Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A test nélküli tudat, hogyan...

A test nélküli tudat, hogyan születik újra emberi testbe, hogy képes rá később vagy ez is a természet része?

Figyelt kérdés
2022. aug. 1. 02:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Test nélküli tudat alatt a lelket érted?
2022. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem tény, hanem egyfajta koncepció, de a Tibeti Halottaskönyv leírja.


[link]


Innen terjedt el a nyugati ezoterikus felfogásban is.

2022. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tudat a testel együtt jön létre, fejlődik és szűnik meg.

Az az ember, akivel most önmagad azonosítod -pl Szabó Attila- csak a lélek egy álma. Amikor a test meghal, ez a személyiség is kiüresedik, és a lélek viszi tovább minden emlékét, tapasztalatát.

Legközelebb pl Oroszlan Szandra lesz a lélek, a testtel együtt kifejlődik egy új tudat, aki önmagát Szandraként azonosítja, majd az élete végén ő is megszűnik, és csak az "emléke" meg tovább a lélekkel.

Eképp a lélek életek százainak emlékeivel, minden korábbi "személyisége" érzésével, gondolataival, emlékeivel rendelkezik.

Szerintem.

2022. aug. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, hogy az embereknek már ősidőktől vágya, hogy ne semmisüljenek meg a halállal. Aztán az is sok ember számára világos, hogy amikor meghalunk, nem vagyunk tökéletesek. Szóval jöhet az elképzelés, hogy akkor bizonyára újraszületünk, nem semmisülünk meg, van egy új esély. Ez egy megnyugató elképzelés számunkra, akik félnek a halállal járó megsemmisüléstől. Én is hittem a reinkarnációban egy időben. Megnyugtató volt, mert adott egy magyarázatot a halál után rám váró ismeretlen okozta félelemre.

Azt hiszem, te nem vagy keresztény, de ha megengeded, lenne egy felvetésem. Mi van, ha van más megnyugtató válasz a reinkarnáción kívül? Mi van, ha példul egy szeretetetteli lelkekből álló közösség, egyfajta család, vár a túlvilágon? Hiszen, amikor ebbe a világba jövünk, szintén egy családba születtünk meg. Mi van, ha van egy személy, aki ura a túlvilágnak (is), akinek nem probléma, hogy tökéletlenségeink vannak, amikor meghalunk, és nem látja szükségét, hogy végigszenvedjünk további életeket itt a földön?

Hadd osszam meg, amiben én hiszek keresztényként, aztán eldöntheted, hogy szerinted van-e esély arra, hogy akár ez is igaz lehet. A Biblia szerint Jézus Krisztus már akkor meghalt értem, amikor bűnös voltam. Mit jelent ez? Szerintem azt, hogy mikor a legundorítóbb, legbűnösebb formámban voltam, amikor nem törődtem egyáltalán Istennel, nem érdekelt az erkölcs, önző voltam, nem igazán szerettem senkit magamon kívül, ő már akkor is azt mondta, hogy "Ez az ember kell nekem. Ezzel az emberrel együtt akarok lenni a mennyben, az örökkévalóságban, őérte is hajlandó vagyok meghalni a kereszten, hogy Isten előtt az én tökéletességem miatt megállhasson, mert ő magától nem elég tökéletes ehhez."

Elárulom, hogy még mindig vannak bűneim és még mindig nem vagyok tökéletes, de azért azt sem mondanám, hogy már nem érdekel Isten, hogy nem érdekel az erkölcs, és nem szeretek senkit magamon kívül. Szóval történt változás. Ha Krisztus már a legrosszabb, legbűnösebb formámban akart engem, ha már akkor fontos voltam neki, akkor elég szilárd lehet a reményem, hogy most, amikor már ő is fontos nekem, ha lehet mondani, még inkább akar engem. Szóval annak ellenére, hogy fogalmam sincs, pontosan mi lesz a túlvilágon, meg vagyok nyugodva, hogy Jézus gondoskodni fog ott rólam, mert meg vagyok győződve róla, hogy ő szeret, és elfogad a tökéletlenségeimmel együtt is, és nincs szükségem arra, hogy visszajöjjek erre a világra ledolgozni a bűneimet. Ő elintézte a bűneimet egyszer s mindenkorra.

Szóval kicsit félelmetes azért elengedni a kontrollt, rábízni magam valaki másra, egy személyre. De ha kinyitom a Bibliát, és látom Jézust, hogy mennyire megértő és kegyelmes volt az emberekkel, mennyire szerette őket, látoma Bibliából, hogy hatalma volt a halál felett is, és látom, hogy ebben a világban zajló életemben is mennyire gondoskodott rólam nap mint nap, akkor meg kell bíznom benne.

Nem igazán tudom, hogy mit gondolsz erről, de remélem, hogy egy kis bátorítást adott a válaszom, hogy ne zárd ki annak a lehetőségét, hogy a halál utáni létre van más magyarázat, mint a reinkarnáció.

