Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fogjuk felismerni Jézust,...

Hogy fogjuk felismerni Jézust, amikor eljön másodszorra?

Figyelt kérdés

Természetesen most keresztény szemszögből kérdezem.


Ha a judaizmus nem ismerte fel a Messiást először, akkor mi a garancia arra, hogy a kereszténység fel fogja másodszor?


Egy angol nyelvű, internetes fórumon, illetve közösségi oldalon olvastam egy olyan felhasználót, aki azon a véleményen volt, hogy a most népszerű, nagy keresztény felekezetek, egyházak a Földön hivatalosan pontosan úgy kezelnék Jézust, ha újra a Földre jönne, mint anno a judaizmus: követelnék a társadalomból eltüntetését, a nyilvános megalázását, a tanításait mindenhonnét eltávolíttatnák, követelnék a világi hatalmaktól (ahogy akkoriban a királytól, császártól, kormánytól, felsőbb rétegektől, úgy ma a kormányfőktől, államfőktől, kormányoktól, üzletemberektől, közszereplőktől, médiától stb.), valamint a többi vallástól is (ahogy anno például a pogány vallásoktól és a többi akkor népszerű vallástól, úgy ma más nagy, népszerű vallástól), hogy forduljanak a tanításai ellen, és pusztítsák teljes erővel. Ha olyan országban jönne világra, ahol van halálbüntetés, akkor követelnék, hogy végezzék ki, és példastatuálás miatt kínozzák meg, de halálbüntetés nélkül is... Aztán az új vallást egy darabig majd üldözni fogják.


A kérdésem nem provokáció, nem vallásellenesség, nem összeesküvés-elméletgyártás, nem keresztényellenesség, nem egyházellenesség és semmi egyéb, egyszerűen csak felvetett bennem az ott olvasott válasz egy kérdést. Én magam is hívő, vallásos keresztény vagyok, ugyanakkor számomra a legeslegelső Jézus Krisztus, valamint az Ő Fényessége.


Honnan tudjuk majd, hogy újra eljött a Messiás? Mi a garancia arra, hogy nem történik meg ugyanaz, mint ami egyszer már megtörtént, csak a szereplők kicserélésével?



2022. aug. 3. 00:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A Biblia azt írja, hogy az ég felhőin jön el a világot lángokban ítélni, minden szem látni fogja majd őt. Tehát biztos, hogy fel fogod ismerni, ha megélnéd esetleg.
2022. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 KZitus ***** válasza:
18%

Szia

Hasonlót kérdeztek Krisztustól a tanítványi, a Máté 24:3-ban. Vagy a Lukács 21 fejezetében leírtak szerint.

Amit Krisztus elmondott a tanítványainak, az egy sor jel, aminek a beteljesedése jelzi, az eljövetelét, jelenlétét.

Egyesek, akik tisztában vannak a Jézus próféciái alapján beteljesedő tényekkel, nehezen tudják elfogadni az ezekből levonható következtetést. Miért? Mert valami mást várnak. Azt tanulták, hogy Krisztus második eljövetele látható lesz, és az emberek akkor tömegesen megtérnek.

Az első században is az történt, hogy a zsidók olyasmit vártak, ami nem vált valóra. Azt remélték, hogy a Messiás majd oly nagy hatalommal jön el, hogy azonnal megszabadulnak a rómaiak igájától. E téves várakozáshoz ragaszkodva, elvetették Isten tulajdon Fiát.

Milyen oktalanság lenne ismételten ugyanilyen hibába esni most, amikor Krisztus királyi hatalomban jelen van! Mennyivel jobb lenne meggyőződni arról, mit tanít valóban a Biblia!

2022. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

"Mennyivel jobb lenne meggyőződni arról, mit tanít valóban a Biblia!"

Miért nem teszitek akkor ezt meg?


"Mert amint a villám napkeleten támad és napnyugatig látszik, olyan lesz az Emberfiának eljövetele is."


"Íme, a felhőkön jön, és látni fogja őt minden szem, és akik őt átszúrták. Gyászolja majd őt a föld összes népe."


"És látni fogjátok, hogy az Emberfia ott ül a hatalom jobbján, és eljön az ég felhőin."

Ez utóbbit ráadásul ellenségeinek mondta Jézus, tehát direkten cáfolja azt a téves őrtorony elgondolást, hogy csak kevesek, az övéi fogják látni.

Ha nem lenne elég cáfolat az őrtoronyos marhaságra, hogy Isten szava szerint minden szem látni fogja majd.

2022. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 ...Laci ***** válasza:
0%

A zsidók esetében volt egy alap probléma. Szerintem hiba volna azt gondolni, hogy a zsidóknak nem volt elég hite Jézus megjelenése előtt. Ellenkezőleg. Rendkívül szigorú hitéletet éltek. De ez sem volt elég ahhoz, hogy felismerjék a Dicsőség Urát.


Annak oka, hogy Jézust elutasították és üldözték, az akkori messiásvárási nézőpontban keresendő.


Egy királyt vártak, vagy hatalmas embert, aki megszabadítja őket az elnyomásuktól a Római Birodalomban. Egy ács fia nem illett az elképzelésükbe.


Ezenkívül tudták, hogy Illés visszatérése még megelőzi a Mesiást. Akinek azonban meg kellett volna vallania, hogy ő Illés, kereken tagadta. Keresztelő János volt. Tehát ahhoz, hogy elfogadják Jézust, meg kellett volna tagadniuk a több évszázados próféciát, hogy előbb Illés jön el. Semmi sem állt távolabb akkor egy hithű zsidótól. Következésképpen, megtagadták őt.


A Messiás visszatérésére vonatkozóan szintén sok és erősen kialakult nézet van ma. Ezek pedig sajnos ismét meggátolhatják a keresztény hívőket, hogy felismerjék pont azt, akit annyira várnak.


Ezért a helyes megértés mellett éppolyan fontos a nyitottság, amely nem volt meg kétezer évvel ezelőtt a kiválasztott népben.

2022. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Blackice75 ***** válasza:
0%

Sehogyan sem fogja senki meglátni és megismerni, mert csak egy kitalált hős karakter mint a batman, superman, pókember stb...

Az Atya nem emlití meg sehol a Torában (Mózes 5 könyve),sem a Tanakh-ban(ószövetség), hogy neki van egy fia, akit majd leküld ide közénk félig isten felig emberi formaban , vagyis hibrid lényként! Sőt úgy , hogy egy férfi(József) feleségét termékenyítí meg a saját magjával! Ez szembe menne az Atya parancsolataival mint paráznaság!


Az Atya kijelentette hogy rajta kívűl nincs más, és nincs más szabadító.


5Móz 32:39 Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kívülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, aki kezemből megszabadítson.



Hós 13:4 Pedig én vagyok az Úr, a te Istened Egyiptom földétől fogva. Nem ismerhetsz más Istent kívülem, és rajtam kívül nincs [más] szabadító!


A Jézus vagy Yahusha egy túlpropagált bálvány, egy aranybórjú amit beékeltek közéd és a Teremtőd közé!


Térjetek meg a Torához éljetek az Atya parancsolatai szerint, hogy majd a végén megemlékezzen rólatok az Atya!


HalleluYah!

2022. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
9%
Jézus nem létezik.
2022. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!