező kommentje:
És ebből adódik a kérdésem pont amit Te is mondtál, hogy így ennyit mondani, hogy valami abszolút jó, valami abszolút rossz nem lehet
2022. júl. 2. 14:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kereszténység szerint Jézus volt az egyetlen aki bűntelen volt szóval Jézus lenne az abszolút jó. Hozzá képest mindenki kicsit vagy sokkal rosszabb. De itt már olyan dolgokról van szó, hogy Isten maga aki teremtette az univerzumot a földet az emberiséget és az erkölcsöt maga született meg emberként így ezt nehéz támadni mert ha Isten mindenható akkor miért ne tudna megoldani, hogy abszolút jóként emberi testben megszülessen.
2022. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jézus gyakran ellent mondott saját tanításainak.



Hazudott:


Ján. 8,14 „Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz”


ezzel szemben:

Ján. 5,31 „Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.”



Becsmérelt másokat:


Mát. 5,22 (Jézus mondja:) „a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.”


ezzel szemben:

Mát. 23,17 (Jézus mondja:) „(Ti) Bolondok és vakok”



És még sorolhatnám. Tehát Ő sem volt tökéletes és végképp nem abszolút jó.

2022. júl. 2. 15:37
 6/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Igen dualizmusban elunk van jo es van rossz

igen ezeknek abszulutjai is vannak


Jezus tokeletes es abszolut

2022. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja azt elfelejtettem te kulonvalasztas nelkul kezeled vagyis dualizmus nelkul igy persze hogy olyan ostobasagra (bolondsagra) jutottal amit fokerdes vegen irsz hogy joban van rossz, rosszban van jo


nem nincs benne, elkulonulve van abszolut

relativ van csak egyben, vagyis "oszkepben" a cselekmenyben, szemelyben, targyban

2022. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves Közveszélyes Kontár!

(Felhasználóneved magáért beszél)


Előbb magyaráztam el, hogy miért nem lehetett Jézus abszolút. A saját maga által definiált jónak sem felelt meg. (Nem is lehet)


Hallottál már a Jinjang-ról? Nem is tudtam, hogy rengeteg keleti vallás ekkora ostobaságra (bolondságra) jutott.

2022. júl. 2. 18:33
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8

szoval nem ertunk egyett jing es jang vagyunk


mi ezen olyan bonyolult?

2022. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Fhuu ezek szerint tényleg nem érted. Kérlek olvass utána a jin-jangnak és rájössz mi miért nem vagyunk azok.
2022. júl. 2. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!