Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ábrahámita vallásokban...

Az ábrahámita vallásokban miért van ennyire szabályozva, hogy hányszor szabad házasodni?

Figyelt kérdés

Salamonnak ha jól tudom több, mint 1000 felesége volt és még rengeteg akkori embernek ehhez hasonló mennyiségű amiről szót is ejt a Biblia.


Először is az lenne a kérdésem, hogy ezeknek az embereknek egyszerre volt ennyi feleségük? Magyarán poligámiát folytattak?


A második pedig az, hogy manapság miért ne lehetne ennyi házas társa egy embernek? Ez valahol megvan tiltva a Héber Bibliában? Azért a Héber Bibliát (Tanakh-ot) hozom fel mert a zsidók is elég rosszul tekintenek ha valakinek sok felesége volt.


A muszlimoknál bár poligámia van de ott is ha jól tudom max 4 felesége lehet valakinek kivéve Mohamednek. (béke legyen Vele (hogy tiszteletteljes legyek))


A Koránban például asszem ez le is van írva valahol.


Bocsánat ha félre vagy alul informált vagyok ezekben a kérdésekben vagy hülyeséget írtam.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 29. 15:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#6

Értelek csak pont, mint ahogy Te is mondtad engem elméleti síkon érdekel, hogy miért.


#7

Ez egy másik kérdés XD


#8-9

Ha tudnál értelmezni egy ennyire egyszerű szöveget akkor nem haladtál volna át ezen:


"Nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a száján, hanem ami kijön a szájából, az teszi tisztátalanná az embert."


"Nem gondoltok arra, hogy minden, ami bemegy a szájon, a gyomorba jut, és az árnyékszékbe kerül?


Ami azonban kijön a szájból, az a szívből származik, és az teszi tisztátalanná az embert.


Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúskodások és istenkáromlások."


Kicsit olyan vagy ebben a történetben, mint Péter csak Ő legalább megszerette volna érteni a hasonlatot és nem élből elutasította.

2022. júl. 29. 16:46
 12/12 tgt ***** válasza:
Egyébként, ha egy férfinak több felesége volt, akkor a minden feleségét el kellett tartania: ruházni, etetni és szexuálisan kielégíteni. Ha ezt nem tette meg, a felesége panasszal élhetett vele szemben a bíróságon, ez pedig nagy szégyen volt a férfinak.
2022. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!