Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért születik több fiúgyermek...

Miért születik több fiúgyermek, mint lány?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni pontosan.

De megfigyeltek olyat is, hogy pl. háborúk után, amikor sokkal több lány maradt, jelentősen több fiú született.

Illetve van olyan is, hogy aki (nő) olyan foglalkozást választ, ahol sok pici gyerek van körülötte, az nehezebben esik teherbe.

2021. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nemtudom, de en is kisfiuval vagyok terhes. Raadasul az apja csaladjaban majdnem minden nonek fiu az elso gyereke illetve sokkal tobb a fiu mint a lany.
2021. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
86%
Én úgy tudom a fiúgyermek csecsemőkorban kevésbé ellenálló a betegségekkel szemben, és így nagyobb volt a korai időkben a gyermekhalandóság közöttük. Aztán még erre jöttek a vadászó életmód veszélyei, ezért az evolúció így kompenzál.
2021. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ezt milyen statisztikából szűrted le?
2021. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
91%
2021. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

5

Normálisabb forrást nem találtál? Ami talán be is tölti a cikket?

2021. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Bocsánat, elrontottam a fenti linket:

[link]


,,A jelenséget több mindennel is szokás magyarázni. Az egyik lehetséges magyarázat szerint evolúciós okok állnak a háttérben. E szerint ahhoz, hogy felnőttkorban kiegyenlített legyen a nemek aránya, több fiúnak kell születnie, mert a fiúknál nagyobb a valószínűsége a korai - akár gyermekkori - halálnak, baleseteknek, egészen egyszerűen azért, mert veszélyesebben, kockázatvállalóbban élnek.

"Minden korban, majdnem minden időben és helyen egy férfi nagyobb valószínűséggel hal meg, mint egy nő" - mondja David Steinsaltz professzor, az Oxfordi Egyetem docense.

A nők ráadásul hosszabb ideig is élnek, így az idő előrehaladtával a nők aránya egyre nő a férfiakkal szemben.

Vannak olyan kutatások, amelyek szerint háborúk és konfliktusok idején több fiú gyerek fogan, míg ha a szülők stresszes életet élnek, inkább lányuk lesz. Persze az, hogy fiú vagy lány fogan meg sok tényezőtől függ, ezek közé tartozik a szülők kora, az ovulációs ciklus, a stressz, a táplálkozás, de még a szexuális testhelyzet is. Népszerű, bár tudományosan nem bizonyított elképzelés, hogy az ovulációhoz közeli együttlétből fiú gyerek születik majd."

2021. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
azért kíváncsi lennék, honnan az ördögből tudják a kis sejtek, hogy épp háború van
2021. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

'Miért születik több fiúgyermek, mint lány?'


Azért, mert egyes társadalmakban a fiúkat preferálják, a lányokat abortálják.

2021. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
#8: Nem vagy egyedül, bizonyára a biológusok is szeretnék tudni, hogyan hat erre az idegrendszer.
2021. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!