Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az égbekiáltó bűnökre még egy...

Az égbekiáltó bűnökre még egy egyházi elöljáró sem adhat feloldozást?

Figyelt kérdés
Nem csinaltam semmit csak hittanra jarok 😁
2022. aug. 10. 19:48
1 2
 1/16 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Mit nevezel (gondolsz) "égbekiáltó" bűnnek? Csak hogy érthetőbb legyen mire gondoltál.

2022. aug. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2022. aug. 10. 20:02
 3/16 KZitus ***** válasza:
9%

#2

köszi, már értem mire gondoltál. A bűnöket nem emberek, Isten bocsátja meg, Krisztus közbenjárásával értünk.

Mennyiben különbözik Jézus az emberi bíráktól? A Zsidók 4:15, 16 olvasásánál gondolj arra a megkönnyebbülésre, amit azért érzünk, mert Jézus a Bíránk: „Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna együttérezni gyengeségeinkkel, hanem olyan, aki hozzánk hasonlóan próbára tétetett minden tekintetben, de bűn nélkül. Közeledjünk ezért a beszéd nyíltságával a ki nem érdemelt kedvesség trónjához, hogy irgalmat nyerjünk és ki nem érdemelt kedvességet találjunk segítségül a kellő időben.”

2022. aug. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jó de a bocsánatos bűnökre egypap isadhat feloldozast. Sőt amennyire eddig tudom a het fobunre is. De az egbekialto bunok a legdurvabb megsertese annak amire Jezus tanitott. Vagy nem? Igazabol csak az a kerdes hogy pl egy pápa adhat e feloldozast arra ami az egbekualto bunokre vonatkozik?
2022. aug. 10. 20:21
 5/16 A kérdező kommentje:
Házi feladat,légysz 😊 🙏
2022. aug. 10. 20:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A wikipédia egy kicsit idejétmúlt, mert összesen 3 égbekiáltó bűnt tartanak számon:

1. Szándékos gyilkosság;

2. A szegények, árvák, özvegyek nyomorúságának nagyobbítása;

3. A munkások bérének igazságtalan visszatartása.


Ezek közül is a legsúlyosabb a gyilkosság, ami alól tudtommal csak engedéllyel rendelkező pap vagy püspök adhat feloldozást.

2022. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tehát az égbekialto bun is bocsanatos? Ezt most nem ertem ... 🤔
2022. aug. 10. 20:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Te az alapvető fogalmakat nem érted, szóval azoknak nézz előbb utána, majd ha még mindig lesz kérdésed, tedd fel bátran. Addig viszont sok értelme nincs...
2022. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"a legsúlyosabb a gyilkosság, ami alól tudtommal csak engedéllyel rendelkező pap vagy püspök adhat feloldozást."


Én csak kérdeztem mert az a hf kerdes amit leirtam.

2022. aug. 10. 20:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A bocsanátos bűn az azt a bűnt jelenti, amit nem kell meggyónnod, mikor az Oltáriszentséget magadhoz veszed, megbocsátatik, a halálos bűnök pedig azok, amikért a szentgyónásban nyerhetsz bocsánatot. A kérdésedre válaszolva pedig tudtommal nincs olyan kikötés, ami miatt ne oldozhatna föl egy pap, de érdemes letöltened a katekizmus applikációt a telefonodra, ahol a tematikus jegyzékben sokmindenre rá tudsz keresni és bővebb információkat találsz. Hasznos lehet
2022. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!