Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az összes gyógyulás kitaláció...

Az összes gyógyulás kitaláció lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

eddig a hosszú évek alatt rengeteg keresztény templomot, közösséget ( nem karizmatikus, nem szabadkeresztény, nem pünkösdisták! ) bejárva sem találtam hiteles esetet. Úgy érzem az emberek kitalálták az ima általi gyógyulásokat, és semmi valós alapjuk nincs igazából.

Gondolom a haszonszerzés, és a hírnév motiválhatta őket, semmi más.

Nektek erről mi a véleményetek?


A közelmúltban rengeteg szélhámos önjelölt "próféta" bulott le: Chris pásztor, Todd White...stb.:


Szerintem az emberek kitalálták ezt, hogy ima hatására bekövetkezhet gyógyulás...


36/F



2022. aug. 6. 21:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, megnéztem a másik két videót is, az elsőben egy srác beszél, anélkül, hogy biztosra tudnánk, igaz-e, amit mond. A másodikban pedig erőltetett marhaságot látunk, szemmel látható, hogy White nem mozgatja a cipőjét a hölgynek egyáltalán.
2022. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
2022. aug. 6. 22:45
 13/43 anonim ***** válasza:
38%
Elhívta a srác beteg emberekhez, hogy bebizonyítsa, tényleg működik nála ez a dolog. Mi ebben a lebukás?
2022. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
67%

A többség bizonyára az, de közel se biztos, hogy mind:

[link]


Itt például kimondottan nemhívő orvosok is vizsgálják a gyógyulásokat, az alábbi beszélgetésből sok érdekesség kiderül:

[link]

2022. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy megkerdeztel 1300 embert, apolot meg papot, es nem tudom, mit kerdeztel.

Mert en magam is tudok olyat, hogy valaki korhazba kerult, sulyos muteten esett at, de nagyon rosszul volt utana, kritikus allapotban, az intenzivre kerult. Az orvos azt mondta, hogy a mutet soran hibat kovettek el, es masnap reggel elso dolguk lesz ujra felnyitni, korrigalni stb. Addig csak langyos hite volt az illetonek, de egesz ejszaka imadkozott, es hajnal felé hirtelen jobban lett. Jott a sebesz reggel, a mutetre keszulten, es dobbenten latta, hogy a problema megszunt.

Ha ezt az orvost kikerdezed, nem mondott volna semmit, hiszen nem mondta neki a beteg, hogy imadkozott. Lehet arra gondolni, hogy az orvosok ekkorat tevedtek meg placebo, de pont az a lenyeg, hogy ezt nem lehet tudni.

Ha szamodra a labkinovesztes a gyogyulas, OLYAT tenyleg nemigen fogsz talalni, de ilyesmi azert van. Olyan is, hogy szuletes elott egy magzatnal sulyos szivbetegseget lattak, egybehangzoan sulyos fogyatekossagot josolt szamos szakerto, megis nagyon jo allapotban szuletett a baba, es 1 eves kora ota semmilyen problemaja nincs. Olyan is, hogy egy 6 eves kisfiu korhazba kerult, valami rejtelyes betegseggel, nem evett, nem ivott, es a szervezete rohamosan kezdte felmondani a szolgalatot, az orvosoknak fogalmuk sem volt, mi van. A katolikus szulok szereztek valami szent vizet Lourdes-bol, amit a pap kanallal beadott a kisfiunak - a gyerek azonnal megszolalt, hogy ehes, felult, es a betegseg, ahogy jott, elmult (Ez a harom eset mind Nyugaton tortent, ahol mindenrol tajekoztatjak a beteget, es mindharom esetben egy egesz orvoscsoport velemenye volt. Nem fantazialtak a betegek vagy a szulok. Mindet ismerem, es ez csak en vagyok, 1 db ember.)

Vagy te arra gondolsz, hogy rohangal fel-ala egy pasztor a szinpadon, megloki a szuletesetol vak gyereket, es az hirtelen latni fog?

2022. aug. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy erre nem lehet biztosan mondani, hogy csoda.

A láb kinövésére, arra lehetne.

2022. aug. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
75%

Nem, de a kérdezo azt kérdezi, hogy "az összes gyógyulás".

Számomra az is kérdés, miért vesszuk ki a punkosdistákat a képbol. En sem vagyok punkosdista, de azt nem mondom, hogy ami ott tortenik, az nem tortenik.

2022. aug. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

[link]


17 perc 44 másodperctől nézzétek, érdekes lesz..

Az ilyenekre mondom, hogy hókuszpókusz és teljesen hiteltelen!


Köszönöm azoknak a válaszolónak, akik a Medjugorjei csodatételeket küldték. Elgondolkodtató mindenesetre.

Áttanulmányozom részletesebben.

2022. aug. 7. 02:37
 19/43 A kérdező kommentje:

Lourdesi véleményeket akartam írni, hogy hasznosak.

A pünkösdisták szélhámosok, ott vannak azok a gyógyítások, ahol vonaglás, földhöz csapódás, egyéb finomságok is vannak..... :)

2022. aug. 7. 03:01
 20/43 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez kissé lehangoló a lourdes-i esettel kapcsolatban is:

[link]

2022. aug. 7. 03:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!