Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha homoszexuálisként egész...

Ha homoszexuálisként egész életemben egyedül maradok, akkor elkerülhetem, hogy a pokolra jussak?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta tudom, hogy a saját nemem vonz, de nem tudok megszabadulni ettől. (Most 26 vagyok.) Rengeteg ima, körbejáró ima, lelki vezetés, keresztény pszichológus... próbáltak már segíteni, de egy kicsit sem változik a helyzet, meg mindig szerelmes vagyok egy férfiba, akit már évek óta szeretek (nem vagyunk együtt), a nők pedig nem tudnak vonzani.


Mit lehetne még tenni, hogy ne jussak a pokolba? Már nem bírom azt az egészet.



2022. júl. 28. 09:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
78%

#50 Bár nem engem kérdeztél, de annyira pökhendivé váltál mikor a korábbi hozzászóló nem tudott neked előkapni egy tudóst sem, hogy hittől függetlenül szeretnék besegíteni mindkettőtöknek: Bart Ehrman is írt erről [link]

Nem kell úgy tenni, mintha a Biblia gránit szilárdságú, megváltoztathatatlan tömb volna. A bibliakutatók előtt jól ismertek a módosítások, nincs szükség egyetlen tudósra hivatkozni. Igaz, hogy nem mindenben értenek egyet, de ez már olyan szint, ahol mi halandó emberek nem tudunk labdába sem rúgni. Ha keresztény vagy és felkészültebb a lelkészed, nála is rákérdezhetsz, ezt a legtöbben tudni szokták.

2022. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Ez a kérdés anno bennem is felmerült, mivel egyházi gimibe jártam, hallottam eleget, hogy mi a baj a melegekkel, meg miért bűn, de egy dolgot sosem értettem meg:

Hogyha Isten maga a szeretet, és a szeretet feltételek nélküli, nemtelen dolog, akkor hogy jön ahhoz bárki és bármi, hogy azt mondja, Isten szerint a melegség bűn. Ezt ki mondta? Mi bizonyítja? Az az ember is pokolra kerül, aki egész eletét erkölcsileg tisztán éli le, pl. életeket ment, tisztán szereti a tarsát, de a pokolra kerül, mert a saját nemét szereti? Ugyanmár. Szerintem Isten minden embernek azt szeretné, ha boldog lenne, és azt, hogy éljen őszinte és boldog életet, mert minden más egy elnyomás, egy negatív energia, és az nem Istentől való. Ahogyan az sem, aki ezt elítéli. Én személy szerint ezt gondolom. Én meleg vagyok, de hiszek Istenben. És hiszek abban, hogy ő azt akarná, hogy boldog legyen mindenki, függetlenül attól, hogy kit szeretsz. Mert a szeretetnek pontosan ez a lényege: nincs feltétele.

A házasságtörés és a megcsalás már mas dolog, de egyben én azt is bűnnek tartom, aki becsapásban és elnyomasban éli le az életét egy olyan ember oldalan, akit megfelelésből választ. Szóval ezeket érdemes ám alaposan végiggondolni.

2022. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
34%

"Mert a szeretetnek pontosan ez a lényege: nincs feltétele."

Pontosan! Viszont helytelen módjai vannak. Aki megcsalja feleségét, az is szeretetből teszi, csak nem felesége iránt érzett szeretetből, hanem a másik nő iránt érzett szeretetből. Ez például egy helytelen módja.

Azzal sincs baj, ha valaki saját nemét szereti, sőt szerelemmel szereti, amíg ehhez nem kapcsolódik paráznaság, szexualitás.


Tehát úgy módosítanám állításod, hogy a tiszta szeretetnek nincs se határa se feltétele.

2022. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim válasza:
66%

53: teljesen igaz, osztom ezt :)

52-es voltam ;)

2022. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
80%
#53 az nem szeretet amiben nincs szex . szerelemből előbb utobb szex lesz
2022. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
20%

"az nem szeretet amiben nincs szex"

Te valami pedofil családban nőhettél fel, de nálunk, normális családban, nem volt szex se szülőkkel, se testvérekkel, mégis volt/van szeretet. A szeretetnek nem feltétele a szex, legtöbbször nem is velejárója.

2022. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
77%
#56 Te értelmezted amit az 55-ös írt? Ő párokról beszélt... Te sose szeretkezel a feleségeddel? Akkor így hogy lesz gyermeketek?
2022. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim válasza:
78%
Amúgy valaki elmondaná miért akkora bűn ha két meleg szeretkezik egymással?
2022. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
100%

Mert belenevelték a fiúkba hogy férfiasnak kell lenni és zsigerből el kell utasítani a homoszexuálisokat vagy te is az vagy.


Van aki nem biztos a nem identitásában és ezért túlkompenzál.


Sok sok indok van arra miért gyülölik őket. A gyülöletet pedig megpróbálják alátámasztani a bibliával.

2022. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
47%

#57

Mesélj még, hol szerepel benne a pár szó, azon felül, hogy te beleképzelted a szövegbe? Lehet én nem veszem csak észre, ki tudja, a szemem nem a régi már, amióta gyakorin ezt a sok hülyét olvasom.


Amúgy nincs feleségem, szóval nehezen tettem volna meg, de köszönöm a kérdést.

2022. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!