Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzem meg a hugomat...

Hogyan győzzem meg a hugomat hogy ez nem helyes ahogy él?

Figyelt kérdés

Hogyan győzzem meg a hugomat?

Én 22F vagyok, hugom 20 éves, en hívő vagyok meg anyumék is azok , ő azonban nem. Hugom 17 évesen össze jött egy sráccal mikor terhes lett elhagyta a srác, aztán lett másik csavoja hugomnak, az is elhagyta őt, most megint új csavoja van hugomnak de már 2 hét és lefeküdt vele. Hogyan mondjam meg neki hogy ez ISTEN elleni làzadàs , előbb még kellene jól ismerni és várni a szexel házasságig de ha lefekszik velük súlyos bűnt követ el ami paráznaság . Nagyon jó szívű az én kis hugom, szeretettel van mindenki iránt, jó lelke van de ezen az egy téren nem jól cselekszik. 20 éves és 3 pasival szexelt eddig.... Félek hogy pokolra jut.... ő meg azt mondta hülyeség nem jut pokolra merr Isten tudja hogy fiatal és élnie kell neki próbálja az életet, meg hogy ő ezzel senkit se bánt és ez személyes magán szférája senkire se tartozik. Meg azt mondta ő nem lesz 20 évesen apáca De félünk nagyon hogy kárhozat útján jár... :/ mit tegyünk?


2022. jan. 2. 16:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjátok békén.
2022. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Én is ismertem olyat aki hasonló életet élt. Most boldog és házas.


Attól még hogy a te szemedben rossz életet él az nem jelenti azt hogy tényleg rossz életet él.


Ezenfelül pedig ha nem azzal próbálkoznál hogy változzon meg mert el fog kárhozni akkor lehet hogy kicsit hatásosabb lenne. Képzeld magadat a helyébe. Oda mész hozzá és riogatod a pokollal amiben ő nem hisz. Te hallgatnál magadra? Mintha téged azzal próbálnának meggyőzni valamiről hogy azért csináld nagyon másképpen a dolgokat mert nincsen túlvilág se Isten. Nem hallgatnál rá mert te másban hiszel. A teljes indoklás és minden megy a kukába.


Egyébként attól még hogy nincs együtt a gyereke apjával attól még lehetnek mind ketten boldogok és szeretheti a gyerekét. Az ilyen eseteket sok helyen úgy szokták felvázolni hogy tönkre ment az élete. Pedig van hogy ez pont fordítva van.

2022. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem kell meggyőzni.

Elhiszem, hogy számotokra ez rossz, és szerintetek helytelenül viselkedik, de ez az ő élete. És attól, hogy ti ezt bűnnek tartjátok, attól még nagyon sokak szemében nem az. A húgod (legalábbis életének ebben a szakaszában) nem vallásos, így meggyőzni sem lehet arról, hogy rosszat tesz valami szempontjából, amiben nem is hisz. Felesleges ez az isten elleni lázadás stb.szöveg. Rendben van, ha te így gondolod, de rá ez úgy se hat.

Talán abban tudnátok rá hatni, hogy ne felelőtlenül, védekezés nélkül szexeljen, meg ne fűvel fával, mivel mégis csak fiatalka. De ezt is csak óvatosan, mert a nagy tiltás meg szentbeszéd pont ellenkező hatást fog elérni.

2022. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hagyd békén.

Falnak mennék, ha bármelyik testvérem folyamatosan téritgetni próbálna, a húgod helyében már rég szóba se állnék veled (szerintem hamarosan ő is így dönt). Undorító viselkedés.

Mit tegyél? Hagyd, hogy élj az életét és ne akard ráerőltetni a vallásodat.

2022. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
3# Lehet hogy nem bűn mások szemében, DE ISTEN SZEMÉBEN AZ. NEM EMBER ITEL MAJD MEG HANEM ISTEN !!
2022. jan. 2. 17:08
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Ja, hogy most 20 éves. Valamiért a 17 maradt meg. Akkor pláne hagyd békén, semmi közöd hozzá.
2022. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Ezt hiszed te, mások viszont nem. Legyen benned annyi tisztelet és gerinc, hogy ezt elfogadod.
2022. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

"DE ISTEN SZEMÉBEN AZ. NEM EMBER ITEL MAJD MEG HANEM ISTEN !!"

Abban az esetben hogy ha az az igazi vallás amiben te hiszel. Ha nem akkor pedig csak rá kényszeríted a nézeteidet.

2022. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg magadról beszélsz, csak a hugoddal elfogadóbbak.
2022. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy kamu kérdés.

A szokásos, csak most kitalált egy húgot magának, és ő lett az, aki "nagyon jólelkű", de élni akar és nem fél a pokoltól.


Mi lett a terhességgel, kishaver? :-D

2022. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!