Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A parókiába be van kötve az...

A parókiába be van kötve az internet? Van tévé? Mit csinál ott egy pap egész nap egyedül?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 21:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy valóban van fizetésük a papoknak, kevertem a pápával, akinek viszont tényleg nincs, és az egyház áll mindent, az öltözködésen át az utazásig, mindent. Ugyan sok pénz felett rendelkezik, de többnyire annyit csinál csak, hogy kiválasztja azt a szervezetet, amit támogatni akar.
2022. júl. 26. 22:55
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

"Az köztudott, hogy a papoknak az egyház fizeti a lakhatást."

Nem a lakhatást fizeti, hanem úgymond szolgálati lakása van. A plébánia az egyház tulajdona, nem a papé.


"Nem kap fizetést. Az egyház állja az életét lényegében."

Nagyon magabiztos vagy abban, aminek a témának a saját bevallásod szerint sem van vagy a szakértője. :))

Kapnak a papok fizetést, amiből a saját kiadásaikat finanszírozzák. Tehát, ha szeretne venni magának számítógépet, akkor abból megteheti.


A plébánia felszereltsége változó. De szerintem azért TV és internet van ma már mindenhol. Ha nem 158 cm-es okos tv van, de ő azt szeretne, akkor vesz a saját pénzéből, ha megteheti.

Ellenben nem hiszem, hogy egy hivatását lelkiismeretesen végző pap túl sokat netezik és TV-zik. Egyik jóbarátom pap: ő három települést lát el (ami országos viszonylatban nem olyan vészes). Ezen kívül több korosztálynak hittanórát, felnőtt katekézist, bibliaórát, jegyesoktatást, stb. tart (nyilván ezekre fel is kell készülni). Péntekenként majdnem egész nap betegeket, időseket látogat. Nyáron táboroztat szintén több korosztálynak. Végzettsége miatt ezek mellett még az érsekségen besegít, óraadó a főiskolán. Meg természetesen szokásos szolgálat: keresztelés, temetés, esketés. Nem nagyon van szabadideje.

2022. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

#12: bámulatos, hogy fogalmatlan a kérdező, de tutira tudni vél bizonyos dolgokat. :-D

Dunning-Kruger üdvözletét küldi... :-D


Szerintem csak ekézni akarja az egyházat, és így próbál belekötni valamibe...

Már eleve a kérdés is nem kicsit óvodás szintű...

2022. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
Én simán elhiszem, hogy sok ilyen hülye ember van, mint a kérdező és nem csak megjátsszák magukat.
2022. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%
#14: :-)
2022. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!