Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Baptisták! Kérlek...

Kedves Baptisták! Kérlek válaszolnátok pár kérdésre? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nemrég megismertünk egy nagyon jófej baptista családot. Jól kijövünk és szeretném ha ez így is maradna. Én református vagyok, még sosem volt baptista ismerősöm ezért csak a netről tudok tájékozódni.Nem szeretném őket semmivel sem megsérteni.

Mi az amit fontos tudni róluk?

Fogadk el ajándékot? Ünnepelnek? Fogyasztanak alkoholt? Stb.


Kérem szépen a gúnyos "google a barátod" és társai megjegyzéseket inkább le se írd!

Köszönöm!



2022. júl. 27. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
2022. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1

az a link egy szelsoseges, baptistakat elitelo es szektanak tarto valaszhoz vezet


Kerdezo, en nem vagyok baptista, de fogadnak el ajandekot, unnepelnek es isznak alkoholt (egy keveset legalabbis). A reformatusokhoz nagyon hasonlit a vallasuk, csak nem keresztelnek csecsemoket es kisgyerekeket, hanem amikor mar erted es tudod, mirol van szo, akkor bemeritenek. Nagyon baratsagosak, tapasztalatom szerint. Egyaltalan nincsenek "magukba fordulva", a reformatusokkal plane nem. Ugy fognak veled banni varhatoan, mintha kozejuk tartoznal. Ez egy tortenelmi egyhaz, kicsit kesobbi, mint a reformatus, de csak egy kicsit.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


ezen a linken a 7, 8, 9, 20, 21 valaszok ertekelhetoek (kicsit zavaro, hogy mas szamokra hivatkoznak, mert volt valaki, akinek tobb valaszat toroltek a moderatorok, de kovetheto)

remelem, jon majd ide igazi baptista is, es segit neked!

2022. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én református családból származom, de pár éve a baptistákhoz járok. Nyilván gyülekezete válogatja, de én úgy érzem, hogy a református gyülihez képest lazább, barátságosabb a légkör. És valóban, a legnagyobb különbség, hogy gyermek keresztség helyett, saját személyes döntés alapján merítenek be.
2022. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!