Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha homoszexuálisként egész...

Ha homoszexuálisként egész életemben egyedül maradok, akkor elkerülhetem, hogy a pokolra jussak?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta tudom, hogy a saját nemem vonz, de nem tudok megszabadulni ettől. (Most 26 vagyok.) Rengeteg ima, körbejáró ima, lelki vezetés, keresztény pszichológus... próbáltak már segíteni, de egy kicsit sem változik a helyzet, meg mindig szerelmes vagyok egy férfiba, akit már évek óta szeretek (nem vagyunk együtt), a nők pedig nem tudnak vonzani.


Mit lehetne még tenni, hogy ne jussak a pokolba? Már nem bírom azt az egészet.



2022. júl. 28. 09:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
89%

"Amíg a Bibliát idézve nem hálsz férfival nő módjára addig nem kerülsz a pokolra."


Ha akarnék se tudnék nő módjára hálni férfival, hiszen teljesen más a női és a férfi nemi szervek anatómiája. Vagy a keresztények azt a lyukat szokták használni, ami mindkét nemnél megvan? :D

2022. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim válasza:
0%
nem hahahahaha
2022. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező. Ne stresszelj ezen sokat. Ha jó ember vagy, akkor a mennybe kerülsz. A Bibliában meg sok hülyeség van. A papok kedvükre raktak bele dolgokat meg cenzúrázták is őket (ezt nem én mondom, hanem a tudósok, de ezt mindenki tudja, akinek nagyobb végzettsége van mint az általános iskola). Ne aggódj miatta. Ha jó ember vagy, akkor a mennybe kerülsz.


Én mondjuk nem fogok, de ez nem ide tartozik. ;D

2022. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
4%

"A papok kedvükre raktak bele dolgokat meg cenzúrázták is őket (ezt nem én mondom, hanem a tudósok, de ezt mindenki tudja, akinek nagyobb végzettsége van mint az általános iskola)."

Te mint minimum3 diplomás szaktekintély, tudsz idézni legalább egy ilyen tudóst ezzel kapcsolatban?

2022. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
85%
#44 Nem jártál iskolába? Figyelj. Mindenki tudja, hogy a katolikusok, akik elősször még ugye csak a keresztényeket jelentette azok rengeteg rossz dolgot tettek annak érdekében, hogy nagy hatalmuk legyen. Direkt latinul voltak az istentiszteletek, hogy ne tudja a ném, hogy mi is történik, mit mondanak. De miért nem nézel utána mielőtt írsz egy választ?
2022. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemre is jártam, bár veled ellentétben nincs 3 diplomám, csak 2, de ilyet ott se tanultunk. Továbbra is várom a tudósokat, akikre hivatkozol.

Azt se értem, hogy minek kéne utána néznem, én kérdést intéztem hozzád, nem választ írtam. Választ te írtál, abban megfogalmazva egy állítást, gondolom kellő alapossággal utána is jártál a témának, hát mondj egy két tudóst hozzá.

2022. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
82%
Nem hallottál még a kanonizációról?
2022. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
19%

Hallottam, valószínűleg nálad sokkal jobban is ismerem, de ez nem egy tudós neve.


Ezt írtad, hátha már el is felejtetted:

"A papok kedvükre raktak bele dolgokat meg cenzúrázták is őket (ezt nem én mondom, hanem a tudósok, de ezt mindenki tudja, akinek nagyobb végzettsége van mint az általános iskola)."


Mondj pár ilyen tudóst a mellébeszélés helyett.

2022. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
84%
Csak a keresztények hiszik azt, hogy a Biblia mindenek felett és, hogy a Bibliában minden szent. Én csak egy irodalmi műként tekintek rá. Az akkori keresztények csak a maguk igényét nézték és hogy az emberek féljenek Istentől, hogy minden kis megváltó dolgot vegyenek, hogy a végén a mennybe juthassanak. Az ilyenektől nem lehet azt elbárni, hogy a Bibliába "csak isten sugallazai" által kerültek be oratok. A maradék apokrif iratokat meg kidobták, mikor többnek nagyobb értelme lett volna pekwrülni. Mint irodalni alkotást nagyra becsülöm, mert rengeteg mindent lehet megtudni belőle, hogy az akkori emberek hogyan is látták a világot, de nem több. Egy olyan irodalmi alkotás, amit sok ismert és ismeretlen író írt. Ez az egyik ok amiért nem lehet benne megbízni. A Bibliában a papok sok mindent cenzúráztak. Nem tudok forrást mondani és igen most jöhet, hogy "hát akkor". De szerintem sokaknak nyílvánvaló. Rengeteg dolgot raktak bele, ami azt sugalja, hogy félni kell istentől, ha nem tértél meg, vagy ha rosszat cselekszel. Egy akkor világban, olyan keresztényekkel, akiket akkoriban csak a pénz hajtott, elhiszed, hogy csak az "igazat" rakják bele? Aki ezt elhiszi az naív.
2022. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudok forrást mondani és igen most jöhet, hogy "hát akkor"."

Csak beismerted kelletlenül, hogy finoman szólva blöfföltél, nyersebben írva hazudtál egy nagyot.

2022. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!