üdv, a javuló Stefán

2022. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pcpsx ***** válasza:
48%
Erösen ajámlom hogy olvasd a Bibliát,minden kérdésedre megtalálod a választ.
2022. aug. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
41%
Én úgy gondolom, hogy előbb a tudat születik meg és utána a test. Mint ahogy minden létező dolognak tudata van. Különböző fejlettségi szinteken. Pl. egy kőnek is van tudata, csak más fejlettségi szinten. Tehát mielőtt egy gyermek vagy élőlény vagy tárgy megszületik, már kell , hogy legyen tudata. Mint ahogy minden szervünk el is van tudata, egy máj sejtenek máj tudata van nem lehet pl szív a májból. A születésünk lényege a lelek fejlődése és nem karmikus feladatokról beszélek, hanem arról ami lelkünk fejlődése szempontjából éppen szükséges. Így annyiszor születünk meg olyan szituációkban, mellyel teljesen kimerítjük az isteni tudatot. Itt semmi köze nincs Jesus megbocsájtásahoz, hiszen a feladatokat is a lelek maga vállalja fel. Ha csak egyszer születnenk meg a megbocsájtásért, akkor az igen igazságtalan lenne minden lélekkel szemben. Hiszen az aki a szenvedésre vagy szegénységre, csúnyaságra, igazságtalanságra született meg, annak akkor esélye sincs jobb életre születni. És ne higgyünk abban, hogy mi jók vagyunk, mert mindaddig amíg nem tudunk dolgokat elfogadni és tárgyilagosan nézni és kezelni, hanem van véleményünk mindenről és mindenkiről, ölünkbe, gyilkolják, gonoszkodunk,az anyósról vagy bárki másról mindaddig amíg nem tökéletesedünk és nem tudjuk magunkat bele képzelni másnak a helyzetébe addig tanulunk. Csak a megtanult dolgokat visszük magunkkal amiket átéltünk teljes szívünkkel és fajdalmunkkal, szenvedésünkkel, ezt hozzuk egy új életbe mindannyiszor . A mesterek szerint 86 000000 létformát kell megtapasztalnunk mire tökéletes lesz a lélek és végül egyesüljön a tiszta isteni tudattal. Ezért ne legyen illúziónk, hogy csak ez életben le rendezzük a dolgainkat es utána már nincs dolgunk. Éljünk úgy most, hogy a következő életünkben ne kelljen szenvedéseket meg élnünk. Sokat mesélhetnék erről, de itt mindent nem tudok leírni. Ez bármely korszakba megtörténhet. Akár a jelenben, a múltban, akár az őskorban, de akár a jövőben. Attól függ, hogy mit vállal fel a lélek es hogy mit kell belőle tanulnia. Ha gonosz kegyetlen lélekről van szó olyan szerepet kell választania amiből majd tanulhat szenvedés által. Ezért nagyon gonoszul hangzik ha az ember azt mondja pl. hogy egy csecsemő mit követett el, hogy szenvednie kell? Ez a lelek azt tapasztalja meg amit egy mások életben ő tett ezzel a lélekkel szemben. Feladatunk van a családunkkal, a férjünkkel, a kollégáinkkal és mindenkivel akivel kapcsolatba kerülünk. Asztrológusként is tudom, hogy még az ikrek is pár perces születési eltéréssel is teljesen más személyiségek. Van egy olyan lehetőség, hogy aki pl. nem tudja pontosan a születési óráját , akkor az asztrologus visszatudja számolni az élet események alapján, hogy pontosan mikor született. Ezért innen is látszik hogy az egész életünk másodpercre pontosan ki van számolva, meg van tervezve. Ahogyan a ház mielőtt megszületik kell, hogy a tudat létrehozza, látszólag a tervező hozza létre, de a tudat megelőzi. Tényleg folytatnám még, mert ezzel nem merítettem ki amit tudok, de a kérdésedre remelem kielégítő választ tudtam adni.
2022. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gyulacs2 válasza:
58%
REINKARNÁCIÓ LÉTEZIK. A Bibliából a későbbiek során vetette ki az egyik pápa, mert ellenkezett a Vatikán akkori felfogásával./Ha jól emlékszek, akkor a konstantinápolyi zsinat határozott így/ Én 2000. márciusában meghaltam, de a visszahoztak az orvosok. Sok élményem van, ami teljesen hasomló a korábban mások által átéltekkel.
2022. aug. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alain Delon ***** válasza:
Érdekes ez a test nélküli tudat, mikor elég egy nem komoly fejsérülés ahhoz, hogy a tudat teljesen elszálljon. És akkor még a test épen megvan!
2022. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
A természet része.
2022. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pcpsx ***** válasza:
Anyám,mi van veletek emberek???? Amilyen hülye kérdést tettél fel,ne csodálkozz azon,hogy egyre hülyébb válaszokat kapsz...Ennyi agyhalott okoskodást még egy helyen nem is olvastam......Nagy eszüek...
2022. dec. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!