Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha homoszexuálisként egész...

Ha homoszexuálisként egész életemben egyedül maradok, akkor elkerülhetem, hogy a pokolra jussak?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta tudom, hogy a saját nemem vonz, de nem tudok megszabadulni ettől. (Most 26 vagyok.) Rengeteg ima, körbejáró ima, lelki vezetés, keresztény pszichológus... próbáltak már segíteni, de egy kicsit sem változik a helyzet, meg mindig szerelmes vagyok egy férfiba, akit már évek óta szeretek (nem vagyunk együtt), a nők pedig nem tudnak vonzani.


Mit lehetne még tenni, hogy ne jussak a pokolba? Már nem bírom azt az egészet.



2022. júl. 28. 09:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
66%

"A homoszexualitás egyértelműen az egyik legsúlyosabb bűn."


Egyértelműen az egyik legsúlyosabb bűn? Ki szerint? A nagymamád szerint?

2022. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
75%

Ha csak valakinek nincs olyan ajándéka, hogy képes legyen önmegtartóztató életet élni, akkor nagyon nehéz. Nagyon sok hetero ember is el-el bukik, sőt ha nem ebben, akkor számtalan más bűnben esünk el. Nincs olyan nap, amikor ne követnénk el bűnt. Ezért nem is az a kérdés, hogy követünk-e el, hanem az, hogy törekszünk jók lenni? Megbánjuk a bűnöket őszintén?


Amúgy együtt élni két férfi számára se bűn. Egyedül a szexuális kapcsolat számít bűnnek.


"A homoszexualitás egyértelműen az egyik legsúlyosabb bűn."

"Egyértelműen az egyik legsúlyosabb bűn? Ki szerint? A nagymamád szerint?"

Hidd el, hogy nem a nagymamája szerint. Mivel a nagymamája valószínűleg nem szektás, ezért még nem is mosták át az agyát. A keresztény felekezetek a homoszexualitást nem tartják bűnnek, csak annak testi kiélését paráznaságnak. Nem is rangsorolják, semmivel sem rosszabb, mint két hetero paráználkodása.

Sőt szerintem bizonyos szempontból rosszabb is, amikor heterok paráználkodnak, mert ők házasság által tudnák rendezni kapcsolatukat, azonos neműek számára nincs ilyen lehetőség. S bizony a testi kísértés nagyon erős.

2022. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
77%
Ha úgy érzed, megtaláltad az igazit, és aki nem távolít el a hittől, és hűségben együtt tudnátok élni, szerintem az nem poklot érdemlő bűn. Amíg ilyet nem találtál, addig maradj egyedülálló.
2022. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 A kérdező kommentje:
A katolikus egyház tanítása szerint égbekiáltó bűn. Ez a legsúlyosabb fajta.
2022. júl. 28. 20:59
 25/73 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, itt senki nem Isten. És szerintem beszélgetni sem szokott vele úgy senki, mint Don Camillo úgyhogy senki sem fog tudni biztosat mondani.

Ha neked fontosabbak a katolikus egyház tanításai, mint a saját egyéni boldogságod, ez a te életed, és Isten adta jogod nem szexelni senkivel ha nem akarsz.

Én a magam részéről nem követnék olyan vallást/egyházat ami ennyire rigolyás, de az meg az én életem.


Akárhogy is, ha ilyen fundamentalista módon állsz hozzá, megnyugtatni senki nem fog tudni itt.

Esetleg kérj tanácsot egy lelkésztől, hátha ő professzionálisabb a témában.

2022. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
17%
#25 meg nem is lehet megnyugtatni mert ha jól vettem ki római levélből ez Isten ítélete megsötétült elméjü embereken tehát ebből még gyógyulás sincs és tudom elég szélsőséges amit irok de ezért mindenképp kárhozat lesz a jutalom.
2022. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
75%

#25

Ez nem igaz, ez alapján inkább mondanám, hogy csak trollkodsz a keresztényekkel.

2022. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
Előbbi a kérdezőnek akart menni 24-es hozzászólásra, lehet közben töröltek egyet vagy én néztem be.
2022. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
16%

Azonos neműekhez vonzódás és homoszexualitás terén nem vagyok szakértő, ezért inkább egy homoszexualitásból megtért ember történetét, videóit és írásait javaslom, aki egy világméretű mozgalmat indított.

Az illetőt Guy Hammondnak hívják. Ld. pl. a Finding Guy c. könyvet v. az alábbi videót.

https://www.youtube.com/watch?v=Ey8BEWOg6Vw&ab_channel=Keydo..

üdv, Stefán

2022. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
81%

Stefán, kérlek ne terjeszd már itt ezt a valós emberi lelkeket megnyomorító hazugságot... Picit járj utána, mekkora kárt okoznak az emberek életében a szexualitást módosítani ígérő terápiák. És miért tiltották be minden normális országban. Nincs olyan, hogy homoszexualitásból megtérni. Ezt minden, picit is tájékozottabb hívő és nem hívő egyaránt tudja.

Kérdező: téged a hited nyomorít meg. Nem azt mondom, hogy add fel a hited, csak hogy nyisd ki a szemed, lehet nem a teljes igazságot hiszed, láss messzebb a katolikus dogmákon és világnézeten túl. Nem minden keresztény hisz ezekben. Amúgy nem a homoszexualitás a legsúlyosabb bűn a kereszténységben, de gondolom ezt hamarosan magad is megtalálod a Bibliában.

2022. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!