Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények az ószövetséget...

A keresztények az ószövetséget és az újszövetséget hogyan tudják összeegyeztetni?

Figyelt kérdés

Röviden:


Mal. 3,6 „Mert én, az Úr, meg nem változom”


Isten tudatta velünk, hogy Ő nem változik, örökké változatlan volt, van és lesz.


2Móz. 21.12 „A ki úgy megver valakit, hogy meghal, halállal lakoljon.”


2Móz. 21.15 „A ki megveri az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.”


2Móz. 21.16 A ki embert lop, és eladja azt, vagy kezében kapják, halállal lakoljon.”


Stb.


2Móz. 21.24 „Szemet szemért, fogat fogért, kezet kézért, lábat lábért;”


Ez ami a legjobban összefoglalja. Isten kinyilatkoztatta az Izraelitáknak, hogy miért mi jár. Eddig teljesen oké az más kérdés, hogy morálisan megkérdőjelezhető.


Jézus a Szentháromság része (Atya, Fiú, Szentlélek) tehát Jézus dettó ugyanaz az Isten mint aki a már felsoroltakat kijelentette. Tudom, hogy vannak Szentháromság tagadók (unitárináusok) minden esetre Ők is egyetértenek azzal, hogy Jézus személyiségében vagy valamilyen módon kapcsolódik az Atyához tehát nyilván azonos az értékrendjük.


De ha ez így van akkor Jézus, hogy lehet, hogy változtatott ezen "szabály"okon?


Máté evangéliuma:

21 „Hallottátok, hogy őseinknek megmondták: »Ne gyilkolj! Aki pedig mégis gyilkol, azt el kell ítélni.«[b] 22 Én azonban azt mondom nektek: ha valaki haragot táplál magában a másik ember ellen, azt már el kell ítélni. Ha pedig haragjában azt mondja valakinek: »Te hitvány bolond!« — azt a Főtanács fogja elítélni. Ha pedig odáig megy, hogy a másikat »istentelen hülyének« nevezi, az megérdemli, hogy az örök tüzre dobják.


25 Békülj ki hamar ellenfeleddel, amíg úton vagytok a bíróság felé.


38 „Hallottátok, hogy megmondták: »Szemet szemért és fogat fogért!«[f] 39 Én viszont azt mondom nektek: ne üssetek vissza annak, aki kárt okoz nektek! Ha valaki arcul üt az egyik oldalról, tartsd oda neki a másik arcodat is! 40 Ha valaki el akarja perelni tőled a kabátodat, add oda neki az ingedet is! 41 Ha valaki arra kényszerít, hogy vidd a csomagját egy mérföldre, vidd el neki kettőre! 42 Ha valaki kölcsönkér tőled valamit, azt add kölcsön neki! Ha pénzt kér kölcsön, ne utasítsd el!”


És még sorolhatnám.



Nekem kicsit olyan ez mintha két különböző Istenről lenne szó és ez csak egy példa volt a sokból. Ezért nem értem, hogy Jézus mégis, hogy lehet ugyanaz az Isten mint az ószövetség/Izraeliták Istene miközben Ő maga jelentette ki, hogy nem változik.


Mindenkinek tiszteletben tartom a hitét és nem állt szándékomban senkit se megbántani.

Bocsánat ha kicsit összeszedetlen lett igyekeztem jól megfogalmazni.

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 3. 00:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 tgt ***** válasza:
82%

37-es: Na, akkor nézzük, ez a drága Aranyszájú miket írt:


„A zsidók… csak a hasuknak élnek, csak a jelent lesik, semmivel sem jobbak, mint a disznók vagy a bakkecskék feslett gondolkodásuk és túlzott falánkságuk miatt…; a zsinagóga nemcsak bordélyház…, hanem egyenesen rablók barlangja, vadállatok odúja, a hely démonok lakhelyévé válik…; ha valaki most… az ördög fellegvárának, lelkek pusztítójának… nevezné…, még akkor is kevesebbet mondana…; a zsinagóga démonok lakhelye, de nem is csak a zsinagóga az, mert a zsidók lelke még inkább az…; a zsidók démonok…; a judaizmus betegségben szenved…; krisztusgyilkosok…; minden vadállatnál elvetemültebbekké váltak…; nem is tudjuk, hogy melyiken szörnyülködjünk jobban: istentelenségükön, kegyetlenségükön vagy embertelenségükön…; beszéljek harácsolásaikról, kapzsiságukról, arról, hogyan árulják el a szegényeket, lopásaikról, piaci üzelmeikről…; tisztátalanok, törvényszegők, embergyilkosok és Isten ellenségei…; akik között gyilkosság és vérontás tenyészik…; az egész világot megfertőző betegség."


Szóval szerinted ez teológiai szónoklat, mely nem a zsidók ellen irányul? Szerintem sima antiszemita uszítás.

2022. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 tgt ***** válasza:
Kérdező: Semmiféle Yahuát nem ismerek.
2022. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 Drakula ***** válasza:
100%

41-es

Nem tudtam hogy van ilyen magyar író mint ez.

2022. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
43# lett akkor egy új kedvenc íród?
2022. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 tgt ***** válasza:
43-as: Nem magyar író volt, hanem konstantinápoly püspöke a 4-5.században.
2022. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
12%

Na azt nem hirdesd hogy ebből áll a könyv! Egyáltalán nem ez a fő mondanivalója.


Végúlis nem voltam ott és te se. Független attól hogy ma ezt antuszemitizmusnak hívjuk vannak ebben igaz állitások különben hiteltelen lett volna a szónoki hazugnak nevezték volna! Sajnálatos, hogy templomok és főpapuk elvesztése után ilyeneket írtak róluk.


Azt a részt idézd,- mert nem erről kell nekünk vitázni,- ahol logikusan kifejti, amit itt a kérdező kérdez. Ott van az is.

2022. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 Drakula ***** válasza:
100%
44-es Nem én maradok jókai mór és Rejtő jenő könyveinél.
2022. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 tgt ***** válasza:
100%
47-es: Jól teszed.
2022. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 tgt ***** válasza:
46-os: Kösz, szerintem ennyi elég Aranyszájúból.
2022. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:
Megint elkanyarodtunk a kérdéstől xd
2022. júl. 3. 21:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!