Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adományozás helyes dolog...

Adományozás helyes dolog ilyen helyzetben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az van, hogy jelenleg úgy állok, hogy borzasztóan nehéz rászánnom magamat arra, ha fogalmazhatok így, hogy teljes szívemből odaszánjam magam Istennek. Nyilván ez nem csak úgy megy, hogy az imáimban vetem alá magamat Isten akaratának, hanem nyilván, ha rászánom magam, hogy Krisztus követője akarok lenni, akkor annak természetesen tettekben is megkel nyilvánulnia.

Igyekszem tehát Lélek szerint járni, bár ez nem mindig jön össze, sőt sajnos többször nem, mint igen.

Viszont mostanság azt vettem észre magamon, hogy túlzottan anyagias vagyok, túlzottan ragaszkodom a tárgyi értékeimhez, legyen az például ruha vagy ékszerek, illetve könyvek és nem igazán tudom, hogy hogyan tudnám ezt leküzdeni, mert tényleg zavar ez engem és, mint mondtam szeretném magamat teljes valómmal úgymond odaadni Istennek, viszont úgy érzem, hogy a fentebb írtak akadályoznak engem ebben. Mindig is elég nagy hangsúlyt fektettem pl: az öltözködésre és úgy vélem ezt most felkell adnom, ha folytatni akarom az Istenhez vezető utamat. Arra gondoltam egyébként, hogy az egy jó dolog lenne például és könnyíthetnék vele a szívemen, ha egy-két dolgot esetleg könyveket, ruhát vagy bármilyen cuccot odaadományoznék rászorulóknak. Mit gondoltok erről? Sokszor kértem már egyébként utmutatást ezzel kapcsolatosan az imáimban is Istentől és úgy érzem helyes dolog lenne az, ha egy-két dolgot akár fontosabbat vagy kevésbé fontosabbat is odaadományoznék valakinek, aki tudom, hogy éppen rászorul vagy valmilyen alapítványnak felajánlanám.



2022. júl. 14. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

1Kor 13:1-8

Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom. Lehet prófétáló tehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat, hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. Szétoszthatom mindenemet a nélkülözők közt, odaadhatom a testemet is égőáldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem. A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. S a szeretet nem szűnik meg soha.

üdv, Stefán

2022. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es

Értem én, és köszönöm, hogy ezt leírtad, de sajnos sok esetben nem könnyíti meg a kommunikációs, ha csak bibliai igeversekkel kommunikálunk egymással, főként akkor, ha mondjuk az illető éppen nem is érti, vagy nem tudja értelmezni az adott bibliai részt. (Bár itt ilyenről most nincs szó, csak mondom.)

Éppen az a helyzet, hogy úgy érzem most leginkább ez gátol meg abban, hogy szeretetben tovább növekedhessek, hogy ilyen téren, nos...mondjuk ki, talán egy kicsit fukar vagyok, vagy nem is tudom, hogy fogalmazhatnám ezt meg, de mint mondtam úgy érzem túlságosan is ragaszkodom a tárgyi értékeimhez, és úgy vélem, ha ebből egy-két dolgot eladományoznék, akkor ezzel könnyíthetnék, illetve változtathatnék ezen.

Sőt arról van szó, hogy jelen pillanatban pont ezzel szeretném kifejezni a szeretetemet, egyrészt Isten iránt másrészt természetesen az iránt is, akinek az adományozásra szánt dolgokat odaadom. Most abban a helyzetben vagyok, hogy úgy érzem, ha ezt a túlzott ragaszkodást nem tudom legyőzni, ami a tárgyi értékeimhez köt, akkor nem tudom igazán szeretni Istent sem. Már jó ideje rágódom ezen egyébként, de még nem sikerült ezen tovább lépnem, és úgy vélem az egyetlen helyes út most az lenne, ha megejteném ezt az adományozásos dolgot.

2022. júl. 14. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem probald meg mindenkeppen, egy-ket dologgal. Olyasmivel, amit mar regen nem hasznalsz, de tudod, hogy valaki orulne neki.

De ne legyel magaddal tulsagosan szigoru: az ember nem valtozik meg gyorsan minden teren, es soha nem lesz tokeletes. Nem fog a hited azonnal mindenfele uj tettekben megnyilvanulni.

Elgondolkodhatsz azon is, miert vagy "fukar": igy neveltek? vagy regebben nelkuloztel, es nagyon meg kellett dolgoznod azokert a ruhakert, ekszerekert, konyvekert? Vagy a jovo nyomaszt, hogy szukseged lehet ra, vagy nehezebb helyzetbe kerulsz? Vagy csak nem alakult ki nalad az adomanyozas szokasa? Esetleg figyelj meg masokat, akik rendszeresen adomanyoznak, hogy csinaljak, mit mondanak? Akkor lesz pelda elotted, amit kovetni tudsz.

Altalaban az a lenyeg, hogy ha neked valamibol ketto van, mas embernek meg egy sincs, akkor add oda az egyiket annak, akinek nincs, igy mindkettotoknek lesz. Ez majd idovel kialakul, hogy igy fogsz gondolkodni, egy kicsit, nem kell szo szerint mindenre erteni.

Nem kell azert feladnod azt, hogy sok gondod forditasz a megjelenesedre.

2022. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!