Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezen az oldalon miért szorítjá...

Ezen az oldalon miért szorítják háttérbe a vallásos embereket?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést az ünnepek kategóriájában, ami az ortodox karácsonyról szólt. A válaszolók a kérdezőt szabályosan meglincselték szinte, hogy mégis mi az már, hogy valaki azt feltételezi, hogy ezt bárki is ünnepli. Egy éjféli miséről szóló kérdésben szintén szinte felháborodtak a válaszolók pusztán a kérdés feltételezésén is. Aztán a legjobb, amikor valaki megkérdezi, hogy XY keresztény ünnepnek mi a tartalma, a válaszolók közül le is írják többen, hogy például a húsvét a feltámadás ünnepe, de a többi jól lepontozza mindet, mivel ennek semmi köze a valláshoz, ez a tavaszi szeretetünnep, meg a ki tudja mi a bánat ünnepe. Sok ember kritizálja a pünkösdöt és a nagypénteket, annak ellenére, hogy nyugati és keleti országokban is munkaszüneti napok többségében. A politikánál szintén tilos a vallások felé kifejezned a támogatásod, mert rögtön lepontoznak. De amúgy az összes hívőt háttérbe szorítják, nem csak a keresztényeket, hanem például láttam már hasznos választ adó, buddhista, muszlim és zsidó kommentelőt is, akik le voltak húzva a 0-ra.


Mégis miért ennyire erős a vallásellenes réteg ezen az oldalon?



2022. febr. 19. 05:36
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlen keresztény ünnepnek mi a tartalma, hanem általánosságban vallási ünnepnek mi.
2022. febr. 19. 05:37
 2/29 A kérdező kommentje:

A legpoénosabb az volt, amikor egy válaszoló leírta, hogy tiszteli a vallásokat, valamelyik másik válaszolt, hogy ez micsoda "valláskárosult", műveletlen, felvilágosulatlan gondolkodás, erre az eredeti válasz írója leírja, hogy valójában nem vallásos, egyszerűen csak tiszteli a hiteket.


#2.

Igaz.

2022. febr. 19. 05:50
 3/29 A kérdező kommentje:
Aztán a másik pedig el kezdi szekálni azzal, hogy ő álvallásos és egész biztosan nem lehet úgy ateista, hogy tiszteletben tartja és becsüli mások hitét, szokásit.
2022. febr. 19. 05:51
 4/29 A kérdező kommentje:

#2.

Sokan arc nélkül nagyon szívesen személyeskednek, de arccal már kevésbé vállalnák az esetenként sértő véleményüket.

2022. febr. 19. 05:56
 5/29 anonim ***** válasza:
26%
Ez már 2000 éve meg volt jövendölve. Jézus is megmondta hogy kárhoztatnak majd benneteket a nevemért. A tudományos egyetemekre se vesznek fel ha megtudják, hogy valamilyen szinten vallásos vagy. Ez egy ilyen világ.
2022. febr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
6%

Szcientista erényfitogtatás és/vagy neomarxista propaganda.


Sokan sikkesnek érzik "okosabbnak" lenni másoknál, és ezt állandóan ki is nyilvánítják. A propaganda meg ismert dolog, és hasznos hülyék meg uszító ügynökök mindenhol vannak.

2022. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező

Én is láttam sok olyat amikor lepontoztak valakit azért amit hitt. Pedig a kérdésre is korrekt választ adott.


DE

- Ez megy fordítva is. Nem egyszer találkoztam azzal hogy a vallásosok támadtak meg a másban hívőt vagy az ateistát.

- Volt nem egy olyan kérdés ami konkrétan provokáció volt az ateistáknak.

- Sok vallásos válaszolót nem véletlenül pontoznak le. Ott van például aki nem a kérdésre válaszol hanem csak téríteni akar vagy van az aki csak provokál hogy szórakozzon. De még sok hasonlót feltudnék sorolni amikor igenis jogosan vannak lepontozva.


Ha gondolod akkor küldjél egy két példát. Akkor könnyebb lenne kielemezni hogy azt a választ miért is pontozták le.

2022. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#6.

Apám vallásos és diplomás ember (matematika, fizika főleg, illetve angol nyelvdiploma).


Több professzor is vallásos. Nem kell ezen meglepődni, gyakorlatilag a 20. század kezdete előtt élt tudósok többsége mind vallásos volt, de még utána (lásd: Schrödinger, Heisenberg vagy épp Werner von Braun) és napjainkban is sokan.

2022. febr. 19. 10:47
 9/29 A kérdező kommentje:

#8.

Mit értesz ateista alatt? Mondjuk egy Erdélyi Ágostonhoz hasonlót? Akkor jogos valamilyen szinten a támadás, mivel társadalmi gondolat, hogy úgy viszonyuljunk másokhoz, ahogy mások viszonyulnak hozzánk.


Mit értesz más vallású alatt? Jehovistát? Akkor szintén lehet ugyanezt említeni.


Én még olyat ezen az oldalon nem igazán láttam, hogy valakit csak azért támadtak volna le, mert másban hitt vagy teljesen tisztelettudó módon volt ateista. Jó, van egy kivétel bevallom: Anjucta vagy ki (már tiltották vagy törölte a fiókját). Sajnos ő a keresztényeket, a saját felekezetét, saját magát és gyakorlatilag minden lehetséges dolgot lejáratott. Szerintem lehet, hogy van szegénynek valamilyen traumája vagy történt vele valami, ami miatt ilyen módon gondolkodik. Mondjuk én nem nézem a valláskritika kategóriát, mert nem érzem magam kompetensnek benne, illetve amikor felmentem, láttam, hogy voltak teljesen normális válaszok, minden szemszögből és reakciók is. Én már nem igazán tudnék ehhez hozzáadni.

2022. febr. 19. 10:56
 10/29 A kérdező kommentje:
Persze nyilván vannak kulturáltan szélsőséges véleményen lévők is, de nem ez az általános ezeknél a csoportoknál.
2022. febr. 19. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!